Viacerí Slováci odkladajú preventívnu prehliadku u zubára na koniec roka

Viacerí Slováci si návštevu zubného lekára kvôli preventívnej prehliadke nechávajú na koniec roka. Potvrdzujú to štatistiky slovenských zdravotných poisťovní (ZP)Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5386-viaceri-slovaci-odkladaju-preventivnu-prehliadku-u-zubara-na-koniec-roka
 Hned´na začiatku členku pišete, že kto nebude mať preventívnu prehliaku tak na nasledujúci rok bude platiť všetky úkony u lekára. Všetky úkony u lekára sa platia už teraz, tak ako to je.

Ak má lekár zmluvu s poisťovňou, tak väčšinu výkonov mu poisťovňa preplatí. Ak chodíte k lekárovi, ktorý nemá zmluvu s poisťovňou, nečudujte sa.

Máte pravdu. Či máte prehliadku alebo nemáte u zubára následne za zdravotné výkony platíte tak či tak. Je tu malý rozdiel. Ten čo má prevntívku ten iba dopláca za zdravotný výkon ostatné hradí zdravotná poisťovňa. Ten čo nemá preventívnu prehliadku si platí všetko. Ceny u zubárov je celosvetový problém. Neexistuje jednotná metodika cenotvorby. Hodnoty výkonov si zubári hádžu od brucha. Teda ani sami nevedia akú cenu si vlastne stanovili. Im skladba ceny podľa zákona o cenách nehovorí nič. Niektorí ani nevedie, že také niečo existuje. Zubári aj pri rokovaniach s poisťovňami hovoria : “keď nám nedáte viac aj tak si to vytlčieme od pacientov”. Preto odporúčam prejsť zubárom cez rozum a starať sa o svoj chrup.