Varikokéla nad ľavým semenníkom

Caute, ja som dva tyzdne po operacii varicocely v Lucenci. Mozem iba pochvalit pristup lekarov, personalu a ochotu vysvetlit vsetky otazky. Kazdy ide so strachom, ale nakoniec co sme vsetci tam boli tak je to v pohode. Osobne som zazil uz aj vacsie bolesti ako su tieto. Trosku to pichlo pocas operacie a potom ok. Rana sa zatial hoji, zily su podstatne mensie, iba to sem tam pobolieva a mam pocit tarchy na semennik. Vsetkym odporucam, netreba sa bat, je to obycajny a rychly zakrok, ziadne rezanie brucha ako to robia “masiari” v inych nemocniciach.

Chlapi, nerobte vedu s jednou zilou. Ja som dva tyzdne po operacii a je to v pohode. Trosku zabolelo a je to. Mam sa fajn, sem tam zaboli, lebo je to cerstve. Cim viac odlezis, tym lepsie to je a menej to boli. Vsetci co mate tento problem, chodte do Lucenca, tam to robia sklerotizaciou a je to taka metoda, kedy ti nerezu brucho a nemas pooperacne komplikacie. Mne sa ani nezvacsil semennik, ani hydrocelu nemam. Len marodujem a pokojne si lezim. Nebat sa, v zivote su tazsie chvile ako “iba” krcova zila.

Zdravim, chcel by som sa Vas opytat, ze ako to je po zakroku, ci pacientov pustaju domov alebo je to spojene s dnom na lozku? Dakujem.

Zdravim, pred pol rokom ma operovali, bolo to v poho., ale zacal som cvicit a sa mi to vratilo, uz to je aj celkom vidiet asi budem musiet ist znovu na operaciu, neviem, poradte nieco, som smutny a bojim sa, ze nebudem mat deti.

Komplet postup v Lucenci:

Tak som bol aj ja v Lucenci na varikokele 1. stupna. Urolog mi ju diagnostikoval, kedze som sa so zenou snaziul o dieta cca. rok, a spermiogram ukazal biedu. Som teraz 3 den po operacii a som v poho. Lucenec mozem len odporucat, personal a doktori su uple super - povedia, porozpravaju sa, presne opisu co budu robit atd. este aj ta nemocnicna strava je v poho. Dobre, najprv teoria a potom detail opis ako to prebiehalo v den D, a ako a co (ne) boli:

Teoria:

Do semenniku idu 2 hlavne zily. Jedna nie je zaujimava, ale druha (ta ako sa tu pisalo kolma na zilu oblickovu), ta je zaujimava. Tesne pred ukonom sa preto vstrekne kontrastna latka.

Priebeh:

1, prvy den prichod do 12:00 na obed a ubytovanie (URO je na 6. poschodi), parkovanie 1 euro / tyzden v areali nemocnice)
2, druhy den rano - na lacno, prichadza k zakroku:
a, pacient dostane oblbovaciu tabletku
b, o cca. hodinu potom dostane “vzpruzovacku” = injekciu do zadku - ta trochu boli
c, pacienta vezmu na 3. poschodie kde su operacky, lahne na stol a tipek mu vyholi semenniky
d, pacientovi supstia plachtu na prsia aby nevidel, vidi iba sestricku a ta sa s nim cely cas bavi. Pichnu mu infuzku pocas vykonu
e, pichnu 1 umrtvovacku nad penis - necitit, opichaju aj miesto kde budu rezat - necitit
f, narezu miesto (necitit) a vytiahnu zvezok zil - pri vytahovani moze byt citit slabe napnutie nad penisom (ja som nic necitil)
g, teraz pritiahnu RTG pristroj, vstreknu do zily kontrastnu latku a:
h, pacient sa musi nadychnut a na 5 sekund zatlacit, ako keby bol na velkej potrebe. Spravna zila sa “nafukne” a to je prave ta spravna. Spravia RTG snimky
i, pichnu do tej zily sklerotizacnu latku (necitit)
j, zasiju samovstrebatelnymi stehnmi (necitit)
Cele to trvalo cca 15 minut, a cloveka odvezu hore na izbu, prelozia na postel a pacient musi odlezat cely ten den bez zlezenia z postele (ma po ruke bazanta keby potreboval mocit) , a jest moze normalka - na tu chvilu podvihnu sestricky postel. Na druhy den uz pacient moze chodit (na WC, umyt zuby, najest sa, ale vecsinou stale iba lezat). No a na dalsi den rano po vizite moze ist domov, ak je vsetko OK.

Pocity:

Pocas celej operacie a cca. 4 hodiny po operacii vobec nic nebolelo. Potom zacne semennik trochu puchnut, a zacne to trochu pobolievat, ale neni to bolest, ako ked si chlap tukne semennik. Proste to boli povrchovo, a nie “vnutorne”. Kedze bolo 36 stupnov, tak trochu stipkala ta rana, ako sa tam dostal pot, tak som vela na to fukal ustami, aby to bolo v suchu. No a spat sa da aj na bokoch, ale to si clovek uz sam musi “nastelovat”, aby spal OK .

Personal:

Uplne super ludia, doktor aj primar este aj podali ruky na poslednej vizite, vela vela sa doktor rozprava (o comkolvek), sestricky usmievave a nikdy na nic nezabudnu. Fakt super, som rad ze som isiel touto cestou.

Rado

Ahojte, mám 13 rokov a mam Varikokélu. Neviem ako som to chytil, bol som na plavárni, ale to je vedľajšie. Dnes je druhý deň po plavárni a jedno vajíčko (ľavé) je asi o 1-3cm nizšie od toho pravého. Keď sa toho dotýkam, pociťujem pichanie do brucha, a taktiež bolesť varlata. Všimol som si to preto, lebo je to také hrubé. Neviem, či je operácia nevyhnutná, ale strašne sa bojím, prosím poraďte, čo mám robiť prosím.

100% chod k urologovi :wink: Je to v poho, on uz takych videl :slight_smile: A nakoniec je to jeho robota, on si ju vybral :slight_smile: No ale k veci - varikokelu len tak “nechytis”, tu ma kazdy chlap. Otazkou je, ako hruba je dana zila. Ja som bol az prekvapeny, kolko mojich kolegov podstupilo tuto operaciu - bezne o tom samozrejme nikto nehovorieva, ale zjavne je to (aj podla urologa) dnes bezna vec a ma ju vraj cca 80% muzov, a v dnesnej dobe hlavne mladych! Nevie sa cim to je, ci stresom, nevhodnou stravou atd. to je fuk. V kazdom prip. urcite navstiv urologa. Za cca 9 Eur sa da objednat na hodinu presnu, a do 15 min si vybaveny. Urolog prehmata, prip. urobi sono, pokeca atd. Ak zisti ze ide naozaj o verikokelu, odporuci 2 sposoby napravy: A, klasicku laparoskopiu, alebo B, sklerotizaciu testikularnej zily = spominany Lucenec. Laparoskpiu urobia v Tvojej nemocnici (kam patris), ale tu sklerotizaciu len v Lucenci (alebo este druhe mesto nejake to robi, niekde to tu bude). Ja som si zvolil ten Lucenec, lebo bolo vela dobrych referencii tu na webe, a navyse to robia len v lokalnom umrtveni a za 15 min je hotovka, a clovek ma iba 1 jazvu nad semennikom, ktoru ani nevidno, miesto 3 jaziev v oblasti brucha = viac viditelnych. No ale pre niekoho je prijatelnejsie zaspat, a zobudit sa “hotovy”. Ale po klasickej laparoskopii byva viac komplikacii. Po sklerotizacii to iba napuchne trochu a to je cele. Mam 32 rokov a nikdy mi nic nebolo, nemal som ani ruku zlomenu nikdy, ani kaz na zube, proste nic. Ale cim som starsi, tym viac zistujem, ze to zdravicko je na prvom mieste. Preto som sa na tu operaciu dal (aj ked som mal iba varikokelu 1. stupna - tu najmensiu). Takze rozhodne navstiv urologa. Uvidis ze ked sa s nim pobavis a budes mat viac informacii, tak sa Ti ulavi a nebudes mat taky stres :wink:

No teraz mi to zmizlo som ležal a veľa som sa krčil tak uvidíme, a ďakujem :slight_smile:

Caute. Chcel by som sa spytat, ci poruchy erekcie mozu suvisiet s varikokelou, ktoru mam uz cca. 10 rokov. Mate niekto skusenosti?

Ahojte ludia, ja som po zakroku asi rok a s manzelkou este stale nemame dieta. Ako to? Moj spermiogram je v pohode, tak co dalej? Hm?

Ahoj Miloš, môj manžel má varikokélu dodnes, minimálne 8 rokov čo sa poznáme. Konečne to ide (preto “guglim” recenzie na zariadenia, kde tento zákrok robia) riešiť a asi pôjde na operáciu do Lučenca. Tiež nás upozorňovali, že to môže byť 1 z dôvodov, že sa nedarí. Môžem Ťa - Vás s manželkou trocha povzbudiť. My sme sa snažili o bábo 4 roky a dnes máme 2 a 1/2 mesačnú Táničku. Všetky výsledky sme mali v pohode aj manžel spermiogram údajne 4. najlepší zo všetkých, čo tam doteraz robili a aj napriek tomu sa nedarilo. Len v skratke - lebo to by bol dlhý príbeh. Myslím si, že nakoniec nám pomohla akupunktúra a to, že sme sa tým prestali zaoberať tak vážne (i keď osobne poznám zopár párov, ktoré hlavne ženy boli podľa mňa z tohto problému v oveľa väčšej nepohode, dokonca sme začali otvárať otázku adopcie) Chodili sme obaja k MUDr. Kopřivovi do Ilavy - super lekár. Cca. 14 sedení. Viem, že nie sme sami komu pomohol. Tak len dúfajte a nevzdávajte to držíme Vám palce.

Zdravim, prosim vas, potreboval by som surne vediet, ci robia sklerotizaciu aj niekde inde ako v Lucenci, pretoze tam to mam hrozne daleko. Dakujem za odpoved.

Dobrý deň prajem, pred 5 dňami som podstúpil operáciu varikokély novšou metódou tzv. sklerotizáciou testikulárnej žily podľa profesora Taubera z Hamburgu v Lučenci. Som 5 dní po operácii a môžem iba pochváliť celý zdravotný personál, vrátane pána doktora Mudr. Rumana, ktorý ma operoval, ako aj zdravotné sestry za ich ozaj profesionálny, seriózny a vždy ústretový prístup. Kúštik to ešte pobolieva, ale je to bolesť, ktorú netreba vobec tíšiť tabletkami, žila znizla, kompl. neboli žiadne a dúfam, že už ani nebudú. Mám ozaj dobré celkové pocity a to myslím aj po zdravotnej stránke. Je pravda že pan Dr. mi oboznámil, že úspech celej operácie možme hodnotiť až po niekoľkých mesiacoch (ono sa to može vrátiť), neostáva mi nič ine už len veriť. Za všetko by som sa im chcel touto cestou poďakovať a popriať ešte veľa, veľa pracovných úspechov v spokojnosti pacienta. Ja som jeden z nich s pozdravom Steve.

Dobry den. Mam 22 rokov a problem s variokelou mam uz asi od 20-tich. Zacalo to miernou bolestou na lavej strane podbruska ked som zacal aktivne behavat a neskor sa bolest rozsirila na lavy semennik, pricom to boli v podstate stale a je to naozaj otravna nerpijemna tahava bolest, ktora sa siri az do celej lavej nohy a lavej polky zadku. Tato bolest mi uplne znemoznuje akukolvek sportovu cinnost, pretoze to stale pobolieva. Na semeniku som si nahmatal zo zadnej strany hrckovitu oblast a takisto nad semennikom je zhrubnuta zila ktora neboli ale cim blizsie k semenniku, tym sa stupnuje. Celkovo cely semennik je velmi citlivy. Takisto mi pride trochu tvrdsi a malo mensi ako pravy semennik. U urologa som bol dvakrat pricom prvy krat mi naordinoval antibiotika, po kt. sa nic nezmenilo. Druhy krat mi naordinoval Veral gel, ktory takisto nepomohol a dalej pan doktor mi prisiel ako keby mu vadilo, ze tam som s niecim takym uz druhy krat a z jeho slov vyplynulo, ze to nie je nic vazne a nie je potrebne to operovat, ale mna to naozaj zacina obmedzovat vo velkej miere. Tym padom by som potreboval vediet, ci je potrebne aby som znovu navstivil urologa alebo sa toto vysetrenie da uskutocnit trebars aj priamo v Lucenci bez toho, aby som o tom musel upovedomit sucastneho urologa. Dakujem.

Presne ten isty problem mam aj ja. Mam 20 rokov a asi pred rokom a pol ma zacal pobolievat lavy semennik. Najprv ma bolel aj v klude a potom neskor aj pri cviceni v posilovni. Bola to presne taka tahava bolest, ktora vystrelovala az do lavej nohy. A taktiez som si nahmatal hrcku a zhluk zil v lavom semeniku a je taktiez citlivejsi. Samozrejme som s tym bol u urologa a ten ma poslal na usg, spravil mi velmi neprijemne vytery atd. Nic nezistil a nakoniec ma poslal za neurologom a chirurgom! Na 100% som si isty, ze to je varikokela, preto neviem, co mam robit, ked sam urolog nevie nato prist co mi je.

Zdravím. Som rok a pol po operácii varikokeli. Po operácii to bolo super, žiadna ťahavá bolesť, žila sa stiahla, ale nestratila, konečne ma to prestalo trápiť. Síce cez leto som mal obavy, že sa tá žila opäť spustí dole, našťastie sa nestalo. Ale teraz tento mesiac sa mi zdá, že sa mi to opäť vracia späť, začalo ma to pobolievať, hlavne pri zmene počasia. Tu som našiel jeden príspevok, ktorí mi vnukol jeden nápad, ktorí by mohol pomôcť. Ked je teplo žili sa roztiahnu a ked je chladno žili sa stiahnu, tak som vyskúšal dať si ladovú kocku nad tú žilu, aby sa stiahla. Pomohlo to, žila sa stiahla a bolesť ustúpila… Nevravím, že je to riešenie, ale za vyskúšanie to stojí…

Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, či ste si mohol vybrať lekára na operáciu, resp. ktorý lekár je podľa Vás najlepší odborník, totižto, teraz budem vybavovať manželovu operáciu. Ďakujem.

Dobry den, precital som si vas prispevok a zaujal ma pretoze mam podobny problem, na lavom semenniku som si nahmatal taku hrcku, ako keby vyskocenu hrubu zilu, ktora sa niekedy stiahne a niekedy natiahne, neboli ma to ale citim ze to neni uplne v poriadku a citim taku fakt slabu bolest, moze to byt varikokela? alebo pruh? (sportujem) , mohol by som vas poprosit ze ci by ste mi aj nepopisali ako ste tomu predisli vy? odpuchli vam tie semenniky? nemate po tej operacii uz s tym ziadne problemy? dakujem za ochotu

Ja som mal pred zakrokom cca. 6 milonov spermii, po zakroku cca. 20 milonov, takze to splnilo ucel na 100%. Taktiez vsetky parametre spermii sa zlepsili. Co sa tyka plodenia dietata, 1 rok je este nic. Hlavne psychika - neocakavat to, a mozno radsej si kupit ovulacne testy. Ale nemysliet na to.

Aj ja som bol u Rumana. Vyberat sa neda, ale myslim, ze to robia len 2 max 3 lekari co tam su. A kazdy vyzeral byt uplne v pohode. Personal celkovo uzasny!