Výmena kolenného kĺbu - Gonarthrosis bilat gr. II

Dobry den, moj otec ma Dg. M170 Gonarthrosis bilat gr. II, momentlane dostal do oboch klbov Suplasyn, ortoped ho aj zapisal do poradovnika na vymenu kolenneho klbu. Uz pred dvomi rokmi sa lekari cudovali, ze este chodi po svojich a nepouzival ani palicku, tak ma vraj zniceny kolenne klby. Otec sa operacii dlho branil, ale bolest uz je pre neho asi tazko zvladatelna, zacal rozmyslat nad tym, ze si necha vymenit klb na jednej nohe. Aka je narocna tato opercia? Ako dlho trva rekonvalescencia? A posledna otazka, nemate niekto skusenosti s Dr. Torokom z BA?

Moja 80 ročná teta má Dg Gonarthrosis 1 dx gr. III. Čo s tým možno robiť? Ďakujem

Dobry den mam 56 rokov a mam gonarthrozu laveho kolenneho klbu l. stupna uz druhy rok uzivam GLUKOMED 3 mesiace potom mam 3 mesiace pauzu. Teraz jer to uz 4 davka. Diclofenak 150 mg ked mam silnejsie bolesti poslednykrat som dostala injekciu do kolena. Ako mam dalej postupovat lebo stav sa zhorsuje. Nevidim ziadne zlepsenie pritom uzivam aj masazny gel na kolenne klby. Mam sa pytat na ine vysetrenie? Popripade vymenu kolenneho klbu? Za radu Vam pekne dakujem.

Vymena kolenneho klbu sa robi az pri Gonarthrosis gr. III, alebo az IV. … co je uz totalne zniceny kolenny klb.