Vysoký krvný tlak - aké sú príznaky, prejavy?

Mám momentálne rôzny stavy, ktoré sú mi neznáme, viem, že ak je človeku ťažko a zahmlieva sa mu pred očami, tak má skôr nízky tlak, ale ako sa prejavuje vysoký krvný tlak? Dá sa nejako zistiť bez tlakomeru, či mám vysoký tlak? Ďakujem za odpovede.

Dobrý deň, volám sa Zuzana, mám 25 rokov a vysoký krvný tlak. Jedného upršaného dňa som bola ráno v meste na nákupy, pobehať nejaké veci, sadla som do auta a šla späť domov. Celý čas som sa cítila úplne normálne, až na mierne, málo sa opakujúce sťahujúce pocity na hrudníku. Ale keďže som také niečo pociťovala už aj predtým, nezdalo sa mi to nijak zvláštne. No keď som dorazila domov, začala sa mi chvíľkovo krútiť hlava. Myslela som, že to bude možno z počasia, tak som si urobila kávu, reku že mám asi nižší tlak. Švagriná ma v tom podporila, tak sme chvíľku rozprávali o ničom. Tie zvláštne pocity ma však neprechádzali, tak som si ľahla na posteľ a v hlave sa mi točilo ešte viac. Ešte stále som to nebrala ako nejaký strašný problém. Asi po hodine som si zmerala tlak a bol 150 / 110. Šla som na pohotovosť, nech mi to radšej zbijú, lebo taký tlak už nie je normálny. Na pohotovosti mi dali najprv tabletku pod jazyk, potom nejakú injekciu, no tlaku sa nejak nechcelo dole a vystúpil mi až na hodnoty 185 / 125. Tak som potom strávila týždeň v nemocnici, potom som asi v priebehu mesiaca absolvovala vyšetrenia, ktoré s tým mohli mať niečo spoločné a nič. Neprišlo sa vôbec na nič. Ja som zdravá ako ryba, akurát, že mám vysoký tlak, ktorý bohužiaľ liečim tabletkami. Lekári mi však hovorili, že už dlhšiu dobu som ten tlak musela mať zvýšený, keďže som sa aj pri takom tlaku cítila relatívne ok. Takže príznaky skoro nebadateľné, len ja som mala šťastie, že sa mi v ten deň zatočila trochu hlava. Inak by som na to neprišla možno doteraz.

Vtomto článku nájdete ako sa zbyviť vysokého krvného tlaku a to aj z dlhodobého hľadiska a bez liekov. https://www.indickekorenie.sk/ako-znizit-krvny-tlak/