Vybratie znamienka

Prosim, ma niekto skusenost s vyberanim znamienka, viete mi pradit dobreho chirurga v Bratislave?

Dobrý deň, chcem sa spýtať dve veci: Je to pravda, že leto nie je vhodný čas na odstránenie znamienok? Počula som, že je lepšie robiť akékoľvek rezanie mimo leta kvôli poteniu sa, slnku a podobne, máte niekto skúsenosti v lete? Chcem to už mať konečne za sebou. Druhá otázka: Po vyrezaní cca. 0. 5 cm znamienka v priemere, čo mi tam ostane tesne o vyrezaní? Náplasť? Obväz? Ak si dám vybrať jedno na tvári, druhé na uchu, jedno na nohe, jedno na chrbte a dve na bruchu, bude mi to robiť obtiaž pri hygiene, budem si to vedieť obstarať samostatne? Neviem si predstaviť, či sa to dá naraz a ako dlho sa to hojí, čo to obnáša, koľko krát potom musím ísť na kontrolu alebo preväzy, ďakujem za akékoľvek skúsenosti.

Dobrý deň, mne vyberali jedno na krku a druhé na chrbte. Zákrok trval aj s príchodom aj s odchodom asi 10 minút. Dali mi tam asi dva štichy a išla som domov. Prelepili mi to leukoplastom, asi tri. štyri dni bez výmeny a potom som si menila sama. Cca. 14 dní, potom vyberú nitky, už majú i výsledky z histológie (všetky znamienka tam posielajú pre istotu) pozrú, ako sa to zahojilo a ende. Žiadny problém.

Ďakujem za odpoveď.