Vedci zistili, prečo sivejú vlasy

Známa biochemická signálna dráha Wnt ovláda aj sfarbenie vlasov. Práve ona prepája kmeňové bunky vlasových folikulov s melanocytovými



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/10498-vedci-zistili-preco-siveju-vlasy

škoda , že neprišli na to, ako sa sivych vlasov nadobro zbavit :frowning:

1 Like

heh veru, za to by som bola veru povdacna a myslim si, ze nie len ja

Joooj zienky ani nehovorte, keby na to existoval nejaky elixir, tak by som ho hned brala. Takto sa musim skoro kazdy mesiac farbit, aby som vyzerala k svetu :smiley:

Ale ved to su vlasy mudrosti nie?? :smiley:

my to mame v rodine, takže budem siva ako holub

zaujimavy clanok, no ci mu verit, to neviem

ano, ano, len viac by som ocenila, keby konečne prišli so sposobom ako sa zbavit šedin a idealne nastalo

Haha to take nieco to myslim, ze je naivna predstava

Tak to by bol podľa mňa objav storočia. čo by za to podaktorí ľudia dali, ak by sa ich vedeli zbaviť

kiezby sa to len tak dalo…to nejde vobec…

toto je vec, co sa podla mna nepodari nie je to realne a predstavit si 70-80 rocnych ludi bez sedivych vlasov, to tiez moc nie. podla mna maju aj sediny svoje caro

Nooo zas na druhej strane, by to bez tých šedín mohlo byť aj celkom zaujímavé. Ľudia by boli v tomto smere si myslím, že nadšení

ale aj sedive vlasy vedia pekne vyzerat :wink:

Tak by mohli zistis aj to, ako tomu zabranit, lebo mne uz dost siveju vlasy a to pritom ani tak vela rokov nemam :smiley:

Mám tiež známu nemá ešte ani 30 rokov a má už toľko šedivých ale že riadne šedivých vláskov. No zas mať toľko stresu jak ona, tak ja by som už mala isto komplet celú hlavu striebornú

No ale máš to tak, že v tejto unáhlenej a hlavne teda stresujúcej dobre prichádzajú aj šediny tak nejak skôr

ako dlho musím použivat to GR7, aby som nikdy nebola siva?

Viete si predstaviť, že by vlasy vôbec nešediveli? To by bolo super nie?

Jooooj to ani nehovor. Ja čo som podedila šediny a farbím sa od 19 rokov. Už si tie vlasy vytrpeli svoje :frowning: