Vysoký krvný tlak

Mám vysoký krvný tlak 150/110, zároveň aj vysoký cholesterol 5,9. Zatiaľ neberiem žiadne lieky. Poraďte niečo na zníženie.

Neviem kolko mas rokov, ale urcite by som isla k lekarovi. Vysoky tlak neboli, ale zabija pomaly a potichucky. Na cholesterol sa pozri na debatu cholesterol.

Eva, ten tlak velmi zatazuje tvoje srdce a dlhodobo, ked svoje srdce vystavujes takemuto tlaku, tak necuduj sa, ze raz to srdiecko moze zlyhat. Vysoky tlak je nebezpecny aj pre cievy, lebo moze dojst k prasknutiu a moze dojst k mozgovej prihode, takze urcite potrebujes lieky na znizovanie tlaku v srdcocievnom systeme. Co sa tyka toho cholesterolu, tak ten je mierne zvyseny, Ale co je horsie, ze v spojeni s tym tlakom je o to nebezpecnejsi. Takze v prvom rade treba uzivat lieky na znizenie tlaku, potom samozrejme rezimove opatrenia: vylucit mastne jedla, dostatok pravidelneho pohybu, denne uzivat granulovany lecitin, kvoli tlaku znizit prijem soli v potrave. Pozri do temy Cholesterol.

No to je pradne velky tlak, utekaj k lekarovi az ti bude za patami horiet, toto netreba brat na lahku vahu.

Dobry vecer. Mam zvyseny tlak, beriem Diroton 5mg. Obcas sa stavm, ze pride na mna zimnica a neskutocne so mnou zacne triast. Zatial sa mi to stalo 2 krat a mal som po ruke Nitroglicerin, ktory ja nedostavam. Na poslednom internom vysetreni mi konstatovali pri EKG vysetreni aj aritmiu. Lieky, ktore mi internista predpisal ma skoro polozili, pride to uplne necakane, triaska, zimnica a pot slabost a bolest a tazke dychanie. Dakujem. Karol

Uzivajte surovy cesnak kazde rano alebo si z neho robte caj. Pomaha.