Varikokéla nad ľavým semenníkom

Robili mi varikokelu lakaroskopicky ked som mal 15, teraz v januari mi idu 2. krat robit hydrokelu, budem mat 19, pre mna lakaroskopicke riesenie = problemy na 4 roky (zatial).

Ahoj, ja som to mal tiež. Bol som s tym na operacii, kde mi podviazali žilu v lavej slabine. Rana je dlhá asi 5 cm, pobolievalo to tak 2-3 mesiace a teraz už je všetko v poriadku. Nič zložité, uspali ma a bolo. Ale teraz som našiel na nete, že v Lučenci na urologickm odd. sa to robí sklerotizáciou testikulárnej žily, to znamená že: V miestnom znecitlivení krátkym 1,5 cm rezom na miešku pri koreni penisu vľavo sa vypreparuje jedna zo žíl pri ľavom semenovode, zavedie sa do nej tenká kanyla a pod rtg kontrolou sa de nej vstreknú 3-4 ml sklerotizujúcej látky, ktorá „vyplní a zlepí“ testikulárnu žilu. Tým sa odstráni hlavná príčina varikokély. Nakoniec sa koža zošije vstrebateľným materiálom.

Výhody:

1. Nerobí sa v celkovej anestéze, ale len v miestnom znecitlivení.

2. Trvá cca. 15 – 20 minút.

3. Nemá prakticky žiadne pooperačné komplikácie.

4. Krátka doba rekonvalescencie.

Presne toto iste sa stalo aj mne, pred 8 rokmi som bol operovany laparoskopicky na varikokelu a teraz pred tyzdnom na hydrokelu, ked som to hovoril, ze to je od laparoskopie, kazdy mi tvrdil, ze je tam len mala pravdepodobnost, ze to je od toho.

Treba si dat pozor, hlavne po laparoskopickej operacii sa velmi casto vyskytne aj ked ,po par rokoch, hydrokela. Uz citam aspon 10. pripad vratane mna. Moj urolog pripustil, ze hydrokela vznika pri manipulacii semennikov a tak jak vychvaluju laparoskopicke riesenie, tak isto aj nadavaju lekari, ktori to nerobia, pretoze pri operacii vam napustia plyn do brucha, aby bola lepsia viditelnost a napriek tomu vidia velky prd. Nesiel by som este raz na laparoskopicku operaciu, ale by som na vasom mieste vyhladal tu najmodernejsiu operaciu, co robia vraj len v Cechach a vola sa mikrochirurgicka, presne neviem, ked som to povedal mojmu lekarovi co ma operoval, len gulal ocami co nebol v obraze.

Mas pravdu, ja ju mam asi tiez som 2 mesiace po operacii, semennik zvacseny a v miešku tekutina (aj ked nie vela) toto su najcastejsie komplikacie po operacii, tak v januari zbehnem zase k doktorovi co na to povie, ale tipujem, ze nic ako vzdy.

Ja osm podstúpil tiež operáciu varikoekly v Lučenci a tiež som zvedavy, ako viem, ci to je v poriadku? Skor sa mi to zda este horsie.

Zdravim vsetkych, prosim o radu. Pred rokom som bol operovany na varikokelu a teraz mi zistili silny zapal semennika laveho, a nasli mi hrcku. Moze ta hrcka znamenat dosledok zapalu alebo varikokely, alebo mam mysliet na to najhorsie. Dakujem vam.

Dobrý deň, myslím, že mam varikokélu mávam niekedy veľké bolesti ľ.semenníka a nad ním mam hrču žíl, ako keby sa upchali alebo zaškrtili, alebo čo je to normálne vidieť taká nechutná hrča a výrazna tupá bolest pri dotyku a popri tom erekcia nefunguje ako má, ale mal som to zatial len 4x, inak stále v pohodičke všetko funguje, mám 18, ku doktorovi nemám problém ísť, ale neviem, kde tu taký je a či je to určite nutné, lebo ak to nie je až také vážne, nepôjdem, viete mi poradiť, či vôbec môj problém je varikokéla? Dakujemˇ.

Zdravim. Akurat dnes som bol u urologa a nasiel mi malu varikokelu. Na buduci tyzden idem na sono to ukaze viac. Mam celkom strach, bude to mat nejako vplyv na sex po operacii. Mam sa obavat nejakych komplikacii v buducne? Je nutne ju operovat? Ak ano, tak ktoru metodu odporucate? Co som cital na nete, tak si pochvaluju tu sklerotizaciu. Dakujem. A odpiste mi niekto na to, lebo mam velky strach. Este raz dik.

Praveze to povedz cim skvor, cim neskvor ti to zistia, tym je to horsie, chcem to uz mat za sebou, ked to mas pred pubertou, tak je to este dobre a je velka sanca, ze budes plodny.

Chcem sa spytat, je to iba na lavom semeniku, alebo to moze byt aj na pravom?

Zvykne byt na lavom - je to dane anatomiou zil, predstav si T krizovatku - velke riziko upchatia. Kdezto pri pravom sa zily spajaju pod ostrym uhlom, takze krv prudi v pohode. Percenta najdes na nete, ale je to okolo 80% na lavy semennik.

Zdravím vás. Včera som bol na urologickom vyšetrení a zistili mi varicocelu testis, čiže klasickú varikokélu. Mám sa rozhodnúť, či podstúpim zákrok, ktorý trvá asi 15-20 min, žiadne pooperačné ťažkosti a krátka doba rekonvalescencie. Čo mám urobiť? Myslíte, že sa to oplatí?

No ja som tiez akurat vcera podstupil operaciu laparoskopicky a citim sa v pohodke. A jasne, neboj sa, to ak je to treba operovat, tak si to daj. Tam je to podla velkosti, ak je mala, tak sa nemusi operovat a ak velka, tak hej.

Mna caka ta operacia zajtra rano a uvidim, ci to pomoze, len pevne verim, ze ano. Tak dufam, ze to spravia dobre.

Cavte, ja som mal asi 14 rokov, ked mi zistili varicocelu, bol som operovany, a na slabine vlavo mi ostal cca. 7-8 cm jazva, na kontrole u urologa mi povedal, ze operacia sa nepodarila, ze je treba operovat znova, tak som s rodicmi isiel na urologiu, kde som bol operovany a tam urolog povedal, ze operacia bola uspesna, len sa mi v semeniku nahromadila voda (ktora sa po case mala vytratit). Preslo 5 rokov a ta voda sa nevytratila, tak som znova navstivil urologa, ten mi povedal, ze je to hydrocela, a ze je to bezne po operacii varicocely, tak teraz ako 20 rocny som bol operovany na hydrocelu, stvrtok ma operovali a sobotu som uz siel domov (mal som ist piatok len zle vypisali prepustaciu spravu), tato operacia bola mensia a lahsia ako predchadzajuca! Po operacii sa mi miesok zvacsil bol este vacsi, ako pred operaciou (opuchlo to, co je normale) za tyzden sa vratil do predchadzajucej velkosti a taraz som uz 2 tyzdne po op. a miesok je stale tak velky a dost to stvrdlo, urolog povedal, ze je to nejaka krvna zrazenina, ze mam tomu nechat cas, ze ono to zmizne, tak uvidime, ci to tak fakt bude, vsestkym, ktrotir mate vaciococelu alebo hydrocelu prajem vela stastai pri operacii, aby ste nedopadli ako ja.

Ahojte. Tak ako Ti to pomohlo? Tiež som bol na operácii varikokély 8.4. klasickou metódou v Trnave - FN. Zatiaľ všetko bez komplikácii, miesto pod ranou v slabine menej citlivé. K operácii som sa odhodlal až vďaka tejto diskusii, inak som roky odkladal návštevu urológa. Nie je to nič strašného, všade bol seriózny prístup. Prajem všetkým, ktorí majú tento problém, aký som mal roky ja, aby takisto nabrali odvahu k návšteve ambulancie a veľa šťastia.

A co ked tu zvacsenu zilu nemam nad semennikom, ale ako keby pod alebo za?

Dobry, chcem sa spytat, ci bol vas syn na tej operacii, ako dopadla a pre kt. zakrok ste sa rozhodli. Mam 12 roc. syna a ma podobny problem.

Dobrý deň prajem, ja som podstúpil operáciu varikokély novšou metódou tzv. sklerotizáciou testikulárnej žily podľa profesora Taubera z Hamburgu, ktorú po získaní certifikátu primárom urologického oddelenia Lučenec Dr. Eichlerom úspešne vykonávajú aj na ich pracovisku. Som tesne po operácii a môžem iba pochváliť celý zdravotný personál, vrátane pána doktora Mudr. Rumana, ktorý ma operoval, primára oddelenia Mudr. Eichlera ako aj zdravotné sestry za ich ozaj profesionálny, seriózny a vždy ústretový prístup. Mám ozaj dobré celkové pocity a to myslím aj po zdravotnej stránke. Za všetko by som sa im chcel touto cestou poďakovať a popriať ešte veľa, veľa pracovných úspechov v spokojnosti pacienta. Ja som jeden z nich s pozdravom František z Hlohovca.