Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.

Aké sú Vaše skúsenosti s touto zdravotnou poisťovňou?

OK, tak vidím, že som sa nič nedozvedel, podľa mňa sa situácia mení iba pre poisťovne a každá z nich sa snaží nabrať čo najviac klientov, za ktorých potom bude zo štátneho rozpočtu dostávať peniaze a niektorí ľudia teraz zbytočne panikária a za vidinou pár korún zisku, 500 Sk poukážok alebo zaočkovania proti chrípke (v hodnote nech preženiem 200 Sk) nechajú presmerovávať svoje tisíce z výplaty na rôzne nové vzniknuté firmy (poisťovne), ktoré keďže sú malé, neskúsené a vytvorené za účelom zisku budú mať na starosti zarobiť si na seba a nie starať sa o pacienta.



Môj názor je taký, že by mala byť jedna veľká poisťovňa, ktorá zastreší celý systém a poriadne. Toto čo sa tu tvorí je hrôza. 7 či 8 žralokov sa vrhne na pár miliónov chudákov a bude ich zdierať ešte viac ako doteraz, alebo to dopadne podobne, ako so slávnou dôchodkovou reformou.

Súhlasím, poisťovne sľubujú nejaký nadštandart ale v rámci zákona, čo asi nie je možné. Nič kokrétne. Keby aspoň pracovali systémom preventívnych centier, kde by robili preventívne prehliadky, potom by nemuseli platiť obvodných lekárov, čo je podľa mňa zbytočné. Keďže som sa nedozvedela o žiadnom konkrétnom nadštandarte, zostávam vo všeobecnej zdrav. P.- čo asi nie je výhra, ale nedá sa vybrať. Slovenský systém je len systém vyberania peňazí. Potom, keď je človek chorý musí platiť druhý krát. V hotovosti.

Ja s VSZP vobec nie som spokojna, a to konkretne s komunikaciou s nimi. Uz 3 krat som tam musela doniest maturitny list, lebo podla nich som ho tam este ani raz nedoniesla. To vsak nie je pravda, lebo bola som sa tam zahlasit hned po skole, ako sa to ma urobit, 2 krat som tam bola po svadbe menit meno a karticku a muselka som ho domiest a 3 krat, ked sme si kupili byt a chcela som si zmenit adresu, zasa mi tvrdili, ze ho tam nemaju a ze bez chybajucich dokladov mi to nezrobia, ako to potom, ze mi to urobili predtym, udajne bez dokladov a po novom mi stratili zapoctovy list. A este jednu vec, nech si nikto nemysli ze tato poistovna nema dlhy, a este ake, ale stale je to potichu, ved je statna. Som preto zasadne proti tomu, aby bola len 1 poistovna.

Ja by som sa chcela niekoho spytat, mam 6 rocneho syna, ktory nutne potrebuje logopediu min. 2 krat do tyzna, problem je v tom, ze vszp. to hradi raz za 2 tyzne. 1 sedenie u logopeda stoji 300 Sk. Odkial zoberiem mesacne 1800 Sk ak som na materskej a jednoducho mi to nevychadza, kam sa mozem obratit? Dakujem za odpovede.

Zaujímalo by ma, ako je možné, že v čase, keď som už viac ako 8 rokov odhlásený z trvalého pobytu v SR, mi VZP zasiela oznámenie o nedoplatku na poistnom. Adresa, na ktorú pošta prichádza nie je mojím bydlišťom a zároveň ma zaujíma, ako je možné, že 13 rokov nikomu nedoplatok na poistnom nechýbal, je podľa VZP normálne, aby si človek v dnešnej dobe uchovával 13 rokov potvrdenie o zamestnaní, prípadne o evidencii na ÚP? Premlčacia doba je 3 roky, archiváciu robia i veľké firmy po dobu 5 rokov! Prosím o vysvetlenie! Stačí mi všeobecná informácia o postupe, na základe ktorej učiním ďalšie opatrenia, ďakujem, nespokojný našťastie už bývalý klient.

Ivan, keď ste sa odhlasoval z trvalého pobytu v SR, odhlásil ste sa aj zo Všeobecnej poisťovne? Ak nie, stále Vás vedie ako svojho poistenca a platí za Vás, napr. kapitáciu. Odporúčam riešiť vo Všeobecnej a rýchlo, môžu Vám všetky nedoplatky a kapitáciu s penále dať k náhrade. A verte mi, nebude to ich problém, ale Váš.

No ja som si lajcky nastudovala zakon, najdes ho na strankach, jedna sa o zakon 580/2004 a tam je jasne premlcacia doba 5 rokov, ked si nedostal z uradu ako to oni volaju penale z omeskania, tak na to maju 3 roky. Najdi si zakon, pripadne sa kukni na porade.sk, tam je to preberane lepsie. Rozhodne to dobre napisane nenajdes na strankach poistovni, ved potrebuju zdimat ako sa da.

Do poisťovne treba prísť pre istotu s 2 kópiami a originálom. Originál im ukážeš a kópiu dáš. Tú druhú kópiu si nechaj opečiatkovať, že to prevzali a máš rukolapný dôkaz. Potom si môžu trhnúť nohou. Vždy treba všetky písomnosti takto poistiť.

Ja som mala ako zastupca zamestnavatela rovnaky problem. Tiez mame nedoplatok starsi ako 5 rokov. Ale tento zakon o 5 rokoch premlcacej doby je viac-menej novy. Dali mi cislo na nejaku kontrolu, tak som tam volala. Oni mi povedali, ze ten nedoplatok je este “novy”. Vraj vznikol v dobe, ked platila doba premlcania 10 rokov. A podla toho zakona sa aj riadia. Ale oni nas este nevyzvali na uhradu.

Ma niekto skusenost s nedodrzanim oznamovacej povinnosti, ci tam plati doba premlcania? Nasla som dve rozne odpovede, raz tvrdia ze premlcanie neexistuje a potom ze existuje po 10 rokov, ako je to? Vseobecnu poistovnu neodporucam, uvidela mna aj mojho priatela vela krat do omylu, vystavila, ze nemam nedoplatok a po 5 rokoch odrazu som mala. Vyslovene cakali, kedy mi narastu penale a daju ma na exekuciu. Citim sa oklamana, lebo som sa na informaciu o mojom nedoplatku bola 5 krat informovat osobne a stale to bolo, ze je vsetko vraj v poriadku a ten styl pracovnicok, ako sa z vrchu bavia a prevracaju ocami, ked nieco chcete je hrozny, su velmi neochotne drze. Velmi dobre skusenosti mam s doverou, vysvetlia, poradia.

Chcel by som vedieť, či po šestnástich rokoch môže poisťovňa vymáhať pohľadávky? Keďže podľa zákoníka obchodného a tiež občianskeho po desiatich rokoch, je táto pohľadávka premlčaná? Ďakujem

Prešla som 1. 1. 2013 z Dôvery do VšZP. Chcela som teraz, aby mi môj lekár urobil preventívku, na čo mám nárok raz za dva roky. Lekár ma odmietol, že nie som poistená u VšZP. Zisťovala som to ústne, písomne na call centre, na stránke “overenie poistenia”, som tam, hoci pod číslom poistenca je viac ľudí, takže treba uviesť rodné číslo. (načo potom majú číslo poistenca, keď to nefunguje? ) môj lekár ma 4x pod rodným číslom uviedol, napriek tomu mu poisťovňa doteraz za úkony vykonané na mne na jar t. r. nezaplatila. Čo ešte môžem urobiť? Je to ako v tej rozprávke: aj na koni aj pešo. Som poistená a nie som poistená. Mám nárok, ale nič nedostanem.

Neoveruje sa číslo poistenca, ale rodné číslo. Treba si to overiť na tejto stránke http://portal.udzs-sk.sk

Dobry den, ja mam este horsiu skusenost so VsZP. Ja som odisla do zahranicia v roku 1992. Vtedy este nejaka pochybna VsZP neexistovala. V roku 2001 som sa vratila a chcela dat poistit. A oni ma poistili spiatocne od 1995 a nabalili ma uctami. Ja som ani nevedela, ze co sa stalo. A zacalo to peklo, vecne upomienky a exekucia k rodicom. Ja som sa vtedy v 2001 hned vratila naspat do zahranicia. Nechceli ma vypisat dalsich 10 rokov! Priserna zberba habede. Roky som ich prosila, aby sme sa dohodli na nejakej normalnej sume. Ale oni stale ze 8500 eur aj s exekutorom. Bola som uplne zufala. Postupenie pohladavok zo VsZP na Konsolidacnu mi pomohlo. S nimi som sa dohodla. Ale aj to len preto, lebo som nic nevlastnila a nemohli ma osklbat! Uz to mam za sebou. Ale nezelam ten stres nikomu!

Ja som so VŠZP spokojná.

Ja mám tiež "krásnu" skúsenosť so VšZP...Odišla som do zahraničia pracovať na pár mesiacov a šla som sa odhlásiť, resp. chcela som si platiť sama, ale pani mi povedala, že to sa nedá a musím sa odhlásiť. Takže som vypísala odhlášku a odovzdala preukaz, pričom som sa po pár mesiacoch vrátila a chcela som sa opäť prihlásiť. No problém je v tom, že oni neevidujú moje odhlásenie!! Skúšala som im písať dvakrát, napísali mi z BA, že nie som odhlásená a ak nemám preukaz, tak mám vypísať čestné prehlásenie, že som ho stratila!!! Takto navádzajú na klamstvo, len aby oni boli krytí. Z ich strany jednanie "úžasné"...Keď aj pani na pobočke sa ma pýta: "A u koho ste sa odhlasovali? Je tu tá pani??" Takže človek aby si pamätal, u koho sa odhlasoval a najlepšie, aby si urobil aj video záznam, keby náhodou...