Valentovič: Kvetnica je len prvou lastovičkou, na stole mám ďalšie prípady

Prípad Špecializovanej nemocnice respiračných chorôb Poprad - Kvetnica, n.o, ktorá ohlásila hromadné prepúšťanie zamestnancov, keďže ju nezazmluvnila Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), je len prvou lastovičkou a na stole ministra zdravotníctva SR Ivana Valentoviča sa objavujú ďalšie podobné prípadyToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3965-valentovic-kvetnica-je-len-prvou-lastovickou-na-stole-mam-dalsie-pripady

Na tom celom je naj to, že minister deklaruje snahu zachraniť Kvetnicu, spravna rada robí všetko preto aby zachranili Kvetnicu a pan “manager” novodosadený riaditeľ nemocnice samozrejme tiež všetko robí preto aby sa Kvetnica zachránila, no výsledkom bude konkurz, ktorému sa všetci bránia, ale v skutočnosti nikomu ani o nič iné nejde. Minister sa zbaví nemocnice a pan “manager” aj s mestskými hornými sa dostanú ku kšeftíkom.

Len by som pridal perličku. Roku 2007 v polovici roka sa nemocnica dostala po dlhých rokoch do plusu. Správna rada okamžite reagovala výmenou riaditeľa, inak zlatého človeka, čo pre pacientov urobil čo sa dalo, za ako predchadzajúci príspevok uvádza “managera”, vyhodeného riaditeľa z Popradskej nemocnice - Š. Vojtašáka, ktorý za pár mesiacov dokázal nemocnicu priviesť k úplnému krachu, no správna rada stále nemá dôvod ho vymeniť. Kto vie prečo? Inak pozdravujem “managera”, to sa len tak hneď niekomu nepodarí dostať nemocnicu zapár mesiacov zo zisku do úplného krachu.