Výmena bedrového kĺbu

Napíšte mi, ak máte skúsenosť z Voj. nemocnicou Ružomberok, alebo Bratislava. Neviem sa rozhodnúť. Ďakujem

Svokre menili klb v Ružomberku a chvalila si.

Ahoj…moja mama mala velke bolesti a pri chodzi krivkala…uz je asi pol roka po operacii a bolesti uz nema… este nemoze az tak velmi klb zatazovat… ale kazdym dnom sa jej rana hoji a stupa sebavedomejsie… dokonca uz i palice zahodila :)))

Dobrý deň, mám 31 rokov a doktori mi navrhujú výmenu bedrového klbu, nakoľko mám po havarii ťažké obmedzenie pohybu, no zatiaľ bolesti nemávam. Mám si to dať vymeniť , veď mám len 31r.? Koľko rokov mi to vydrží bez zásahu?

Mam 57rokov.Problem s klbom a Kostnou TBC mam od detstva.Stalo ma to dlhé roky pripútania na lôžko a spústu bolesti a nasledne narušeny celý životný chod.V 1990 mi voperovali umely klb cementového typu.Mal som 39 a teraz mam veľky problem s vymenou,lebo kostna štruktura je slaba a tvrdia mi v Martine,že sa neda vykonať reoperacia pre slabu kostnu štrukturu.Ponuknuta alternativna verzia,chodiť pokial to kosť vydrží,ako aj bolesti a potom umely klb vybrať a zaklinnovať ho na pevno,bez možnosti pohybu.Prosím Vás srdečne o radu,či je možne riešenie vymeny cementoveho klbu nejakou inou alternativou a zaroveň Vás prosím,kde by som sa mohol obratiť so svojím problemom.Bojím sa chvíle,keď by som bol niekomu na ťarchu a nadejam sa,že tento život dožijem bez nutnosti opatrovateľa,len preto,že mi v 39rokoch dali klb,ktorý vydrži len pár rokov.Podľa životnosti klbu som si dovolil žiť dlhšie akoé je životnosť môsjho klbu.Prosím o radu…vďaka.Karol

Mne menili klb v 19-tich rokoch v Šaci pod vedenim primara.profesora Vitkovskeho,klb mam uz 12 rokov aprimar tvrdil ze je ako novy.tak skoro sa nechystam menit,utekam s nim,vela chodim ,atd,Moj nazor zaleži od lekara aky ti da akt o ti to robi,pocula som ze mu orgarnizmus neprijal klb,teraz primar vitkovsky je v roznave na ortopedii,inac je to velmi seriozny lekar ktoreho treba hladat pod lupou,takeho cloveka nenajdete v sirom poli

… no to mas teda naozaj pravdu. v sirom poli urcite sa ziadny lekar nenajde :))

neviem ako si to myslela,ale treba najprv toho dotacneho primara spoznat a potom tvrdit co tvrdis,TAKEHO PRIMARA NENAJDES NIELEM V SIROM POLI ALE ANI POD LUPOU,viem clovek mysli iba na ti e peniaze akoo kazdy iny clovek, aj moj primar je tiež len clovek,no sorry

cauko.chcem sa opytať,či titanove bedrove klby využivaju všetky kliniky, alebo len vybrane

Bola som perovaná vo vojenskej nemocnici v Ružomberku v roku 2002. Mala som v tedy 33 rokov.Operovala ma pán primár Oslanec.Neviem opísať ako mi strašne pomohol a som mu do konca života vďačná.Je to skvelý človek a profesionál. Celý kolektív sestričiek /vrchná Húšťova/boli účastný a skvelý.Stále som pacientka pána primára. Nikdy by som nezmenila nemocnicu hoci som z východu slovenska.

Chcem sa spytat, ci neviete, akou metodou sa operuje v ruzomberskej nemocnici v sucasnosti. Dalej by ma zaujimalo, ako dlho ste po operacii zostali v nemocnici, aka jazva zostane po operacii a do kedy je potom potrebne pouzivat barlu? Ocina caka operacia prave v tejto nemocnici. Ak mozte, napiste mi co najviac. Dakujem

ahoj.Ako 12-rocnu ma zrazilo auto,po 7-rokoch mi vymenili bedrový kĺb ako 19 rocnej.Záleži od toho v akom stupni je kĺb-myslím coxatrosis,mne menili kĺb koniec III.-ZAČIATOK IV.stupňa coxatrosis,skrátenie končatiny až o 7,5cm.V správe by mala byť diagnoza,neviem ako inde lekári postupujú,ale v Šaci -okolie Ke,postupujú až v tom štádiu ako som mala ja.treba to zkonzultovat s lepšími odborníkmi,netreba naletieť hneď jednému.ja si myslím pokiaľ nie sú bolesti tak zasahovať netreba,ja som už mala ukrutné bolesti,a to obmedzenie pohybu ani nespomínam.nepíšeš z akeho mesta si.Odborníci na bedrové kĺby sú v Košiciach,Šaci,Bans.Bystrici,Blave na kramároch.Treba si to vsetko pozistovat.Tak Ti držím, palce.

Mne menili klb pred 3 rokmi ked som mala 32 a neviem si to vynachvaliť ako dobre mi ho spravili. Pohyblivosť mam konečne skvelu a bolesti tiež pominuli.Vôbec to na mne nezbadať že mam umelí klb a som rada že mi ho napriek mlademu veku spravili.

Dobrý den ja by som sa chcela informovat ako to prebieho po operacii kolko ste museli byt doma na liecbe a kolko ste boli v nemocnici , viem ze je to individualne ale aj tak by som to chcela vediet aby som si mohla zariadit rodinu , mna caka operacia v ruzomberku cez leto, dakujem za informacie

Dobry den, moja mama ma 65 rokov a problemy s bedrovym klbom co sa dost vyrazne zmenilo ku krutym bolestiam asi v priebehu pol roka dozadu. Po roznych vysetreniach a hospitalizacii, kde sa nic nezmenilo,sa to dost dlho vlecie vzhladom ku ukrutnym bolestiam a pomalej nemobilite, pricom jej teraz na poslednom vysetreni v Saci oznamili ze klb je uz odumrety a treba ho vymenit, len ma zaraza cakacia doba ktora je aj niekolko mesiacov, kym sa dostane na rad na operaciu, co je samozrejme v takych bolestiach riadne utrpenie. Je mozne ze to takto dlho trva kym si niekoho vsimnu? Dakujem za odpoved alebo za nazory

co pises???tvoju mamu si uz “vsimli”. cakacia doba je z dovodu limitovania vykonov poistovnami. no a nakolko je vela pacientov s coxarthrozou, tak sa robi kvazy poradovnik. neostava jej nic len bud si hladat skorsi termin v inej nemocnici, alebo vydrzat. moja sestra zila s touto diagnozou 20 rokov. ako 43 rocnej vymenili jeden a na druhy rok druhy klb. drzim palce

ahoj,ja poznam nemocnicu šacu veľmi dobre,pred 12-timi rokmi mi operovali bedr.kĺb,teraz ten primár je v nemocnici v Rožňave,on nemá čakaciu dobu,treba skusit v roznave,neviem ci to plati pre okolie roznavy alebo aj pre ine okresy,ale netreba povedat,ze mate cakaciu dobu v saci,pretože zo Saci odisiel asi pred 3-4 rokmi.tel.cilo roznava ortopedia 058 7771322,pytajte si primara Vitkovskeho.Najlepsie mu volat o 07.30,10.30 hod.

Pred mesiacom mi menili bedrový kĺb v Žiline.Som veľmi rada, že som sa na tú operáciu odhodlala ísť, ale inú možnosť som nemala. Predovšetkým v noci som mala veľké bolesti. Cez deň som sa pohybovala pomocou francúzskej barly.Mám 58 rokov, dnes sa cítim dobre, začnem chodiť na rehabilitáciu. Prácu ortopédov a ostatného personálu vysoko oceňujem.

az teraz pojdes na rehabku? vsak ta je od nasledujuceho dna po operacii.

Prosim vas vie mi niekto pomoct…potrebujem kontakt na DR.JAN KLOC z PO. Caka ma vymena bedroveho klbu za umely a vraj je to dobry doktor. Prosim poradte. Nemam s tym vobec skusenosti a ani v mojom okoli sa nestretavam s nikym kto by o tom nieco vedel. Mam 26r. a strach ze uz nebudem zit plnohodnotne. Prosim. Tu je aj tel: 0911 488 114 Milan z Humenneho