Vírus - uší - zápal a zaľahnutie

Zdravím. Mám 18 rokov. Celý minulý týždeň som bol chorý a som ešte aj teraz. Je to nejaký vírus, mal som aj teploty začiatkom týždňa až 39,6°C a nevedel som to zbiť. Nádchu nemám, ale v nose sa mi tvoria zelené sople, ktoré sú veľmi lepkavé a mi tam zasychajú. Problém s ušami som začal mať až v piatok. Okolo obeda ma v pravom uchu “prepadla” náhla, mimoriadne silná bodavá bolesť. Mal som pocit, akoby mi mal prasknúť bubienok a niečo vytiecť z ucha. O hodinu neskôr som si radšej išiel ľahnúť, počas ležania zrazu v pravom uchu začalo asi 15-sekundové škrípanie až mi išlo zle. Po tomto škrípaní (neviem čo to bolo, či to bolo zaľahnutie, alebo niečo iné… ) sa mi sluch v pravom uchu znížil o 50% a v uchu mi začalo poriadne “dudniť” - silno som počul tep srdca. A toto trvá až dodnes, nepoľavilo. Zajtra už idem k lekárke. Beriem každých 12 hodín Ospamox, ktorý je určený aj na infekciu uší, no stále nič nepomáha, akurát len tá bolesť prešla. Naďalej zle počujem, dudní mi v pravom uchu (tep srdca) , pričom srdce mi bije normálne, no moje pravé ucho mi ho vníma veľmi silno. Spôsobuje mi to nespavosť, nervozitu a aj úzkosť, niekedy sa až rozplačem. Vedeli by ste, že čo to je, či sa mám obávať, alebo nie? Žeby som prekonal zápal stredného ucha? Čo čítam diskusie, mnoho ľudí ma s tým problém a väčšinou to dopadne zle - že sa problém nezistí a aj keď sa problém zistí, väčšinou domov človeka pošlú s vetou, že sa s tým má naučiť žiť, nič sa nedá robiť. Veľmi sa obávam, či to nebude takto aj v mojom prípade.