Vzájomné pôsobenie liekov

Rada by som vedela, či existuje odborník na vzájomné pôsobenie liekov. Moje skúsenosti sú zatiaľ také, že pri čítaní pribaľových letákov zisťujem, že liek, ktorý beriem na štítnu žľazu, nie je celkom vhodný pri liečbe cukrovky, lieky na cukrovku nerobia dobre na štítnu žľazu, betablokátory zas neľúbia lieky na štítnu žľazu a cukrovku. Tieto lieky však, bohužiaľ, beriem už roky. Nie som si istá, či si s kombináciou liekov neublížim viac, ako si pomáham. Predpokladám, že takto je na tom veľa iných ľudí.

Na kazdej nemocnici vyssieho typu by mali mat odd. klinickej farmakologie, ktore s tymto mava dostatok skusenosti.

Chcela by som sa spýtať, či môže Ibalgin spolu s Mydokalom zvýšiť glykémiu pri liečbe cukrovky? Ďakujem.

Dobry den. Opatrujem 81 rocnu pani, napocitala som jej lieky ktore ma uzivat, dostala som sa k cislu 11 a to je len ranna davka, na vecer su to, len, , 4 tabletky. Na koho by som sa mohla obratit ci je spravne uzivat nielen take mnozstvo, ale aj kombinacia liekov? Dakujem.

Ktorýkoľvek farmaceut / lekárnik by mal vedieť posúdiť vzájomné pôsobenie liekov a ich dávkovanie, minimálne vo všeobecnosti či sa tie lieky môžu užívať spolu a či nie sú prekročené bežné limity jednotlivých účinných látok.

Toto vám nepovie žiadny doktor ani lekárnik, pretože to jednoducho nevie, tým že beriete lieky si teda ubližujete, len o tom neviete, pretože lieky neodstraňujú príčinu choroby, len potláčajú príznaky. Veľa ludí si myslí, akí su doktori múdri a vzdelaní, áno, poznajú anatómiu tela a teóriu, ale čo sa týka chorôb, nepoznajú príčinu choroby, určia podľa príznakov diagnózu ale keď nepoznajú príčinu, ako môžu liečiť a predpisovať haldy liekov?