Vyhadzov pacienta z nemocnice

Kedy môže primár vyhodiť pacienta z nemocnice, ak neporušil disciplínu na oddelení, liečebný režim a pokyny ošetrujúceho lekára?

Zrejme sa aj v tejto téme jedná o Vašu matku. Primár drží týchto chronických pacientov, kým mu za nich je ochotná platiť ich zdravotná poistovňa. Keď poistovňa povie dosť, primár nemá odkiaľ financovať pobyt Vašej matky v nemocnici.

… vtedy, predpokladám ju prepustí, a nie vyhodí. Otázka sa týkala surového vyhodenia, bez vysvetlenia, bez dôvodu, iba z pozície moci.

Kazdy ma pravo sa stazovat, ked nie je spokojny so starostlivostou - na to je Urad na dohlad nad zdrav. starostlivostou, neviem o co sa jednalo, ale nemocnica nie je na odkladanie pribuznych a mozete sa dat osetrovat aj inde.

  1. Právo na prístup k zdravotníckym službám

    Každý jednotlivec má právo na prístup k takým zdravotníckym službám, aké si vyžaduje jeho zdravie. Zdravotnícke služby musia zaručovať rovnaký prístup každému, bez diskriminácie na základe finančných možností, miesta bydliska, druhu choroby alebo doby prístupu k zdravotníckej starostlivosti. Jednotlivec požadujúci liečbu, avšak neschopný niesť jej náklady, má právo na bezplatné služby.

    Každý jednotlivec má právo na primerané služby, bez ohľadu na to, či bol prijatý do veľkej alebo malej nemocnice alebo kliniky. Každý jednotlivec má právo, aj bez potrebného povolenia na pobyt, na rýchlu alebo nevyhnutnú ambulantnú alebo nemocničnú starostlivosť. Jednotlivec trpiaci zriedkavou chorobou má rovnaké právo na potrebnú liečbu a lieky ako iné osoby s bežnejšou chorobou.

Pacienta mozno vyhodit iba pri hrubom poruseni nemocnicneho poriadku a to iba v pripade, ze nie je v priamom ohrozeni zivota. Prestudujte si EU Chartu prav pacienta. V pripade, ze boli porusene tieto prava riesi to UDZS.

Právo pacienta na bezpečnosť

Každý jednotlivec má právo neutrpieť škodu spôsobenú nedostatočným fungovaním zdravotníckych služieb, zanedbaním lekárskej starostlivosti a chýb, a právo na prístup k zdravotníckym službám, ošetreniu a liečbe, ktoré spĺňajú vysoko stanovené bezpečnostné normy. Nemocnice a zdravotnícke služby, ktoré to chcú zaručiť, musia sústavne sledovať rizikové faktory a zaistiť, aby sa elektronické lekárske zariadenia riadne udržiavali a aby bol obsluhujúci personál riadne zaškolený.

Všetci odborní pracovníci v zdravotníctve musia niesť plnú zodpovednosť za bezpečnosť pacienta vo všetkých etapách a súčastiach lekárskeho ošetrenia a liečby. Lekári musia vedieť predchádzať rizikám omylu sledovaním prípadov, ktoré sa prihodili, a priebežnými školeniami. Pracovníci poskytujúci zdravotnícku starostlivosť, ktorí nahlásia existujúce riziká svojim nadriadeným a/alebo kolegom, musia byť chránení pred možnými negatívnymi následkami.

A co poviete na to, ze ked som bola hospitalovana v Novych Zamkoch a ked sa ma pytali na co som alergicka, tak som povedala, ze na petrzlen a na druhy den som dostala na obed plny tanier polievky s petrzlenovou vnatou, som sa stazovala u siester a dopadla som tak, ze ostala som bez obeda, preto ze ich to vobec nezaujimalo.

Mala ste sa sťažovať a riešiť to okamžite!

Poviem, že nemocnica Nové Zámky je na zavretie pre nedostatok penazí a bojuje o prežitie, aby vôbec nejaké zdravotné služby s polievkou či bez nej poskytovala.

Odkiaľ si to zobrala, že je na zavretie? Nedávno tam bol hospitalizovaný svokor kvôli mozgovej mŕtvici, neboli problémy. Kamarátka tam robí na biochémii, stále majú viac roboty, robia vyšetrenia aj pre Nitru aj Komárno. Pre predčasne narodené bábätká tam maju super odd., to môžem potvrdiť. Muža som tam zobrala pred troma týždnami večer na vyšetrenie ani nie na pohotovosť, ale rovno na príjem, lebo zostalo mu zle. Pekne nás vybavili, naštastie nebol taký problém na aký vyzeral. Ja neviem ja som sa nikdy nesťažovala, podľa mna jedlo dávali podľa toho, aku má pacient dietu, diagnózu. Neviem tá pacientka na akom oddelení ležala, ale podľa mňa keď videla ten petržlen, mala to odstrániť alebo nejesť polievku, jesť len druhé jedlo, druhýkrát na to upozorniť personál. Ja by som z toho taký cirkus nerobila, ležala som tam 11 týždňov na rizikovom, keď mi niečo nechutilo, tak som nezjedla. Jedla som z bufetu alebo čo mi priniesli. Jedálny listok bol vyvesený, takže dopredu som vedela, čo bude na obed, večeru. Keby som v živote väčšie problémy nemala. Len aby lekári boli odborníci, aby sa starali o nás, aby som v sprche nedostala mikózu, s tým jedlom sa dá niečo robiť. Ja si myslím, ani jedna nemocnica nestojí s peniazmi tak dobre, aby sme sa cítili v hoteli. Nikdy som nepotrebovala luxus, ale starostlivosť poriadnu to hej. Prajem príjemný zvyšok dňa a samé dobré skúsenosti.

Keď babka nemala návleky a potrebovala ísť dnu k lekárovi, tak som si vyzul svoje a obul som jej ich a ja som si šiel kúpiť druhé.

Tie návleky sa tam nenosia bez dôvodu - musíte to rešpektovať, neviem na čo sa tým príspevkom chcelo poukázať.

Ak nevieš na čo som chcel poukázať, tak je to s tebou bieda. Malé IQ alebo EQ?

Pojak pozor! O vyske IQ a EQ svedci aj ovladanie pravidiel slov. pravopisu.

Nezastanem pojaka, ale podla mna tuto ani jedna diskusia nie je o pravopise. Prispevky su zo zivota, skusenosti ludi roznych vrstiev. Niekedy aj ja spravim chyby pravopisne, niekedy aj zasmejem, ked niekto ozaj nevie pravopis /jednoduche veci/, ale najma sa sustredujem na danu temu a obsahu viet nie na to ako je napisana ta veta, to slovo. Ked tak velmi chces, tak si daj novu temu, ako ovladame pravopis.

Áno, súhlasím s tebou, ale vzdelaný ešte neznamená inteligentný, mnoho zločincov má vysoké IQ, záleží len na tom, či ho využiješ v prospech ľudstva.

Muc, nachytal si ma na hruškách, ospravedlňujem sa, ja to poznám všetko čo poviete može byť použité proti vám.

Áno nepochopil som, budem rád, keď mi to vysvetlíš.

Chcel som poukázať, že starým ľuďom treba pomáhať, starý budeme aj my, ale málo ľudí si to chce pripustiť a starých ľudí považuje za obtiaž. Skús zohnať lekára do geriatrie. Požičané sa vráti, zatiaľ si požičiavame, ale čo nám bude vrátené asi sa nám páčiť nebude. Fráza: Každý z nás je zodpovedný, aby bol svet krajší. To je všetko. Prajem šťastný Nový Rok.