Vyplácanie rodinných prídavok z Rakúska

Zdravím. Pracujem v Rakusku už rok, stale som dokladala rôzne doklady k rodinným prídavkom. Až v októbri som mala všetko kompletné a správne. Ako vyplácajú prídavky? Asi pred týždňom mi volali aj z uradu či pracujem a že všetko je v poriadku. Môžem vyplatenie na účet čakať už teraz v januári? A ak áno kedy asi? Myslela som že už teraz niekedy by mohli prísť. Neviem či majú aj stanovený dátum. A som aj rozvedená, nemali by mi prídavky posielať každé dva mesiace alebo sa to zmenilo? ďakujem za odpoveď vopred.

Ahoj Michaela, RP v Rakúsku po novom pre rozvedené a slobodné mamičky vyplácajú raz ročne. Predtým to bol každý druhý mesiac duplicitne. Ja čakám na odpoveď od 23. 1. 2013 kedy som na Finanzamt Linz poslala všetky potrebné podklady a doteraz nič pani v telefóne mi iba povedala aby som bola trpezlivá no dokedy neviem…

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či už máte vyplatené rodinné prídavky za rok 2012? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či neviete ako to je s prídavkami v prípade rozvodu. Manžel pracuje v Rakúsku, máme tri deti, najmladšia ešte nechodí do školy, rodinné prídavky poberá manžel z Rakúska každý druh´ý mesiac. Ja som nezamestnaná, do konca roku som na predĹženej materskej. Manžel má dva roky pomer s inou ženou a pretože je to pre mna už psychicky neúnosné, chcem sa rozviesť. Ako by to bolo po rozvode s prídavkami z Rakúska? Budeme mať na ne nárok i keď budú zverené deti do opatery mne a manžel zmení bydlisko? Ďakujem za odpoveď

Ja som podala žiadosť v marci minulého roka a ešte som za rok 2012 nič nedostala, pri zavolaní mí len oznámia, že mám byť trpezlivá. Tak čakám a som zvedvá do kedy. Pred rokom som ich dostala v auguste.

Ak sa rozvediete, a deti budú zverené do starostlivosti Tebe, tak doplatok RP z AT tvoj manžel už nedostane. Samozrejme, že ani Ty nemáš nárok na doplatok RP z AT. Ciže, RP z AT bude manžel poberať len dovtedy, kým sa nerozvediete.

Mi sme vybavovali prídavky v Rakúsku od septembra 2013 dostali sme ich taraz v januári 2014 aj so spätnou platnosťou.

Ja som sama s dvomi detmi maju mi vyplatit jeden mesiac za rok 2012 a tri mesiace za rok 2013. zatial stale nic.

Dobrý den. Chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadom rodinných prídavkov. V Rakusku som pracoval od 1. 7 do 31. 12. 2013 no mal som len 20 hodinovu pracovnu zmluvu ciže 20hodín za týžden. Zaujíma ma preto či mám nárok na vyplatenie alebo doplatenie rodinných prídavkov a ak áno tak aké doklady a formuláre k tomu potrebujem. Za Vaše rady a odpovede Vám vopred dakujem. Prosim odpovede mi zasielajte na milansitar1@gmail.com DAKUJEM.

Ahojte. Chcel by som požiadať šikovnú mamičku, ktorá už vyplňovala formulár Beih38 o pomoc s vyplnením, mám v tom riadny zmetok. Manželka pracuje na Slovensku, ja v Rakúsku na živnosť. Do kolónky “žiadajúca osoba” píšem seba, alebo manželku? Ďalej je tu, že “vzdanie sa prednosti práva na vyplatenie differenzzahlungu”. To znamená, že manželka sa musí vzdať tohto práva v prospech mňa ako zarábajúceho v Rakúsku, alebo túto kolónku nevypňujem?
Ďakujem Vám veľmi za odpoveď.

Čaute, pracujem v Rakúsku od 6. 2. 2012, o rodinné prídavky som si podal na začiatku júla 2013 a stále mi nič neprišlo. Niektorí z mojich kolegov čakali rok aj pol a niektorí aj dva roky. Pán ktorý nám dával dokopy papiere povedal, že na to na úrade v Rakúsku nemajú žiadnu určenú lehotu, že máme len čakať. Zatiaľ dostali všetci okrem mňa. Takže len čakať. Chcem sa opýtať, koľko ste čakali najdlhšie. Ďakujem

Daňové priznanie opatrovateľky v Rakúsku je veľmi zložité?

Dobry den chcela by som sa opytat musite mat deti prihlasene na trvaly pobyt v rakusku, ak chcete poziadat o rodinne pridavky, alebo staci ak tam manzel pracuje? dakujem za odpoved

Treba tam ist osobne ja som cakal rokapol bol som tam v utorok vo stvrtok mi prislo vyrozumenie a vpiatok som mal na ucte peniaze

Ako je to s rodinnými prídavkami, ked opakuje študen vysokej školy ročník, ma nárok na rodinné

Ahojte, som v koncoch a neviem si poradit. Som rozvedena uz 6rokov a mam 14rocnu dceru. Exmanzel si uplatnil narok na nasu dceru v rakusku na rodinne pridavky, ktore mu boli vyplatene a nechce mi ich dat. Neviem ci mam na ne narok alebo nie. Vie mi niekto poradit? Vdaka

Ahojte, som v koncoch a neviem si poradit. Som rozvedena uz 6rokov a mam 14rocnu dceru. Exmanzel si uplatnil narok na nasu dceru v rakusku na rodinne pridavky, ktore mu boli vyplatene a nechce mi ich dat. Neviem ci mam na ne narok alebo nie. Vie mi niekto poradit? Vdaka

Okolo 10. v mesiaci nabiehajú, každý párny mesiac na ten+ budúci, teda naraz Ti prídu RP na 2 mesiace

Dobrý večer, moja známa má tento istý problém, dopracovali ste sa k niečomu? ˇĎakujem.

Tak toto by veľmi zaujímalo aj mňa, lebo aj môj ex teraz práve žiada… prosím na píšte niekto odpoveĎ. vdaka