Z úsmevom aj v októbri

Čo sme pohnojili

S tabakom sa stretávame v južných krajinách a cigaretách. Je to základná surovina pre výrobu fajčiarov. Medzi obilniny patria pšenica, žito, jačmeň, ovos, rohlík, chleba a dalšie. Zrno sa skladá zo šupky a eště nezomletej múky. Zo žatvy sa robia koláče alebo hody. Cukrovka sa líši od cukru tým, že ju majú tiež chorí ľudia. Záhumienok je všetko, čo sa urodí na družstevnom poli a nosí sa za humno. Chmel je pivná rastlina. Keď je pôda veľmi mokrá, musí sa pre zemiaky odôvodňovať. Znojmo je vinárská oblasť, kde sa pestujú hlavne uhorky. Úroda chleba sa seje na jar. Niektoré rastliny majú tŕne, ktorými sa bránia, aby ich zvieratá a ľudia nezjedli. Maliny nájdete na lúke za horárňou, kde sú najviac zrelé a preto tam už sú.

Zahraj to vyššie

Človeče, ty hraješ schválne tak strašne falošne, ale je zaujímavé, že sa ti to tak dlho darí. Túto skladbu zložil génius, dirigujem ju ja a zahrajete to vy. Ako vás tak počúvam, zdá sa mi, že za výuku klavíra dostávam skôr bolestné, ako plat. Armstrong tiež chraptel a spieval pri tom do mikrofónu. Deti zaspievajme si, Móricko, ty mlč ! Dirigovanie je len také mávanie rukami do taktu. Za našich mladých čias bola hudba krajšia. Toto nie je hudba, ale niečo ako vysávač. Vo vašom pochode nie je ani trochu poézie. Toto je spev ? Vŕzganie dverí je ľúbozvučnejšie. Hudba nás obohacuje o zážitky, ktoré by sme nepocítili, keby bolo ticho. To snáď ani nie je hlas, ale zápal hlasiviek! Zavrite okná, budeme spievať !

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14387-z-usmevom-aj-v-41-tyzdni

s usmevom hadam nie??

nechapem nejako tejto teme. o co ide autorke temy? vysvetli mi to niekto?

nerozumiem, o com? s usmevom treba zit to je pravda, ale to je akurat tak vsetko

co ma tabak spolocne s usmevom v oktobri?