Vyhadzov z nemocnice

Dobrý deň. Stala sa mi dnes taká vec, že som bola objednaná na operáciu a ani som sa nestihla poriadne vybaliť a poslali ma domov. Túto operáciu som absolvovala už v roku 2007 a bola to konkrétne operácia slinnej žľazy na ľavej strane krku. Dnes som mala byť operovaná opäť na ten istý problém z dôvodu, že vtedy operácia nebola vykonaná dôkladne a ostali tam nejaké zvyšky, ktoré sa tam časom nahromadili a vznikla väčšia hrčka 5 x 3 mm. Tým, že sa začala vyskytovať silná bolesť v oblasti, kde sa hrčka nachádzala, rozhodla som sa, že pôjdem na operáciu opäť. Vybavila som si v práci voľno, pobehala som po doktoroch, na interné a anestéziologické vyšetrenia, kde som musela dlho čakať, kým som sa dostala na rad. Dnes som mala ísť na príjem do nemocnice. Prijali ma, ubytovali na izbu a na druhý deň som mala byť operovaná. Okolo 16 tej prišiel primár a povedal mi, že sa mám pobaliť, pretože operácia sa ruší. Vysvetlil to tak, že to nie je potrebné operovať a že keď budem mať bolesti, mám si dať tabletky. Mal neprofesionálny prístup a pôsobil podráždene. Neostávalo mi nič iné len sa pobaliť a ísť domov. Čiže tá námaha, vybavovanie vyšetrení, vybavenie voľna v práci, psychická príprava, to všetko bolo úplne zbytočné a nikto mi to nevynahradí a dokonca ani tú bolesť mi nikto neodstráni. Chcela by som vedieť či tento postup primára krčného oddelenia bol správny, že ma takto zrušil, keď už som bola aj prijatá do nemocnice a čakala ma už len operácia. Veľmi ma to zaskočilo a som sklamaná z tohto postupu lekárov. Dokonca mi nedali ani akúkoľvek správu, že som tam bola. Moja obvodná lekárka mi môže povedať, že som tam nebola, pretože o tom nemám žiadny doklad. Nechápem. Vedeli by ste mi poradiť, ako sa mám zachovať? Mám to nechať tak alebo podať nejakú sťažnosť?
Ďakujem Vám za Váš čas a odpoveď.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Teda to je prístup, treba sa sťažovať na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, prípadne skúsiť sa poradiť so svojim obvodným lekárom, právnikom alebo zavolať na poisťovňu a skúsiť sa dovolať ich lekárovi, že čo je vo veci, či oni nemajú páky alebo či náhodou aj oni nestoja za tým, že to nepreplatili. Je to sila, že ani dôvod nepovedia poriadne, človeka len tak odpálkujú.

A aku máš poistovnu? Kamoškinej dcére sa stalo podobné a vysvitlo, že poisťovna neschválila zákrok.