Viscerálny tuk je neviditeľný, no napriek tomu nebezpečný

dermatológia

(Admin Zzz.sk) #1

Riziko obezity či nadváhy nesignalizuje len vysoký index telesnej hmotnosti BMI, ale aj množstvo tzv. viscerálneho tuku v organizme. Viscerálny, teda orgánový tuk nie je na rozdiel od podkožného viditeľný na pohľadToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/8178-visceralny-tuk-je-neviditelny-no-napriek-tomu-nebezpecny

(Livia Mikulíková) #2

Dnes som bola na merani a výsledok viscerálneho tuku mi vyšiel 1.1, čo v tabuľke vyšlo, že je to veľmi nízke. Chcem sa opýtať, aké riziko mi hrozí, prípadne ako si to mám zvýšiť. Ideálna hodnota sa uvádza 3. Som 20 ročná, štíhla a športujem. Ďakujem.


(Ivka) #3

Tým, že máte nižšiu hodnotu vnútorných tukoch môže spôsobiť oslabenie imunity. Vnútorné orgány nie sú dostatočne chránené. Tým, že ste mladá, štíhla a športujete, tých dobrých tukov máte málo a chýba vám výživa pre bunky. Preto je potrebné najprv si telo prečistiť a následne vyživiť.


(Martina) #4

Dobrý deň,
a ako alebo čím si teda viem znížiť množstvo vnútorného tuku? Sú zvlášť vhodné potraviny, ktorými sa to dá, alebo len pohyb?

Vďaka! Martina F.


(Veronika) #5

Zdravim, pred par dnami som bola na merani visceralNeho tuku a vyslo mi cislo 4, mam 33 rokov a hravam ladovy hokej, je to v poriadku? Alebo mam na tom popravovat? Dakujem.