Zapachajuce vetry - vzdy len po obede

Ahojte - chcem vas poprosit o radu, ci ste sa nestretli s niecim podobnym. Moj priatel - 30, ma problemy s travenim. Vzdy po obede - cca hodinu ho sfukne a ma vetry, ktore su najprv bez zapachu, po hodine vsak zapachaju. Ma to uz asi mesiac, den co den. Absolvoval uz mnohe vysetrenia, bol na trubici, testy na alergiu, sono brucha - nic nenasli. Jedine intolernaciu laktozy - ale vylucil vsetky mliecne vyrobky, kontroluje zlozenie veci, takze z toho to nebude. V stolici mu akurat objavili ojedinele candidu albicans complex. Nic mu nedali, teraz zacal uzivat probiotika, stravuje sa zdravo, cvici, neje cukry, mastne veci ani udeniny, proste hruuza. Nevieme prist na to, co to moze byt, kedze po ranajkach mu nikdy nic nieje, az po obede a na vecer. Nemate s tym skusenost? Dakujem za kazdu radu!

Aj u mna je to take a hlavne vecer, tiez ma to trapi, ak by si vedela o nejakom lieku, alebo caji, prosim napis, ja som nebola na sono, ani nemam testy na alergiu, ale mam potvrdene HP, dalej syndrom drazdiveho creva a aj zlcnik nieco, aj ked usg naposledy bolo ok.

Ja mávam to isté, keď sa napijem hneď po obede vody alebo najhoršie niečoho z obsahom cukru. Najlepšie je napiť sa poriadne pred jedlom, alebo po jedle počkať aspoň pol hodinu. Viem, že sa ťažko čaká pol hodinu, keď je človek smädný, ale tekutiny zbytočne zriedia žalúdočné štavy a tie potom nevedia tráviť poriadne a mňa z toho vždy nafúkne. Okrem toho mi ešte veľmi zle robí pečivo, biele aj celozrnné, proste ma z toho rovnako nafúkne, ak si ho dám k polievke alebo k jedlu zajedám. Každý sme iní, treba sa sledovať.

Ja som ma ten istý problém. Kde som chodila, tam som prdela, hanbila som sa už sama pred sebou. Nedalo sa pri mne vydržať. Nebola som s tým nikde, hoci mi naši hovorili, že mám ísť na nejaké vyšetrenie. Ja som mávala aj problémy s častým zápalom priedušiek, raz som sa dozvedela, že na imunitu pomáha hliva ustricová, tak som to užívala. Zápal priedušiek som už nemala už asi dva roky a až teraz si uvedomujem, že odvtedy už nemám ani ten problém s nadúvaním a vetrami. Nič iné som neužívala, tak mi muselo len toto pomôcť. Verte mi, odvtedy si ani neprdnem. Zdá sa to smiešne, ale je to tak.