Zaľahnuté ucho

Viem, čo je bolesť ucha, je to najhoršia bolesť na svete. Vždy na jar a jeseň som to pretrpel a súviselo to s nádchou, alebo angínou. Ak vám ucho zaľahne je dobré ísť k lekárovi na výplach, nie je to nič hrozné. Môžete to skúsiť aj doma so sprchou. Špárať v uchu sa nedoporučuje, môžete si nenávratne poškodiť sluch. Zalahnutie od vody, skúste riešiť žuvačkou, kvapkami na prečistenie, alebo aj poskakovaním na jednej nohe.

Vdaka Jerry.

Ja mám zaľahnuté v uchu už asi týždeň. Skúsila som už kvapky, aj ušné sviečky, aj tie triky s nosom, a nepomohlo absolútne nič. Občas mi v ňom poriadne píska, alebo hučí, nepočujem poriadne, no som s toho už hotová. Bola som u ušnej a povedala mi, že tam nič nemám, tak tam pôjdem zase, a skúsim ju požiadať o ten výplach. Najlepšie na tom všetkom je, že presne tie isté problémy má aj moj synovec, a kolegyňa v práci. Že by to bolo tým mizerným májovým počasím?

Ja mám presne tento istý problém, tiež asi týždeň, tiež som vyskúšala dva druhy kvapiek bezvýsledne. Som alergická na skoré jarné pele, užívam tabletky, ale len vo februári a v marci. Od včera večera som si ich znova nasadila, preto večer, lebo cez deň som z nich unavená. Už asi týždeň a nielen ja, ale aj moja 26 ročná dcéra, pociťujeme tlak v uchu, ja mám zaľahnuté, dcéra aj bolesti hlavy, kontaktovala alergologicko-imunologickú ambulanciu, kam chodievala asi pred rokom s podobnými problémami, kde jej pani doktorka vysvetlila, že všetky tieto problémy môžu prameniť s alergie, ktorá sa nemusí vždy prejavovať s typickou nádchou alebo červenými očami. Ak Vám teda na ORL ambulancii nenašli nič, bolo by zbytočné dať si robiť vyplach. Veľmi pravdepodobne bude platiť najskôr vaša posledná opytovacia veta. Skúste navštíviť alergológa, alebo sa poradiť v lekárni o voľnopredajných liekoch na alergiu.

Ak je to od ucha, prejde to za 2-3 mesiace. Lekári vám môžu uškodiť ako mne zničili eustachovu trubicu kvapkami a vysávaním. Keď mi starý ušný vravel, aby som so zalahnutým uchom nič nerobila, neverila som a vyhľadala som dr. ktorý na mne skúšali kvapky a spôsoby liečby. Zaľahnutie môže byť zo sánky, ak ste mala úraz.

Skúste si ľahnúť na ucho, ktoré nemáte zaľahnuté. Chytte si nos a prehltnite. Ak je príčinou tekutina, tak sama vytečie.

Kúpte si ušné kvapky na prečistenie uší, voľne dostupné. Asi máte mykózu. Vyliečenie bude trvať pár mesiacov.

Mne casto zalahuju usi. Moja 1. pomoc je 3% peroxid vodika. Len sa tam trocha nakvapka priamo do ucha, vysumi to tam. Vecer si treba lahnut na to zalahnute ucho, aby sa zvysky mazu a peroxidu dostali vonku. A je to! Vacsinou mi to pomoze. Tiez som bola par krat na vyplachu. Bolo to celkom prijemne. Drzte sa.

Proím Vás pomôžte mi. Neviem či mám zaľahnué ucho, ani ma nič nebolí a nepociťujem to ako zaľahnuté ucho. Skôr akoby som na to ucho ohluchla alebo čo. Nepočujem naň dobre a je to pocit akoby ste si zapchali prstom jedno ucho. Aj keď rozprávam je to také. Čo to môže byť? :frowning:

Už dva dni mám zaľahnuté v uchu. Keď som bola na pohotovosti, povedali mi, že mám mazovú zátku. Viete mi poradiť na to domáci recept? Aj keď som v komentároch čítala, že výplach nebolí, z ušného mam traumu z detstva. Ďakujem.

Moja mama to mala tiež - môže to byť niečo “zabudnuté” v uchu. Mama tam mala zabudnutú vatu v ušiach. Vypláchla si to vodou cez injekčnú striekačku (bez ihly). A na asi 5x vypadla aj tá zabudnutá vata.

Vzdy po prebudeni mam zalahnute v uchu a citim v nom teplo, ktore do hodiny odoznie. Pri smrkani mi v nom puka a hlien mi zacina stekat do krku. Je to neprijemny pocit, a nic nevysmrkam. Nos mam cisty a priechodny.

Ja som mala ten isty problem dnes rano a tiez nic nefungovalo. Prestalo to, ked som si vysmrkala nos (hoci mi nebolo treba).

Dakujem. Pomohlo na 80 percent. Uvidim co dalej bude.

Máš lat. Cerumen obturans, to ti musí odstrániť doktor a myslím, že jediným riešením je výplach, nebolí, ale je nepríjemný.

Ja som to mal tiež, zájdi k úšnému a neboj, niekedy sa to prepichovalo, ale teraz sa to rieši antibiotikami. Odporúčam.

Ahojte, dnes som bola u ušnej po 10 dňoch, čo som mala zaľahnuté v uchu. Diagnoza: upchaté ušným mazom. Výplach nepomohol, predpísala kvapky. Aktuálne, mi v pravom uchu hučí a žiadne uvoľnenie nepociťujem. V piatok idem na kontrolu. Prosím, čo ma čaká, ak sa maz neuvoľní a nevypláchne? Môžem mať nejaké následky na sluchu do budúcnosti? Najhoršie je, že profesionálne hrám na husle a je to veľmi nepríjemná situácia. Ďakujem, s pozdravom.

Niekedy? No skúste ísť vo Vranove k lekárovi, bol som tam pred rokom a keď mi pichol do ucha, myslela som, že ho zabijem, teraz sa mi to stalo zas a bojím sa ísť zas, ale asi pôjdem a budem tvrdiť, že je aj iná cesta.

Koľko stoja také sviečky?

Tak odpoved na toto zaujima aj mna, lebo moj manzel ma nieco podobne. Bojim sa, ze ohluchne, lebo aj zamestnanie ma hlucne a musi si davat pozor na sluch. No a nedavno, ked sme boli pri vode, tak sa mu zas stalo, ze skoro nic nepocul na usi. Ak ti poslali nejaku dobru radu, prosim odpovedz. Dakujem.