Vreckove pre deti

Zdravim oteckov a mamicky, chcem vediet vas nazor na to, ci dieta v 1., 3. alebo 7. rocniku potrebuje peniaze do skoly, ci im to vreckove davate alebo ake s tym mate skusenosti, lebo podla mna ak ma dieta pravidelne peniaze, tak si ich nevazi, tak som zvedavy na vase skusenosti a postrehy, dufam, ze sa tato debata ujme.

Ja som svojim detom vzdy davala v pondelok uz na cely tyzden, ale lem mensiu sumu nie vela. Takze zalezalo na detoch, ci to minu hned alebo v priebehu tyzdna. Mozem povedat, ze si dokazali z toho mala aj usetrit. Teraz su uz dospele a vidim, ze vedia setrit. Podla mna deti sa musia naucit pracovat s peniazmi od malicka, aby si ich cenili. To je moj nazor.

Vacsinou rodicia davaju detom od mala peniaze a tie deti si to vo vyssom veku nevazia a tak ked dostanu napr. raz za cas, tak si tie peniaze viac vazi a naucia sa aj setrit a neminat na somariny.

Ahoj, môžem ti povedať moju skúsenosť. Mne rodičia koncom základnej školy, keď nám už začali rásť “rožky” peniaze nedávali a dal som sa s kamarátmi na kradnutie v obchode, kým nás nechytili to pokračovalo a celkovo mi trvalo asi do konca strednej školy, kým som sa dostal z kruhu tzv. grázlov. Neviem, či to bola vina rodičov, ale ja ako budúci rodič by som vinil seba, keby to robili moje deti, ja sa mám z čoho poučiť, vtedy bola ale doba iná.