Wobenzym

Tak toto sa mne stat nemoze, ze by sme neplanovane ostali u svokry, u nasich hej s tym problem nemam :smiley: Ale ked mame ist na noc svokre, tak na to sa minimalne tyzden psychicky pripravujem, ale tak chapem, co si tymto chcela povedat, ze je dobre to mat pri sebe, lebo taketo lieky je dobre uzivat denne a najlepsie este aj v rovnakom case :wink:

  • ahoj -

to ani mne moc po chuti nie je, ale uz raz to tak bolo, ze sme necakane ostali - a vtedy je fajn byt ready jak by moj synovec povedal :smiley:

…niekedy sa to stane…ale ja taketo veci nosim stale so sebou…predsa len lieky su potrebne kazdy den aby mali ucinok ako ocakavame jak chceme…zarnia presne je to to, co si aj ja myslim…ja uz si davam Wobenzym aj normalne co mam davkovac na lieky…tak si ho davam do neho…a to mam furt so sebou…aby som mala istotu…:slight_smile:

SIMURKA56 niekedy to tak treba mať nachystané aby si nezabudla, ja som si už taký návyk za ten rok urobila, že už to mám tak nejako zautomatizované, že kedy si koľko liekov dávam :slight_smile:

Ako pises, vela veci je tak, ze sila zvyku, mnohokrat je to fakt o tom :slight_smile:
U mna to bolo podobne a teda musim povedat, ze trvalo kym som si nejako v hlave upratala, ze vlastne bez vlastnej discipliny nebude nic, nebudem fit. A tak to proste je.
Ja hlavne, co som teraz rada, ze ked vidim, ze kolko ludi je chorych, ze ja som v poho, ze nemusim sa bat, ze by to aj mna laplo :slight_smile:

Ahojte, necitala som celu diskusiu, ale o tomto lieku som pocula uz viackrat z radia, len nemam celkom predstavu, ci by bol schopny mi pomoct. Ja mam taky problem, ze kazdu chvilu som doma, co vylahnem, deti nastastie nie, tie to zvladaju, ale mne staci, ked dvakrat niekto pri mne kychne a mna to odstavi na tyzden a uz si v tom neviem sama pomoct, tak zvazujem, ze by som sa pozrela po tomto co ste pisali, myslite, ze by mi to mohla padnut vhod??

  • ahoj -

myslim, ze uskodit ti to urcite nemoze - moze ti to len pomoct, len zalezi ozaj od toho, ze kde je problem, ci nemas aj nejaky zapal alebo nie :wink:

môžeš byť rada, že deti to zvládajú, že tie nie sú choré a teda poviem, že ozaj by bolo lepšie keby si aj ty bola OK, lenže to si nie vždy vyberieme, ale bolo by dobré aby si sa k tomu postavila čelom, bola si už aj u lekára??
aby ti prípadne urobil nejaké vyšetrenia?

tie vysetrenia nie su na skodu nikdy, to som si ista, tiez som si ista a z vlastnej skusenosti mozem napisat, ze nasadit si enzymy je fajn, tym clovek nepokazi nic, moze si len pomoct, ale hlavne pri akejkolvek liecbe, ci uz je to od lekara alebo su to enzymy, tak dolezite je to aby sa tie lieky brali pravidelne tak ako vyrobca odporuca :wink:

Tak to ci mam zapal to teda fakt netusim :open_mouth:
Ved ja nehovorim, mam velku radost z toho, ze deti su zdrave, ze to je dobre, len neviem s nimi drzat krok ked mne je na nic. Ee nebola som, lebo som myslela, ze sa z toho dako sama vylizem, ze to prejde. @bridal Ty mas skusenost s ich uzivanim??

Keď toto netušíš tak bude najlepšie zájsť k doktorovi a urobiť nejaké tie vyšetrenia aby sa prišlo na to, že kde je problém a ako z toho von, ak budeš mať zápal tak ti nasadí nejaké antibiotiká a k tomu budú enzýmy vhodné, čo sa týka ich užívania, tak ty sa vieš poradiť ohľadne tohto tiež s lekárom :wink: Prípadne si kuk toto https://www.wobenzym.sk/verejnost/informacie-o-lieku/ tam máš aj dávkovanie, že koľko tabliet denne a koľkokrát. Samozrejme, že pri každom probléme je to iné :wink:

Sama sa z toho nevylizes, akoze nechcem aby si to brala nejako zle, ale sama nemas sancu len tak nejako, nie je vobec pravda, ze choroby imunitu posilnuju, to si vyhod z hlavy hned :slight_smile:

  • ahoj acidumka -

vies kolko ludi si to mysli, ze je to tak? - ze je to pravda??

Baby a co by ste mi teda odporucili? Co mam robit??
Ja by som potrebovala poradit konkretne aby som vedela urobit nejaky krok. @marita83 Dakujem, ze si mi napisala aj za to, ze si mi sem ten link poslala idem si to pozriet a precitat si o tom, co najviac aby som teda trosku tomu porozumela, ze ako vie pomoct. Ale doktorovi teda mam ist tak ci tak hej?

…bola si uz u doktora??..to je prvy krok, ktory by si mala urobit…on ti povie co robit, kde je problem…hlavne nema zmysel aby si sa s tymi problemami utapala sama doma…

to ano, ale myslim si tiez, ze liek o ktorom ti tu pisali baby, co ti tu aj link kocka poslala, tak tym, ze by si si ho kupila, ze by si ho zacala uzivat by si si len pomohla. Uskodit by si si neuskodila :slight_smile:
Plus by si videla, ze co ti doktor povie aku liecbu nasadi, co bude robit, ale ten liek je dobry aj na imunitu, aj pri zapaloch, takze to ti len dobre urobi :wink:

Tym liekom myslis Wobenzym, o ktorom som tu citala?
Je na predpis, ked je to liek?

Nie je na predpis, je volne dostupny, normalne ti ho predaju v lekarni, co je podla mna velka vyhoda. Dobre je to, ze nie je vhodny len ako prevencia, ale dokaze aj liecit, lebo doplnky, vitaminy, tie to vobec nedokazu.
Simurka56 a prave tu navstevu vela ludi podcenuje :confused:

dobre ti napisala kocka nado mnou, ze je mozne ho normalne kupit.
Je to liek, je to jeho velka vyhoda, pretoze ma tym padom aj preukazatelne ucinky a ked je nieco brané ako liek tak to musí spĺňať oveľa prísnejšie kritéria ako nejaké vitamíny, či doplnky :slight_smile:

Ty mas s tymto liekom skusenost pri akych problemoch?
Pocula som o nom v radiu uz viackrat a teraz ked vsade strasi chripka a nadcha, tak zvazujem, ze by som si nieco taketo zaobstarala. Aspon ako taku prevenciu, aby som neochorela. Len nie je to nezmysel? Nestacia mi len dake vitaminy?