Vyplácanie rodinných prídavok z Rakúska

Dobrý deň,
Potrebujem poradiť som žijúca na Slovensku aj s deťmi a manžel žije v Rakúsku kde má aj trvalí pobyt od januára 2014 som rozvedená. Manžel si požiadal o vyplatenie rodinných dávok za rok 2013 tie mu boli vyplatene v novembri 2014. Mne ich tají. Kedže si neplný súdne rozhodnutia a neplatí som ho udala na exekúciu a podala naňho tresne oznámenie. Nechápem že rakúska republika vyplatila takému nezodpovednému človeku. Neviem či by som urobila dobre keby som išla na Rakúsky úrad. Viete niekto poradiť ? Ďakujem

Ahoj jana prave som zacala v rakusku pracovat ako opatrovatelka a po jednom vyplatenom trimestri mozem poziadat o RP. Len ci mi nevies poradit ak ich chcem vyplacat kazdy mesiac pripadne dva mesiace treba na to ziadost a da sa to? Vies mam styri deticky a manzel je nezamestnany a ja zarabam len 500 € v cistom. Dakujem

Ahoj jana prave som zacala v rakusku pracovat ako opatrovatelka a po jednom vyplatenom trimestri mozem poziadat o RP. Len ci mi nevies poradit ak ich chcem vyplacat kazdy mesiac pripadne dva mesiace treba na to ziadost a da sa to? Vies mam styri deticky a manzel je nezamestnany a ja zarabam len 500 € v cistom. Dakujem

Ked neplati vyzivne, tak ano, podaj na neho trestne oznamenie. Odkial vies, ze ich dostal vyplatene?
Ak chces rodinne pridavky v Rakusku, tak tam chod a zamestnaj sa. Budes pracovat, platit socialne odvody a dostanes pridavky. Ale Ty chces zit na Slovensku a rada by si dostavala rodinne pridavky z at? Zvlastne.

Pravda je uprostred. On pracuje v at, plati dane, odvody. Mal by pridavky pouzit na dieta, (predpokladam, ze plati vyzivne a ze pridavky pouziva na to vyzivne). Ak Ti plati na nu, tak je to jeho plus, sikovnost, ze siel pracovat do at, dostava pridavky a z nich plati vyzivne na dieta.
Ked si ich vypytas, tak o ne bud.rok nepoziada (naco by to robil, su s tym vybavovacky a aj tak ich dostanes Ty a bez namahy) a na blbost oboch rodicov doplati dieta.

Apeluj na neho, aby platil na dieta primerane, aby mu nic nechybalo a nebud prilis chamtiva, ze chces aj vyzivne, aj pridavky z rakuska, ale sediet doma na Slovensku.

Ak ste rozvedeni a deti neziju v spolocnej domacnosti, nemate pravo na vyplacanie pridavkov. opravte ma niekto, ak sa mylim. Takze staci napisat na rak.urady, zastavia vyplacanie a obaja dostanete ho..no. A na hlupost dospelych doplati dieta ...