Vybočený palec a priečne plocha noha

(konarka) #1

Chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s operaciou vyboceneho palca a priecne plochou nohou? Mam velke bolesti a lekar mi odporuca operaciu.

(maja) #2

Ja som videla dokumentarny film o technikach OP - nebala by som sa, ak by mi to lekar odporucal…
Sama problem riesim nosenim korektorov a kazdodennym cvicenim - je to tiez riesenie

(Martina) #3

Maja ako si sa dostala k týmto veciam? Ďakujem.

(Katka) #4

Cviky na zlepšenie plochých nôh Vás naučí cvičiť fyzioterapeut, vybočený palec sa dá v tých ranných štádiách fixovať tejpovacou páskou do správneho postavenia. Ak Vám doktor odporúča operáciu, tak ju absolvujte. Po operácii je dôležité správne zrehabilitovať a naučiť sa chodiť vyhovujúcim stereotypom chôdze, po operácii a fixácii bude treba cvičiť aj s palcom, pouvoľňovať okolie jazvy ( tú je dobré natierať mastičkou na jazvy, kúpite v lekárni, ale postačí Vám aj úplne obyčajná kalciová masť ) tak že neváhajte a zverte sa pooperácii do rúk Fyzioterapeuta.

(konarka) #5

Tiež by som radšej riešila tento problém bez operácie, ale ja mam už bolesti pri každom kroku, tak ma asi neminie.

(88nicka) #6

Ahoj, mozes prezradit, ci to nosenie korektoru pomaha? Mas ho zo silikonu, gelu, ci akeho materialu?