Všetko, čo potrebujete vedieť o atopickom ekzéme

Koža pod kontrolou Často si ani neuvedomujeme, že koža nie je len vonkajší obal tela, ale predovšetkým náš najväčší orgán, ktorý by sme si mali ochraňovať. Ak objavíte prejavy ekzémov na sebe či na svojich deťoch, navštívte čo najskôr lekára. Ten po vyšetrení stanoví správnu diagnózu a odporučí vám liečbu šitú na mieru. Veľa toho pre seba môžete urobiť aj sami doma tým, že sa budete o problémovú pokožku starať tou správnou kozmetikou. V tomto prípade je tou správnou starostlivosťou napríklad rad Atoderm od značky Bioderma, ktorý na atopický ekzém pôsobí komplexne - rieši teda nielen suchosť kože, ale aj zápal a svrbenie, a tak vám dokáže výrazne uľaviť. Produkty s príjemnou nemastnou textúrou sú navrhnuté tak, aby pôsobili aj na povrchu, aj medzi kožnými bunkami, ale aj priamo v nich. Pri dennej očiste tela teda majte po ruke Atoderm sprchový olej , výživný penový gél Atoderm Intensive Gel moussant a následne pokožku premažte intenzívnou, obnovujúcou a zvláčňujúcou starostlivosťou Atoderm Intensive Baume . Títo starostliví pomocníci vám prinesú okamžitú úľavu od svrbenia, ale aj hĺbkovú a trvalú obnovu kožnej bariéry na dlhšie obdobie. Vďaka tejto starostlivosti nebudete potrebovať toľko kortikosteroidov. Za zmienku stojí aj fakt, že celý rad Atoderm účinne pôsobí proti zlatému stafylokokovi, teda baktérii spôsobujúcej na atopickej koži najrôznejšie infekcie a zhoršenie prejavov ekzémov.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14195-vsetko-co-potrebujete-vediet-o-atopickom-ekzeme

je dobré použivat vhodnu kozmetiku-kremy, mydla, mastidla. Ovšem každomu zabera niečo ine, treba skušat. Alebo sa obratit na odbornu pomoc v lekarni

jedine čo by ma zaujimalo je mast ktorá na to naozaj zaberá, aby deti zbytočne netrpeli

ono niekedy stači vediet o aky ekzem ide a podla toho naordinovat ten spravny krem.

dost som o tom čitala. Velmi vela robi aj trava. Ak je pestra a vyvažená tak nie je dovod. Potom to chce vynechat bylinne čaje. Aj to ma na to posobi. A chce to tu spravnu kozmetiku

male deti by nemali trpiet. Je to nespravodlive :frowning: o pokožku deti sa treba specialne starat, chce to kozmetiku na atopicku pokožku.

niekedy nestači iba krem, chce to kompletnu sadu danej kozmetiky na atopicky ekzem. doporučujem toto https://www.protopan.sk/eshop/