Dobrý deň,
Taktiež chodíme so synom na biofetback, je titiž ADHD, hádam to zaberie a budeme môcť vysadiť Tiapridal kvapky. Je to dosť nákladné aspoň pre nás, jedno 15min sedenie (v Sp. Novej Vsi) stojí 20€. Mám taký dojem, že čím chudobnejší región tým sú ceny za starostlivosť o pacientov vyššie. Mal by sa na tým niekto zamyslieť…
Dobry den,neviete mi poradit kde by som nasla v blizkosti Povazskej Bystrice podobne centrum,ambulanciu,hladam pomoc pre mojho syna s poruchou spravania a zaujala metoda pomocou EEG biofeedbacku.
Dakujem
Máte niekto skúsenosti s HRV biofeedbackom? Je to vraj jednoduchšia metóda než EEG biofeedback. Vraj tak ako v medicíne najprv citrón, až potom vitamín C tak aj pri reduckii niektorých symptómov ADHD je to podobné. Načo hneď EEG, ak stačí HRV? Chodíte niekto k nejakému psychológovi? Ďakujem.
neviem či je to pre Vás ešte aktuálne, ale v Beluši, ale je to dosť finančne náročné…
Sú tu staršie príspevky, vie niekto poslať alebo uložiť nové skúsenosti? V KE sú nejaké ambulancie (lekári) ktoré toto robia?, prosím aj meno
Vďaka
Tiez ma to zaujalo. Kde v Belusi konkretnejsie. Nejaky kontakt?
Ja by som sa chcela opytat, v ktorych mestach na Slovensku mozme najst taketo ambulancie? Dakujem.
Ja som chodila so synom na biofeedback kvoli tikom a vobec sa mu stva nezlepsil, prave naopak. Paradox vsak? Apotom mi bolo od odbornikov naznacene, ze na tiky urcite nezabera a ak vobec ma zmysel zacat s biofeedbackom, tak len dlhodobo, nie 20, ani 40 krat, to nestaci. Nehovoriac o prehnanej cene, my sme len dobre nakrmili penazenku isteho neurologa, ale vcas sme sa spamatali a presli sme na inu formu liecby.
Viem o ambulancii v Poprade aj v Sp. Novej Vsi. Má to PhDr. Gažiová. Prajem veľa šťastia.
Ja by som sa chcela spýtať, kde je možné si urobiť špeciálny kurz v metóde EEG biofeedback. Čo je na to potrebné?
Kurz si mozete urobit v Prahe alebo v Jihlave, sme jedine akreditovane stredisko pre Evropsku uniu. Ak chcete viac informacii ozvite sa na mail. S pozdravom Bibiana.
Viete mi napisat, kde v Belusi alebo v Nitre alebo v Leviciach? Dakujem
Dobry den
EEG biofeedback mozte najst napr. v Bratislave odporucam www.brainfit.sk
Dobry vecer. Nasli ste v Nitrianskom okrese alebo pri Leviciach doktora na biofeedback? Ak ano mozete mi napisat meno doktora a mesto? Dakujem.
Prosím vás dá sa tým naučiť sa zapamätanie, R, ,
Dobrý deň,
neviem či vám niekto odpovedal na otázku. Áno dá sa s tým natrénovať ako sa lepšie sústrediť a tým zlepšiť pamätanie učiva. Je to výborný prostriedok, ktorý dokonca môže u niektorých porúch nahradiť aj lieky. Treba však dodržať počet tréningov, ktoré odporučí terapeut a aj ostatné rady od neho.
Mgr. Mariana Školnikovičová
HRV biofeedback je super vec, jas som si na doporučenie jedného kamaráta a následnom behaní po internete objednal niekoľko sedení u psychologa v banskej bystrici, ktorý s tým robí a následne som si ho kúpil. Investíciu neľutujem a doporučujem. Pomohlo mi to najmä rýchlejšie si nacvičiť zmiernenie stresu.
Dobrý deň, mám podobný problém s tikmi, tiež rozmýšľam o tejto alternatíve. Píšete tu však, že nezabralo, smiem sa opýtať, aku inú liečbu ste ešte využívali, prípadne využívate a tiež aké sú ich výsledky. Pomohlo niečo? Ďakujem za odpoveď.
Mám doma malú predškoláčku a boli sme na prvom sedení v Beluši. Stále sa nevieme rozhodnúť či sa do toho pustiť. Aké máte vy skúsenosti?