Zalahnutie v usiach, bolesti hlavy pri chlade

Dobry den, potrebovala by som poradit, asi 5 rokov mam uz zalahnute skoro kazdy den v usiach, doktorka mi povedala, ze staci len vyplachnut usi a ked mi to spravila, priblizne za pol hodinu som to mala znova, nepomohlo nic. Momentalne zijem v UK a tu mi predpisali uz asi vsetky kvapky a spreje do nosa nic nepomaha. Cez leto sa to ako tak da vydrzat, ale ked zacina jesen a rana su chladnejsie, boli ma z usi cela hlava aj usi a je mi horsie ako pri migrene. Prosim poradte mi, takto sa naozaj zit neda. Dakujem.

Zmeň doktora, neoplatí sa v uchu špárať, ja som si vatovým tampónom zasunul ušný mäz dovnútra a žiadne kvapky mi nepomohly, nerozpustili to, nakoniec pri potápaní v mori mi v uchu puklo a od vtedy bol svätý pokoj. Výplach ucha na ORL pomôže, je dobré, keď sa tam doktor aj pozrie a prípadne posúdi pri výplachu, čo od tiaľ tečie, lebo ak je to len zapchaté, tak sa rozídete v pokoji, ale ak to hnisá, tak bude asi predpisovať aj antibiotiká, nezahrávaj sa s uchom, lebo skončíš v nemocnici a veľmi to bolí, keď sa to celé zapáli, ak ti smiem poradiť, vynechaj mliečne výrobky a nepoužívaj sluchátka (pri mp3 prehrávači) , ktoré sa pchajú do vnútra ucha a navštív čím skôr lekára, ale nie toho, čo naposledy.