Využitie laseru v jednodňovej chirurgii: hemoroidy, kŕčové žily, znamienka, trhlina konečníka, kondylómy

Lekárska veda sa posúva neustále dopredu aj v medicíne. Laserové operácie ušetria pacientovi drahocenný čas, nakoľko nie je nutná hospitalizácia v nemocničnom prostredí, zbavia ho stresu z hospitalizácie, zdĺhavej rekonvalescencie



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4089-vyuzitie-laseru-v-jednodnovej-chirurgii-hemoroidy-krcove-zily-znamienka-trhlina-konecnika-kondylomy

Užívam si so svojím “zlatým” bohatstvom už tridsať rokov. Moje účty vďaka nemu skôr klesali, ako by rástli. Niekedy stačilo po výzve “Posaďťe sa u nás!” povedať “Ďakujem, radšej postojím.” Ak by som chcel, tak výdavky mojej zdravotnej poisťovne by boli niekoľkokrát väčšie, ako je cena uvedeného zákroku. Ale čo by to bolo proti jemnému šumeniu vývaru z dubovej kôry medzi ľavou a pravou polovičkou. A ak je stále táto neuveriteľná pomoc pacientom chápaná ako kozmetická úprava, ten úsmev roztiahnutých polovičiek každému z kompetentných vykúzlim.

Dobry den,rektoskopicky mi bol diagnost.fisura ani-absces,v narkoze absces potvrd.nebol.Uz 2.mesiac sa snazim stravou,mastami vyliecit,ale bolesti pri stolici a niekolko hodin po nej su velmi intentivne.Dozvedela som sa ,ze v ritnej oblasti nie je dobre rezat,ale neviem ci sa mi inak da pomoct.zacala som uzivat koloidne striebro.Dakujem za radu,Hanesova Jana

máte úplnú pravdu, neviem ako to môže niekto nazvať kozmetická úprava, tiež sa tak pri každom sadnutí usmievam.

Dobry den, chcem sa Vas spytat, ci ste boli na operacii s tou fissurou ani, a ked ano, ci Vam to pomohlo, ako dlho to trvalo, ci ste mali bolesti po operacii.lebo mne ju diagnostikovali tiaz a takisto ma posielaju na operaciu…ale stale vaham, kedze kojim

Dakujem

dobry den.5.decemba som podtupil operaciu konecnika.pre silne dlhotrvajuce bolesti,ine riesenie vsak nebolo,diagnoza bola ina ako vasa nejake zapalene tkanivo a podozrenie na absces ktory sa vsak pri sone nepotvrdil.operacia nie je az taka bolestiva lebo sa vykonava v lokalnej anestezii ale pooperacny stav je velmi bolestivy lebo ze rana sa hoji 6 az 8 tyzdnov aspon u mna su dva mesiace po zakroku a stale mavam bolesti ktore z casu na cas prestanu.tymto vas nechcem odrazdat od operacie naopak treba sa odhodlat cim skor.odlkadanie veci nic neriesi.skuste sa vsak opytat lekara na ine moznosti operacie ako je klasicka skalpelom.napr laser alebo ina metoda ze su mensie pooperacne bolesti,tak drzim palce s pozdravom Jano

Dobrý deň.Chcem sa Vás opýtať,že čo mám robiť.Po pôrode sa mi ukazali krčové žili.Mam 27 rokov a krčové žili už 9 rokov.Keď som bola u doktora,tak mi povedal že to neni na operaciu,že mi da pančuchy a tie mi to vraj pozastavia.Ja však chcem sa ich uplne zbaviť.Nechcel mi dať ani lieky ale povedal,že mi už nezmiznu.Prosim poradte mi co mam robiť.Ďakujem.

mam 32 rokoudobry den chcemsa opitat uz dlchsie mam svrbenie v konecniku a niekedy ma to aj boly ale vecinov len svrbenie a este mozeto byt vtom zesa nemozeme z manzelkou milovad dakujem

noooo,to je fakt,to u nás tie zákony veľmi veľkí múdrci vymýšľajú,ked toto považujú zakozmetickú úpravu…

Analnu fisuru nedoporucujem operovat ziadnym zakrokom, su to vyhodene peniaze. Bol som na takom zakroku u MUDr. Dimova a vysledok bol katastrofalny! Horsi stav ako pred zakrokom. Po mesacnej aplikacii dilatatora mozem povedat, ze tato lacna metoda je aj naozaj ucinna.

Zajtra na tento zakrok idem k dr. Dimovi. Zostala som teraz ale velmi rozpacita. Diagnostikovali mi analnu fisuru.

Michaela, aké ste mali vy pocity po zákroku? Ja sa k Dr. Dimovi tiež na to chystám.