Výtok z posvy, narusenie pH

Ahojte, pozná niekto iný sposob ako len chemické liecenie pri narusení pH posvy a výtokoch (spôsobených napr. Gardnerellou vaginalis)? Co vlastne vsetko spôsobuje narusenie prirodzeného pH? Diky.A.

Hej zeny, nemátre ani jedna tento problém?..nikto nereaguje a pritom je to problém viac ako 80 % zien.

no jasne vsetci mame, tak co navrhujete? ja nezrat sladke. A dopovat sa laktobacilmi…swiss laktobacily 5 napr.

Poznám velmi dobrý a účinný liek a pritom lacný ak mate zaujem odpiste .

mam taky problem budem rada ak mi poradis dakujem

No to teda je veľký problem,hlavne pre gynekologov.
Holé pipky,tangáče,kadejaké kozmetické prípravky,a je tu problém, a gynekolog ho má poriešiť za chvíľu a už aj.
Keď nie,tak je zle.A nadíca sa na lekárov,že nevedia vyliečiť
Takže dámy hlavne zamyslieť sa nad tým
A dôverovať lekárovi, nie hneď meniť lekára,lebo nevie pomôcť.

oprava nie pipky ale pupky

dobra sranda to som nepisala ja kto sa bavi

zruste prispevky fabryovajana niekto si robi srandu dakujem za pochopenie

hoj, neviem, ci Vam to pomoze, ale ja som ostala celkom mimoo ked som na to prisla… ja soom mala vytok, strasne dlho, gyn ho videl a tvaril sa ze je v pohode, lebo testy nic neukazali. vlastne som s tym zila asi 8 rokov. myslela som, ze je to z tabletiek alebo z coho, ale bolo to z mliecnych vyrobkov. mam laktozovu intoleranciu, ktora sa neprejavuje v zaludku a crevach, alle iba vytokom. ked som 4 dni vynechala akekolvek mliecne veci, tak som nemala ZIADNY vytok, ked som si dala syr, tak troska a ked som za jeden den vypila mlieko, jogurt a este syr tak na druhy den … nemam potvrdene ci je to medicinsky mozne, ale ved laktobacily ovplyvnuju PH, tak asi by mohlo.

Ahoj.mam problem s kazdodennym vytokom(farba az dozelena a zapachom,kt.neustale citim)kvasinky ale mavam dost casto,ale uz dlhsiu dobu sa neukazali:)…uzivam aj HAK…vie mi s tym niekto poriadit?

Ahojte zeny, tak s tymto bojujem uz cele roky. Odstranit sa to asi uplne neda, ale da sa to aspon utisit. Ked uz som bola v zapalovych stadiach, velmi mi pomohli tabletky Candivac. Su drahe, ale dobre. Od vtedy uz asi rok pouzivam na intimnu hygienu v sprche Laktacyd a zapaly nemam. V kazdom pripade ale uplne bez vytoku sa asi zit neda. Mozno by to chcelo este vysadit sladkosti, tie to velmi zhorsuju, ale na to mam slabu volu…:slight_smile:

Čaute baby. Tiež mám opakujúce sa problémy s mykózami a výtokmi. Začala som používať zásadne bavlnené klasické nohavičky (žiadne tangá), hygiena len čistou vodou, používam aniónové intimky každý deň a zatiaľ som “čistá”. Chcem ešte vyskúšať laktobacily Swiss, pretože mám po liečení mykózy ATB totálne zničenú mikrofloru v pošve.

Ahoj ja používam ELLEN probiotické tampóny, upravujú Ph v pošve, nemám žiadny výtok, žiadne svrbenie, proste nič. A sladkosti som obmedzila na minimum, skoro žiadne.

Ahojte dievcata! Ja som sa tiez dlho trapila s vytokmi a zapalmi. Uz som si pripadala ako blbec, co som sa nachodila ku gynekologovi. Mne sa to ale miesalo aj zo zapalom mocoveho mechura. Vacsinou po sexe som chytila (doslova uz po niekolkych hodinach) zapal mocoveho mechura, ktory sa lieci antibiotikami. Este pripominam, ze mam len jedneho partnera, ktory bol tiez na vysetreniach a nic mu nenasli. No a po antibiotikach znova mykoza atd. atd. Dala som si urobit vyter a nasli mi E-coli. Tak som sa liecila na E-coli, ktora sposobuje aj zapal v mechure. Ale ked sa mi problem stale opakoval som sa rozhodla ist znova na vyter a nasli mi ureoplazmu a mykoplazmu. Uzivala som tabletky a gynekolog predpisal jedno balenie aj pre mojho priatela. Raz som sa niekde docitala, ze je dobre si aplikovat do posvy biely jogurt. Vyskusala som to iba raz, ale mozem povedat, ze od vtedy sa mi zacalo vsetko zlepsovat. Tiez som zacala pit kazdodenne kysle mlieko a uzivam kazdy den aj laktobacily. Na umyvanie pouzivam Lactacyd, nenosim tanga a tiez si zehlim vsetky nohavicky, lebo v pracke sa neznicia vsetky bakterie, co vyjdu von s vytokom pocas zapalu. Je velmi dolezite posilnit imunitu, ako sa len da. Tak drzim palce a nebojte sa zajst ku gynekologovi. A este ma napadlo, ze pomaha pit caj z alchemilky.

Ahojte, tiez mam tento problem. To sladke som skusila a na mna to teda zabralo! A naviac, zlepsila sa mi i plet.

Ahojte kočky, tak takýto podobný problém som tiež mala, ale teda nie až v takej miere, ako niektoré z vás píšete. To s tým sladkým mám odskúšané, na mňa to zabralo, ba čo viac, omnoho sa mi zlepšila pleť, takže už žiadne zaplácavanie make-upom. Chcem sa spýtať. Našla som fajnú recenziu na Maldion. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Chcem to pH upraviť ešte viac, nech som zdravá jak ryba. Díky za reakcie :slight_smile:

Ahojte ja som mala problem stale s tymto, bola som zufala!
obmedzila som sladke co bolo pre mna tazke a zacalôa som uzivat wobenzym, nechapem kde bol predo mnou schovany cele roky, lebo odkedy ho poznam, ani cokoladku si neodopriem :slight_smile:

Wobenzym poznam aj ja a tiez som pocula rady obmedzit sladkosti
mne pomohol a nic sa mi nevracia, treba ho uzivat aj preventivne a nevrati sa to, zapal a mykoza - zbohom snad nastalo :slight_smile:

Ahoj olla,
ked som citala tvoj prispevok akoby som to pisala ja… absolutne presne tie iste problemy… zacalo to zapalom mechura, potom zapal posvy a potom sa mi to uz asi 4 krat vratilo co sa tyka mechura a posvy to snad som zapal mala stale… tiez som partnera poslala a nic… mne v moci nasli e. coli tiez a dali mi antibiotika len problem je ked sa uz stane rezistentnou… preto sa mi to vracalo… nezaberali uz antibiotika… neusmrtili ju… ale taktiez odporucam zo skusenosti obmedzit sladkosti, nasadit wobenzyn na imunitu mne to vyrazne zlepsilo stav, preventivne som uzivala urowaxom na mechur, pit vela bylinkovych cajov ako medovovka, praslicka, mysi chvost a striedat to… dva tyzdne pit a potom pauza, vela vody, a stravu upravit… pouzivam na umyvanie multi-gyn a ten mi tiez velmi pomohol… vzdy ked ma po sexe nieco svrbilo sa nim umyla a preslo to… ako probiotika do posvy som pouzivala maldion lebo som zistila ze lieky drahsie co mi predpisovala lekarka mi nepomohli a mala som pocit ze mi len pohorsili tak som skusila toto lebo boli na to dobre referencie a fakt mi to pomolo a stalo to len 7 Eur… a jednoznacne probiotika, bavlnene nohavicky a velakrat ked som sa necitila uplne fit tak sme s partnerom vzdy pouzili kondom resp. aj on sa preliecil… je to dlhodoba zalezitost zial ale o posvu sa treba dokladne starat…