Vegáni, vegetariáni - kam na ovocie a zeleninu v Bratislave?

Kam chodíte v Bratislave nakupovať ovocie a zeleninu? Hľadám rôzne zdroje čerstvej zeleniny a ovocia, v zahraničí som videl, že sa to dá takmer v každom obchode, na Slovensku je to extrémna katastrofa.

Nepoznám menších dovozcov a predajcov, zatiaľ som prechodil všetky reťazce v Petržalke, Ružinove, ani Aupark a Eurovea tomu nedali punc kvality a iných predajcov nepoznám, resp. nemám overených. Bol som aj na trhovisku Freshmarket v priestoroch bývalej Ikei, ale nedalo sa tam kúpiť nič iné a vôbec nie lacnejšie, ako by som kúpil v Tescu, Bille, Kaufalnde, Terne, Metre, Carrefoure.

Rozdiel je už aj medzi jednotlivými obchodmi v tých istých reťazcoch, šaláty, listová zelenina a zelenina celkovo je nahádzaná ako pre prasce, vyzerá to, ako by sem vozili to, čo sa nepredalo na v okolitých štátoch. Exotické ovocie (a to drahé) sa mi podarilo v poslednej dobe kúpiť iba nezrelé, napriek tomu, že napr. ananásy nedozrievajú ako banány v teple, takže to boli vyhodené peniaze.

Poraďte a zdieľajte svoje skúsenosti, ďakujem.

Jednoznačne do Hainburgu. Je to 16 km od Bratislavy, prejdeš centrom, na konci obce je zopár obchodov na jednom mieste, Billa nestojí za nič, ako kedy, ale asi tak ako na Slovensku, ale zato Interspar, ktorý tam má maličké oddelenie s ovocím a zeleninou, tak to je iná paráda, čerstvé, prvotriedne ovocie, väčšinou lacnejšie ako v Bratislave. V sezóne majú lacnú špargľu, teraz tam majú cuketu a baklažány po euro za kilo, krásne, pestované v Rakúsku, snažia sa o to starať, šaláty su pekne poukladané, škaredé a zničené nevystavujú, je to iný prístup, pripadá mi to tak, že čo sa tam nepredá, putuje na Slovensko a naši ochodníci si ešte prihodia. Dajú sa tam kúpiť ríbezle, egreše, maliny, čučoriedky, pekné, nie hnilé, plesnivé ako u nás. Marhule a broskyne sú tam teraz za super ceny, no nie všetko je lacnejšie, ananásy máme u nás v Tescu teraz za lepšiu cenu. Čo sa týka Hainburgu, za spomenutie stojí aj Lidl, majú tam krásne mangá, za dva až tri dni v izbovej teplote pekne dozrejú, potom tam mávajú dobré ceny na zelený šalát, sladkú kukuricu, cuketu, baklažány, cibuľu pochúťkovu, u nás na trhu sa kupuje aj 3 krát drahšie. Niekedy stojí za to navštíviť aj Zielpunkt, ten je na začiatku Hainburgu smerom od Bratislavy, mávajú tam tiež podobný sortiment ako v Lidli, ale nedá sa to ani porovnávať s tým odpadom, čo sa kupuje na Slovensku. (Pozor, v ich Lidli neberú VISA, iba Maestro. ) Mimochodom, včera sme v Hainburgu tankovali o 13 centov lacnejšie, ako na Slovensku, takže cesta tam sa niekoľkonásobne vrátila na plnej nádrži.

Potvrdzujem Hainburg, u nás sa oplatí iba Lidl keď človek vychytá naložené police, Kaufland sa pokazil, Tesco má zlého nákupcu aj v Petržalke aj v Lamači, čokoľvek tam kúpim, tak je to nahnité alebo nižšej triedy a rovnaká cena ako v Rakúsku, inak v Tesku brigádnici, ktorí nakladajú ovocie a zeleninu hádžu všetkým, preto to aj zahníva, okrem toho keď som videl ako narábajú so šalátom, tak mi je jasné, prečo vyzerá tak ako vyzerá, oni tomu nerozumejú a nikto ich nepoučí, už som do Tesca písal veľa krát a nikto sa mi neozval, kašlú na to. V lete majú ešte celkom dobrý výber na tržnici na Šustekovej ulici, ale je to predražené všetko.