Zapal močoveho mechura

Livias prevencia pri zápaloch je podpora imunity, iné nič nepomôže, myslela som si, že aj akože intímna hygiena má na to vplyv, ale to minimálne, realita je taká, že často je problém, že zápal je v tele, že ho nepreliečime a potom sa kedykoľvek objaví, vráti a ešte vo väčšej sile :confused:

Taký tichý problém je to, či akoby som to povedala.
Taký spiaci, keď sa to poriadne neprelieči. Aj ja s tým mám skúsenosť a nie jednu, ale viackrát som už tomu čelila a to práve preto, že som hneď zo začiatku nezakročila poriadne ako som mala.
Keby som vtedy hneď užívala antibiotiká ako treba a keby som enzýmy brala, tak sa mi to vrátiť už nemuselo.

Esteze si na toto uz prisla. Vidis ja som v minulosti zacala uzivat enzymy s antibiotikami a uz som neprestala, uzivam ich dodnes a vobec to nelutujem.

Toto ti musim dat za pravdu, ale dodrziavanie hygieny moc na tieto veci vplyv nema, myslela som si, ze ano, ale nie, praveze niekedy moze byt problem aj v prehnanej hygiene, ja viem, ze niekomu sa to nemusi zdat, ale teda ja mam taku skusenost.

Bez nich teda nie je cesta zo zapalu? Mozes mi aj napisat, ze asi ako dlho trva kym sa zo zapalu clovek dostane?

skus k atb brat wobenzym, zlepusje ich ucinok a hlavne pomaha pri imunite oslabenej, co urcite mas, kedze sa ti to vracia

Linea záleží akým spôsobom s tým začneš, mne zo zápalu pomohla kombinácia Wobenzymu a antibiotík, treba to spolu začať užívať a je to fajn. Aspoň mne jedine toto pomohlo tak, že som sa nemusela o mesiac trápiť opäť rezákom. Lebo v zime to bolo u mňa ako sa hovorí, že na dennom poriadku, čo som sa ja naplakala kvôli tomu, lebo to ešte aj bežné činnosti mi boli nepríjemné, no ešteže sa už s tým potýkať nemusím.

V tomto nie si sama, to som si viac ako istá :wink:
Lebo aj ja som si tým prešla a na wc som trávila veľa času a som sa doslova trápila :confused:

lenze co tie antibiotika zabrania aby sa mi problem vratil? alebo to tie enzymy na tom maju podiel nech sa to nevrati?
stracam sa v tom, akoze nikdy som moc neriesila tieto veci, brala som to tak, ze niektorymi vecami si proste prejst musim, no aka som len bola trafena, ked som si totok myslela

Antibiotiká vyliečia, dostanú ťa zo zápalu a enzýmy zase zabezpečia aby sa ti zápal nevrátil, ale enzýmy majú istý podiel aj na liečbe, pretože majú protizápalový účinok.
Je to normálne, ja tiež som dlho nevedela čo a ako, nemala som nejaký prehľad čo urobiť ako urobiť, čo mi pomôže, ale našťastie už mám v tom jasno.

nie si v tom jediná… veď ja tiež som mala v tom chaos, keď ma problémy skľučovali, ale postupne som prišla na to, čo je fajn, čo mi pomáha a čo naopak nerobí nič…

nemáš si čo vyčítať, je veľa ľudí ktorí prídu na takéto veci až keď ich to dobehne, hlavné je nevzdať to, lebo teda mám známu ktorá mi tvrdila, že keď raz zápal niečoho už dostaneš, tak do konca života sa toho nezbavíš, že už to máš v tele a nech robíš čokoľvek tak ti to nepomôže, ale to vôbec nie je tak :wink:

Ja už som myslela, že budú stačiť enzýmy, že antibiotiká teda netreba, no ešteže som si tu prečítala ako to vlastne je, lebo ja by som kadečo skúšala zase :smiley:
Kočky vy ste čo všetko skúšali kým ste sa dopracovali k tomu, čo vám ozaj pomohlo?
Lebo teda ja mám pocit, že som si prešla už všetkým, že kadečo som skúšala, mamka sa až za hlavu chytala, keď som jej o tom hovorila, že čo som počula, že je na zápal dobré a šla som do toho :smiley: :smiley:

Ani nechci vediet :smiley: To vsetko bolo pokus omyl a oci pre plac ked to nevyslo, uz na to ani spominat nechcem, ale teda mam jasno v tom, ze k prelieceniu ma dostal Wobenzym s antibiotikami, ze to bolo to kombo, ktore sa mi osvedcilo.

men pomohol velmi wobenzym ked som mala mocaky , tiez sa to stale vracalo po chvili, je to peklo…

peklo to je, to akoze bez debaty, ale ked sa zapal vracia, tak antibiotikam sa clovek nevyhne s tym tiez je nutne ratat a nerobit z toho vedu :slight_smile:

toto ale presne nemam rada ked toto musim robit, ze pokus omyl a tymto stylom ist, lebo to cloveka aj psychicky vycerpa ked to nic neprinasa, to je na dlhe lakte a ked su zdravotne problemy a neda sa z nich len tak vylizat, tak to ozaj nie je nic prijemne :frowning:

//len vies problem je ten ze casto si to neuvedomujeme, ze zle si samy robime, nestarame sa o zdravie dlho, dlhe roky a potom sa cudujeme ked k nam nejake problemy pridu :wink: zapal nie je problem ktory len tak pride a len tak odide tomu zakazdym nieco predchadza takze treba sa mat na pozore, pozorovat sa a neignorovat prejavy tela//

Ľahké je si to povedať, že? Teda teraz, po problémoch, respektíve keď už som vedela ako sa zápal ohlasuje tak už som aj ja spozornela pri každom prejave. :smiley:

Keby len na pozore, prevencia je pre mňa v terajšej dobe už takým základom, kedysi to bolo pre mňa len také slovo, že proste čo dr používajú, že treba myslieť na prevenciu, tak som si kedysi pomyslela svoje a robila si, čo som uznala za vhodné. Ale dnes už nie. Dnes už je to úplne inak.