Vši, blchy, roztoče - škodcovia zdravia

Isté druhy kožných ochorení vyvolávajú parazity, pričom u ľudí najčastejšie parazitujú tri druhy vší – voš vlasová, šatová a voš ohanbia. Človek je zároveň jediným primátom na, ktorom parazitujú aj blchy



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/9723-vsi-blchy-roztoce-skodcovia-zdravia

Vši, stály a opakovaný problém. Stále sa vyskytujú a neustále opakujú. My sme pri všiach strávili kopec hodín, keď sme sa ich zbavovali. Kúpili sme kopec zbytočných a drahých prípravkov a investovali viac peňazí ako sme mali v pláne. Najviac sa nám osvedčil psí šampón orthosan, ale keď dcéra zistila, že je to pre psy odmietala aby sme jej ho dávali a vyplakávala, že nie je pes :smiley: Preto sme používali liquido duo forte, z tých výrobkov, ktoré sú v lekárni nám najlepšie zaberal.

Vši sú pomaly v každej rodine aspoň raz, nechápem prečo je to stále taký problém ešte aj v tejto dobe. My sme na vši používali liquido duo, jediný prípravok čo naozaj účinkoval. Iné boli zbytočne vyhodené peniaze.

čo sa týka mojej rodiny, my máme bohaté skúsenosti práve s tými všami, potvory malé nepríjemné… zožerú hlavne polku nervov… nám pomáha na ne liquido duo forte dávame ho s alpou alebo octom a dobre pomáha len strašne veľa roboty je okolo toho

Liquido duo forte! jediné čo skutočne zaberá na tie potvory

u nás doma na vši aj hnidy zaúčinkoval prípravok nyda s hrebienkom z lekárne - raz sme ho len dali na vlasy a bolo po probléme a nemuseli sme nič opakovať - suprový bol

kupila som sprej na roztoče v lekarni a mam z okay silny vysavač, tak to potom povysavam a postel, koberec a sedačka su čiste

Ono je možno lepšie to vyčesať mechanicky, než chemické prostriedky, máloktoré zničia i hnidy a je treba potom opakovať. Upratovať nijak zvlášť netreba, vši mimo hlavu rýchlo umrú, podchladia sa a dehydrujú.
Mám to potvrdené parazitológom, viď Veľký manuál ako sa zbaviť vší

len to vycesavanie to je ozaj ako za trest :confused:

Len ked niekedy ani to vycesavanie nepomahala a je treba vlasy ostrihat

toto je moja nočná mora. ešteže si na to nespomínam, keď som bola malá a mali sme vši, by som doteraz nespávala :smiley: