Veslovací trenažén a chrbtica

Dobrý deň, je možné využívať veslovací trenažér aj v prípade, ked mám dlhoročné problémy s chrbticou? Niečo také jednoduché ako napr https://www.a-mont.sk/produkt/domyos-veslovaci-trenazer-100/ . Niekedy bol beh to, čo mi pomáhalo. ale pre problémy s chrbtom hladám alternatívu. A toto by mohlo byť vhodné. Len aby som si chrbtu ešte viac neublížila

neviem či je toto najlepšie, lebo tu tiež namáhaš ho vo veľkej miere, bolo by dobré poradiť sa s fyzioterapeutom

My ho máme doma, ale neviem či je to dobrý nápad :confused:

Pre chrbticu je to zaberak, treba sa sustredit na vyrovnany chrbat :slight_smile:

Záleží od toho aký máš problém. Kamarátka má slabšiu skoliózu a v pohode. Ja som mala teraz obdobie kedy ma bolel chrbát zo zlého matracu a neviem si predstaviť na tom cvičiť. Ak chceš zapojiť pri cvičení celé telo skús takéto niečo - Eliptical inSPORTline Madesto - inSPORTline mala som doma ale lacný model za 200e ktorý vydržal rok a pol. Tento po 2 mesiacoch zatial OK. Ak ti môžem poradiť tak pozri pri objednávaní túto stránku Aktuálne zľavové kódy inSPORTline najlepšie zľavy pre jún 2024​ — Kodino kde môžeš nájsť zľavu :slight_smile:

Ak to budes robit poriadne, tak si myslim, ze uplne v pohode. No ak budes zle veslovat a bude zhrbena, tak to moze byt len horsie na chrbticu. Takze si na to davaj obrovsky pozor!

Amikka pre toto je dobré cvičiť pod dohľadom aby nás na to niekto aj upozornil ako to robíme

Najlepsie je s trenerom to je pravda aspon kym sa to naucime vsetko dobre cvicit

Len zase aj viac platíš, s tým musíš počítať, lebo taký tréner si berie aj 10€ na hodinu, čo mne príde neskutočne veľa

1 lajk

To je pravda, je to dosť veľa peňazí… Ale tak keď sa človek nevie donútiť sám cvičiť, tak musí to takto robiť…