Vegetariánska strava u detí má svoje pozitíva aj negatíva

Vegetariánska strava detí so sebou prináša pozitíva ale aj riziká. A to najmä v tom prípade, ak sa zo stravy vylúči mäso, pri prísnejších formách aj ďalšie živočíšne potraviny, najmä ryby, mlieko, mäso a vajcia



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6535-vegetarianska-strava-u-deti-ma-svoje-pozitiva-aj-negativa

Syn je vegetarián od 10-ti let, z vlastního rozhodnutí. Nebyli jsme z toho právě nadšeni, ale nedal si říct. Přesvědčilo nás, že každou lékařskou prohlídku absolvoval s výbornými výsledky. Dnes je mu 16, vrcholově sportuje…podle mě je to úplně individuální věc a těžko to takhle obecně shrnout jako v tomto článku - to je obecný blábol.

Otázkou ostáva, či ste jeho vegetariánstvo ignorovali alebo ste sa venovali tomu, v akom pomere stravu konzumuje. Ja osobne som toho názoru, že dieťa si môže samo vyberať čo mu ide na chuť, ale v prípade vplyvu spolužiakov a reklám sa môže stať, že zabudne na niektoré dôležité súčasti potravy, ktoré mu pri vývoji môžu chýbať - možno ste mali štastie, že sa tak nestalo.