Zákaz fajčenia v reštauráciách a baroch nie je istý

Vzhľadom na početnosť a závažnosť pripomienok zo strany jednotlivých ministerstiev nie je možné v súčasnosti jednoznačne povedať, či novela zákona o ochrane nefajčiarov prinesie aj zákaz fajčenia v reštauráciách a baroch



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4691-zakaz-fajcenia-v-restauraciach-a-baroch-nie-je-isty

nerozumiem v com je problem. nehovorte ze novela sa neschvali uz pol roka sa tesim na to ze ked pridem domov z baru vlasy a oblecenie nebudu napachnute ako popolnik a oci ma nebudu konecne stipat. vsetci fajciari by sa mali zamysliet nad jednou vecou. doma v obyvacke si mnohi nezapalia z jedineho dvovodu- nebudem predsa “smradit” doma ved mozem ist na balkon. a to iste by malo platit aj pri restauraciach a barmoch… velakrat som sa prisla naobedovat a vedla pri stole mladu pani ani len netrklo ze mi fajci do jedenia… najlepsie su vsak terajsie oddelenia fajciarskej a nefajciarskej zony… nevedela som ze 10cm schodik a kvetinac oddeli tieto dve zony. nuz na slovensku je vsetko mozne… naozaj si myslim ze ked si Iri znami fajcenim a pivom dokazali bez problemov zvyknut tak ako dalsia vyspela Europa mali by sme sa pridat a nejako tie “strasne diskriminacne opatrenia proti fajciarom” prezit…

fajčiar zase bude hovoriť o vysokej cene spotrebnej dane, dph a podobne, naozaj štát zarába viac ako tabakový priemysel na tomto celom. teda štát by si mal dávať aj reklamy.
škoda, že zákon skôr nie je o tom, že fajčiarska zóna by sa nesmela dotýkať nefajčiarskej tak ako to opisujete, nechodím von, ani do reštaurácií, teda neviem posúdiť, ale ako fajčiar, keby sa postavil niekto vedľa mňa, kto nefajčí, tak by som asi odstúpila desať krokov ďalej, alebo by som sa opýtala, či neprekážam, určite by som to nebrala ako samozrejmosť, teda problém je v klimatizačných zariadeniach, ked chodím do veko obchodu nakúpiť, tam ľudia fajčia a necítiť to nikde, teda problém je inde

…že približne štvrtina úmrtí Európanov na rakovinu a 15 percent všetkých úmrtí súvisí s fajčením. Na následky fajčenia vo svete umiera ročne asi 4 až 5 miliónov ľudí. Každých desať sekúnd tak zomrie človek na ochorenie súvisiace s fajčením.
to potom bude naozaj prísť zákaz aj na jedenie, lebo na obezitu a s tým spojené problémy s cievami a srdcom zomrie každý druhý človek, obezita je dokonca aj veľmi častým problém pri ochoreniach kosterného aparáta, obezita je problém pri ochoreniach dýchacieho aparáta a tak ďalej, teda zakázať jesť, a sme tam, kde nechceme, zákazom sa nedá nič, len vyvolávať nevôľu národa, utláčanie pocitu slobody, ale zákon, keď upravia, aby sa dal priestor na obe strany, bude rozumné.