Viete čo je EEG biofeedback?

EEG biofeedback (neurofeedback, neuroterapia) je relatívne nová liečebná metóda. V 60. rokoch 20. storočia sa začala využívať v USA, odkiaľ sa rozšírila do celého sveta a v 90. rokoch sa v širšej miere dostala aj na Slovensko.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1293-viete-co-je-eeg-biofeedback

…je tato metoda vhodna aj pre male deti?
…mam stvorrocneho chlapceka.
Dakujem…

ked tato terapia nezaberie,co odporucat e potom?

podla mna je to vhodne aj pre taketo deti,lebo cim v skorsom veku sa s tym zacne.tym ma moznost zmeny spravania…

Chcem sa opýtať či liečbu preplácajú poisťovne ak áno tak ktorá a na základe čoho? V Michalovciach si účtujú 300 sk za jedno sedenie
Ďakujem .

Bola som na vysetrenie EEG.Mala som vysetrenie
pozitivne.Predpisali my liek Timonil.Teraz neberem ich a je mi zle.Uz dva tyzden sa my kruti hlava citim silne tlacenie v hlave.Zajtra idem k Neurologovi.Je mi furt na odpadnutie.Má volakto taketo pociti.Velmi sa bojim ze moze mit volaco vázne.

ja sa chcem spytat ci tato metoda EEG zaberie lebo mam ist na vysetrenie, a co mi mozu zistit je to lepsie ako CT?

Ahoj,

ja som na biofeedback začala chodiť len pred týždňom a to na odporúčanie svojej psychologičky kvôli depresii. Neplatím, takže poisťovňna liečbu prepláca.

Dobrý deň, nachádza sa v Nitre nejaké pracovisko, kde túto liečebnú metódu realizujú? Dakujem.

Dobry den! Moj problem je uz zrejmy ako som napisala v nazve, uz asi 5 rokov mam problem s pamatou, malo a nerada sa vyjadrujem, tazko si nieco zapamatavam, vobec sa nedokazem sustredit. Uz som bola u mnohych doktorov… od neurologicky po psychiatricky, zial neurologicka mi nic nezistila v mozgu poslala ma na CT mozgu, EEG a psychologicke. V mozgu mi nic nenasli, eeg som mala primerane k veku a psychologicka dospela k zaveru, ze mam problem s psychohygienou. O nieco neskor nastupili dalsie problemy, uzkostne poruchy a depresie, ktore sa opakovali castejsie a castejsie a ja som nevedela co sa so mnou deje. Uz som to nevydrzala a na vlastne poziadanie som navstivila psychiatricku ta mi predpisala Alventu 0,75 mg a xanax 0,25 mg. Uz bude rok co to uzivam a som rada, ze mi to pomaha. Len stale ma trapi, ze uz sa nedokazem na ucivo ani len trochu koncentrovat… a mala by som lebo chodim na vysoku skolu a neucit sa je velky problem, ja by som sa veelmi veelmi rada ucila len mne to nejde do hlavy… asi mam poskodenu hemisferu zodpovedajucu tejto cinnosti. Kedysi ked som este nemala taketo problemy tak som si rychlo vsetko zapamatala a nadlho a vedela som sa sustredit, lenze ako plynie cas tak je to stale horsie a horsie. Ked si uz fakt nieco s uusilim zapamatam tak to v zapati zabudnem.
Na internete som si nasla diagnozu, ktoraa to moze byt aj v mojom pripade, precitala som vela clankov o nej a myslim, ze to je ona: Afazia, spojena aj s tym, ze sa neviem vyjadrovat… rozumiem citanemu textu, ale keby som to mala zopakovat tak mi to robi tazkosti, moj mozog akokeby vypne a je mu jedno… :frowning: velmi ma to diskriminuje v spolocnosti, ja sa viem vyjadrovat, ale iba pisomnou formou ale vzdy s velkou namahou si viem spomenut na hociake slovicko… Prosiim poradte mi :frowning: som zufala , budem vdacna za kazdu radu…
Este som si na internete nasla jednu liecebnu proceduru, ktora sa vola Neurofeedback alebo eegfeedback takisto Biofeedback, ide o prevratnu metodu prace s mozgom… nie je to navykove a ma to zevraj dobre vysledky, lenze na zlepsenie v mojom pripade treba niekolko X sedeni… Zevraj 60 podla ich tabulky. lenze kazde sedenie stoji 300 sk a ja ani nezarabam a moji rodicia by mi na to urcite nedali… Chcela by som vediet ci by mi aj tento neurofeedback mohol byt prospesny? Prosim aj o dalsiu radu ako postupovat aby sa moj stav zlepsil.
Vopred Vam velmi pekne Dakujem

Za kym mam ist aby mi to preplatila poistovna?? Dakujem

Dobry den, moj syn ma 3roky a bola mu diagnostikovana ADHD… Je mozne vyuzit Biofeedback aj na toto? kde je to mozne? Aka je cena? dakujem za vsetky info
Halina Sirgelova

tak ahoj pokial viem poistovna to nepreplaca
ja nechodim skor moj syn ma uz za sebou 23sedeni a este pokracujeme
vraj sa to ma prejavit asi tak po polroku
niekomu to vraj pomaha a niekomu zase nie
neveim asi to treba vyskusat
len je to dost draha zalezitost

dobrý deň!nemáte niekto skúsenosti s pracoviskom,kde robia EEG biofeedbakc v Košiciach?Potrebujem adresu a lekára.Ďakujem.

My sm nedávno kúpili domov tzv. C - nie je to síce neurofeedback, ale na na nácvik relaxácie, uvolnenia a zvládanie mojich úzkostných panických stavov je fantastický. Cvičim kedy chcem, mám to doma a za rozumnu cenu. Dokonca sa na to namotal aj môj sedemročný syn. Mala to jedna psychologička ku ktorej som chodila, páčilo sa mi to, tak som si pozrela ako sa volá a našla som si ho cez google “domáci biofeedback hrv”. Všetkým srdečne doporučujem.

Dobry den,
moj syn ma teraz uz 15 r., ale pamatam si, ked mal vek vasho…bol zivy, aktivny, pritom vsak aj velmi sikovny. Malokto si to vsak vsimol, pretoze mu malokto rozumel. Bol totiz takmer “neskrotitelny”. Taktiez mu diagnostikovali ADHD, ale az v skolskom veku…
Chodime uz pribl. 3 roky do “strediska specialnej pedagogiky” na pedagogickej fakulte UK v Bratislave na Racianskej ul. Su tam 2 odbornicky na specialnu pedagogiku /mimochodom su uzasne!/ a tento skol.rok sme zacali s neurofeedbackom. zatial ma syn za sebou len par sedeni, takze efekt este nebadat /vraj az po 20. sedeniach/. ale som optimistka.
1 sedenie = cca 10,- €.

Dobrý deň,
Taktiež chodíme so synom na biofetback, je titiž ADHD, hádam to zaberie a budeme môcť vysadiť Tiapridal kvapky. Je to dosť nákladné aspoň pre nás, jedno 15min sedenie (v Sp. Novej Vsi) stojí 20€. Mám taký dojem, že čím chudobnejší región tým sú ceny za starostlivosť o pacientov vyššie. Mal by sa na tým niekto zamyslieť…

Dobry den,neviete mi poradit kde by som nasla v blizkosti Povazskej Bystrice podobne centrum,ambulanciu,hladam pomoc pre mojho syna s poruchou spravania a zaujala metoda pomocou EEG biofeedbacku.
Dakujem

Máte niekto skúsenosti s HRV biofeedbackom? Je to vraj jednoduchšia metóda než EEG biofeedback. Vraj tak ako v medicíne najprv citrón, až potom vitamín C tak aj pri reduckii niektorých symptómov ADHD je to podobné. Načo hneď EEG, ak stačí HRV? Chodíte niekto k nejakému psychológovi? Ďakujem.

neviem či je to pre Vás ešte aktuálne, ale v Beluši, ale je to dosť finančne náročné…

Sú tu staršie príspevky, vie niekto poslať alebo uložiť nové skúsenosti? V KE sú nejaké ambulancie (lekári) ktoré toto robia?, prosím aj meno
Vďaka