Vysoký tlak

Dobrý deň,

zistili mi vysoký tlak, som mladý, mám 26 rokov a chcem sa toho zbaviť bez liekov. Poraďte ak sa to už niekomu z Vás podarilo, prosím iba tých, čo to zažili na vlastnej koži. Čo bola hlavná príčina zmeny? Strava, vynechanie fajčenia, alkoholu, šporť, chudnutie alebo stres?

Michal, naozaj zalezi na zivotosprave na tom ako zijes, aku pracu robis a vela robi aj genetika, s tou bohuzial nic nenarobis, ale na vysoky tlak su vyborne napr. hrusky, paradajky a vobec takmer vsetka zelenina a ovocie, ale jasne, ze treba vynechat fajcenie ak fajcis a stravovat sa striedmo a zdravo a mat aj pohyb denne minimalne 30 minut dobrej chodze a poviem ti, ze vsetko zalezi aj na psychike! Prajem ti vsetko dobre a hlavne bez liekov!

Ahoj, podobný problém, 28 rokov, namerali mi 140 / 92, lieky jesť nechcem. Vysadil som fajčenie, alkohol, plánujem vysadiť mäso, máte niekto skúsenosť, koľko to trvá, kým uvidím prvé stabilné výsledky?

Čo spôsobuje vysoký krvný tlak? Nemyslím príčinu ako napr. zlá životospráva, ale aký jav v tele? Zužovanie ciev? Pýtam sa preto, lebo ak mám vysoký krvný tlak, asi to nie je jediný problém, ktorý moje telo rieši? Dajte vedieť ak ste niekto v tejto oblasti niečo naštudovali, som ochotný urobiť aj veľmi nepopulárne kroky, ak sa budem môcť vynhnúť celoživotnému jedeniu liekov.

Ja som pred polrokom mala tlak 150 / 100, on sa mi postupne zvyšoval až dospel k takejto výške. Pričínov bola zlá životospráva, a nadváha. Dala som dole 10 kg zmenila stravovanie a to na 5xdenne v minimálnych dávkach. Tlak sa upravil na 120 / 80. Nikdy by som tomu neuverila a hlavne veľa tekutin denne aj cez dva litre.

Dík, tak to som sa trocha ukľudnil, lebo som sa začal báť, že už je to nezvratné, hlavne mi nešlo do hlavy, ako a či sa to vráti presne na 120 / 80, alebo len smerom dole. Ešte raz dík.

Dobrý deň, mám podobný problém, bojujem s vysokým tlakom bez liekov, ale nejako mi to nejde, ako dlho po tom, ako som začala každé ráno behávať (len tak zľahka 5 km) a prestala fajčiť, by som mala vidieť prvé výsledky? Lebo už je to mesiac a stále mávam cez deň cez 140. Môže to trvať dlhšie ako mesiac, kým sa tlak upraví?

Ak máte niekto skúsenosti s vysokým tlakom, poradte, ako zistím, či mám tlak zvýšený bez tlakomeru, aby som nemusela chodiť do roboty s tlakomerom, existuje nejaký spôsob, ako to zistiť aspoň približne?

Šport je super. Ak piješ kávu, skús bezkofeínovú, príp. ju nahraď kávovinou, kúp si v lekárni Magnézium 500 (stojí cca. 2 e / 50 ks - okrem iných super účinkov, znižuje aj krv tlak), menej mastného jedla, nestresuj sa a neber príliš veci vážne (úzkostlivé povahy, nerieš maličkosti) Skús si dávať do kávy či čaju štipku škorice, má super účinky, viac cesnaku do stravy. A alkohol … veľmi málo, nič, čo dvíha krv. tlak.

Na vysoky tlak je v prvom rade treba odstranit zo zivota co najviac stresu a upravit si spanok, Na to su rozne mechanicke cesty a doplnky. pozri na http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres a tiez temu spanok.
Tlak sa da znizovat aj cistenim ciev od usadenin lecitinom, lipazou a krv riedit bezpecne enzymami ako nettokinaza, serrapeptaza, lumbrokinaza, dalej sa daju cievy rozsirovat ovocim hlohu a dokonca vacsimi davkami horkej cokolady (tj 90% obsahu je kakao, bez mlieka) , co maju oboje ACE ucinok porovnatelny s liekmi na znizovanie tlaku ale samozrejme bez ich skodlivych postrannych skodlivych ucinkov, dokonca velmi prijemne, kedze kakao obsahuje aj latky posobiace na opiove centra a sposobujuce pocit stastia / euforiu.
Snad preto ma cokolada aj taku popularitu.
Len ju netreba znicit hydrogenizovanymi rastlinnymi tukmi, velkymi davkami cukru a suseneho mlieka.