Vymena bedroveho klbu - Ruzomberok

Mam zniceny klb po havarii /4. stupen/, chcel by som vediet, ci po operacii budem moct rekreacne sportovat, mam 54 rokov?

Dobry den, ja mam 49 rokov a pred 9 rokmi mi vymenili bedrovy klb za umely, pretoze som ho mala uplne zniceny, koxatroza 4. stupna. Operovali ma v Bratislave v ruzinovskej nemocnici. Odvtedy sa mi zivot zmenil o 100 percent k lepsiemu. Ja, co som sa uz len doma potahovala, 100 metrov som nepresla, dnes chodim, pracujem, cvicim zumbu, bicyklujem a plavam. Problem zmizol z mojho zivota. Neverim v ziadne zazracne liecitelske metody, pri totalne opotrebovanom klbe pomoze jedine operacia. Netreba sa bat. Ja som to vsetko velmi dobre zvladla. 10 tyzdnov po operacii som chodila bez barli a hlavne bez bolesti. Samozrejme pooperacne bolesti boli, ale tie sa zdaleka nedaju porovnat s tymi, co boli pred operaciou. Ti ludia, co ich maju, vedia presne o com hovorim. Rozhodnutie, dat si vymenit opotrebovany klb za umely bolo najlepsim rozhpodnutim v mojom zivote. Preto vy, ked mate len 54 rokov, nevahajte a utekajte na operaciu cim skor. Za pol roka budete fit a mozete sa vratit do normalneho zivota. Drzim vam palce.

Som z Martina a chcel by som vedieť, aká je čakacia lehota na bedrový kĺb v Ružomberku.

Čakacia doba závisí od toho, v akej poisťovni ste. Ja mám Union, v júli 2011 som bola za ortopédom a objednal ma na september 2011. Nakoniec som bola operovaná v októbri kvôli viróze. Pokiaľ viem, najdlhšie čakacie doby má Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Dobry den, aj ja by som chcela prispiet svojimi skusenostami. Tiez som cakala rok v poradovniku. Ale v ktorom som sa dozvedela az neskor, my pacienti si naivne myslime, ze cakame na poradie v zdravotnej poistovni, ale to nie je pravda. Pretoze je som sa informovala v ZP a tam som vobec v ziadnom poradovniku nebola zaevidovana a odporucili ma konkretne na nemocnicu, kde mala byt operacia vykonana nemocnica v NZ a tam maju svoj poradovnik a robia ako uznaju zavhodne a mala som cakat min. dalsi rok aj ked som mala nesmierne velke bolesti. Nakoniec som si priplatila a sla som na sukromnu kliniku a za 2 mesiace som bola po operacii a som velmi spokojna.

Cakam uz rok na vymenu bedroveho klbu. operovat ma maju v b. bystrici. ma niekto skusenosti s touto nemocnicou? poistenie platim do vseobecnej zdravotnej.

Ja mám takisto od narodenia kratšiu nohu. Mala som ju 2 cm a už mám 4 cm. Tiež mám ist na operáciu bedroveho klbu ale už od 30 mám bolesti. Teraz mám 37 rokov ale je to čím dalej horšie. Liečba sa dá iba operáciou dom pol roka by ste mali byt fit.

Nerob take vedi s toho klbu mne menili klb a po trch mesiacou som nastupil do prace

Pisem na vas inzerat informacnich novinkoch o vasej starostlivosti. Jetu taka vec mam kamaratku menom. Zuzana Tomkova je samoplaticka pistneho
Dlhu. pritom jej stat hradi poistovnu pritom je chora
Na bedrove klbi mala ist na operaciu avas kontrolni
Ze vraj kontrolni lekar podotykam uctovnik a hulvat co sa nezna spravat ku ludom a ne ku marodom slovom ignorant ktori ignoruje aj odbornikov totoje mouj nazor. ze nejde ozdravie ale o eura a kapital.

Idem na ýmenu umelého klbu viete mi poradiť tí čo už máte potom akú obuv si mám zobrať do nemocnice, predpokladám, že to nemôžu byť šľapky ale cela uzavretá papuča alebo teniska. Ďakujem

Úplne Ti Kika postačia obyčajné šľapky, napr. aj korkové. Do sprchy sa nedostaneš, iba na WC asi na 2-3. deň, na druhý deň budeš cvičiť na posteli, na tretí deň sa prejdeš po izbe na barliach a potom na ďalší sa vyberieš aj na prechádzku po chodbe. Len je nepríjemné cvičiť na posteli v nočnej košeli, pižamové nohavice je zase problém obliecť, lebo budeš najskôr zacievkovaná a z rany budeš mať dva vývody (neviem odborný názov). A ked pôjdeš domov, obuť sa Ti určite pomôžu. Takže mne ozaj postačili korkové dreváky. Veľa šťastia.

Ďakujem tiMilka za radu. Ty si už po operácii? Kde ťa operovali? A ako sa cítiš? ja idem vo februári na Antolsku do BA mám všelijaké pocity.

Samozrejme, operácia je obmedzená vekom a zdravotným stavom, ale také slová, že klb sa Vám zregeneruje akupunktúrou je total blbosť pri opotrebovaní III. a vyššie. Tu pomože jedine operácia. Verte, pracujem na špecializačnom ortopedickom odd.

Bohu žiaľ, stane sa to že nohu predĺžia, a niekedy sa nepodarí kĺb vykorigovať, ale treba si zadovážiť ortopedické vložky alebo podpätenku.

Mňa operovali 18, 3, 2015, teda vo štvrtok, 25, 3, som už bola prepustená do domáceho liečenia.
Prístup lekárov aj sestričiek môžem hodnotiť ako veľmi kladný.
Starostlivosť o pacientov je výborný a ľudský.
Mám 47 rokov a mala som vrodenú deformáciu bedrového kklbu.
Jazva je cca 10 cm, ale ide hlavne o to, aby sme sa zbavili bolestí.
Ja som stratila viac krve, ale doplňajú ju krvnými konzervami a svojou vlastnou, ktorá odteka z tela rany po operacii.
Som veľmi spokojná.

Tak mna operovali 17. 3. 2015 v Skalici. Mam 46 a tak isto vrodenu chybu bedroveho klbu. Prepustili ma 25. 3. Noha po operacii dost opuchla a vytvorila sa modrina na boku asi 40 cm dlha a 7 cm siroka. vraj to spôsobilo vykvacanie stehennej kosti. Dostal som dve transfuzie krvi, som si daroval este pred operaciou. Hned po operacii som mal silne bolesti, ktore trvaju do dnes. Jazva ma asi 15cm. Pred operaciou som uz krival a mal bolesti, hlavne pri chôdzi. Cakal som dva roky a dufal, ze mi vymena klbu pomôze, ale zatial mam, len silne bolesti. Okolie rany je strvdnute a bolestive. Lezat na chrbte s narovnanymi nohami je nemozne. Pre silnu bolest si podkadam kolena. Denne cvicim niekolko krat, ale zdvihnut narovnanu nohu dokazem, len cez neskutocnu bolest. Na operaciu som siel s perfektnymi predoperacnymi vysledkami, vo vynikajucej kondicii, bezkujem, tuto zimu asi 600km cvicim, plavam, nosny sport je hlavne cyklistika, asi 6000 km rocne poslednych desat rokov. Turistiky som sa vzdal pre bolesti klbu asi pred 5 rokmi. Napriek tomuto vsetkemu mam pocit, ze uz nikdy nebudem normalne chodit a sportovat. Hoci lekari povedali, ze rontgenova snimka je perfektna a mam nejaky moderny keramicky klb. Tymto nechcem nikoho odradit od pripadnej vymeny, ale nemusi to vzdy dopadnut dobre. Dufam, ze sa to casom zlepsi.

Ahoj Lubo,
tak krátko po operácii su bolesti uplne normalne. Liecenie rán trvá aj rok. Cvic len zvolna a nie ako sportovec, ale ako pacient. Viem co hovorim, sam som to zazil. Mam sice svoj klb, ale mal som zlomeny krcok stehennej kosti. Je to podobne. Rehabilitacia pri takej vaznej diagnose je dlha. Rok som chodil o palici a po pol roku som bicykloval. Teraz bicyklujem a plavam asi v takom objeme ako ty pred operaciou. Neboj sa.