Zapal močoveho mechura

radiss a to je to dôležité… aby sa zápal opäť nevrátil… pretože po zápale je imunita fest oslabená a aj s tým treba čosi robiť…

Katkoslava zápal je dosť zákerný a najmä tie prejavy zvyknutú byť silnejšie a silnejšie, keď sa neprelieči, keď sa len nejako potlačí.
Nie je to nič príjemné, takže je najlepšie čo najskôr to začať liečiť. @radiss len tie antibiotiká treba aj doužívať dokonca! :wink:

Zápal hlavne nejde vyliečiť ani bez antibiotík, takže netreba sa ani tých nejako obávať, keď máme naštrbené zdravie, tak jednoznačne majú svoje opodstatnenie.

len jak sa uplne zapalu zbavit? pisala mi tu raz jedna baba o tom, ze antibiotika netreba zanedbat to co aj ty pises ale potom aj o enzymoch, len som sa neodzvedela ako je to s ich uzivanim :open_mouth:

Akože ako sa užívajú myslíš ako dlho alebo v akých množstvách alebo čo?

Davkovanie enzymov je rozne. Zalezi od problemu, v pribalovom letaku si najdes presne davkovanie ake pri zapale potrebujes. A v tom letaku mas aj cca dobu, ze ako dlho ich uzivat, aj ked to je potom uz viac na tvojom uvazeni, ale dlhodobe uzivanie enzymov ti nemoze sposobit nejake problemy, takze toho sa vobec nemusis bat :slight_smile:

Ale pri zápale stačia enzýmy? Preliečia zápal?

Nie, nestacia enzymy, pri zapale musis uzivat aj antibiotika ak sa chces z problemov dostat. Antibiotika sluzia na vyliecenie zo zapalu a enzymy zase zabezpecuju aby sa ti zapal nevratil, maju aj oni protizapalovy ucinok, ale ked je zapal uz v plnej sile, tak uz inak to nejde, len tieto dve veci skombinovat :wink:

Zapal treba uplne vyliecit aby si sa citila dobre a uplne vyliecit zapal to trva aj tyzden a viac, to nejde za jeden alebo dva dni.

jedna vec je zapal liecit a druha vec je prejavy zapalu potlacit a mysliet si, ze tym sa to vyriesilo. Ze budeme mat klud, castokrat sa to tak aj javi, ale ono sa to zvykne vratit za par tyzdnov, mesiac a podobne, u kazdeho je to ine, ale ked uz sa zapal objavi dvakrat a viac po sebe, tak to vobec nie je normalne.

Raz som tu už o tom dozaista písala, že keď je zápal, tak liečba - antibiotiká musí byť, my dobre urobíme ak si kúpime aj Wobenzym, ktorý má protizápalový účinok a že to užívame spolu, lenže čo z toho, keď niektorí ľudia jak aj môj muž si myslia, že stačí pár dní užiť a vybavená vec, že lieky vysadí a tvári sa, že už je všetko v poriadku a čuduje sa, keď ani nie o mesiac sa mu problém vráti. Jáj ako som sa zase len rozčúlila. Lebo práve si týmto prechádzame. Prechladol lebo robil na záhrade, samozrejme načo by sa poriadne obliekal, veď sa zahreje a zrejme sa dopotil, prefúklo ho a už piští. Tak si prajem aby tentokrát to bolo iné :roll_eyes:

neviem, sorrko proste neviem vsetko :smiley: preto sa tu radsej pytam, ked podla toho, co pisete asi mate nemale skusenosti so zapalmi a budete mi vediet poradit co robit a ako robit nie?? :slight_smile:
aj toto uzivanie spolu by som mala konzultovat s mojim osetrujucim dr?

ale co to akoze obsahuje ked je to vhodne aj s antibiotikami??

skusala si wobenzym? mne pomohol takto pri mocovych cestach…

lenze preco je toto take vhodne?

Wobenzym obsahuje enzýmy, ktoré sú pre telo prospešné, ktoré majú protizápalový účinok mimo iného samozrejme, lebo dokážu pomôcť napríklad aj po zotavovaní po operácii a mnohých iných problémoch. Ale pri zápale je najlepšie kombinovať ho s antibiotikami preto lebo tie to preliečia zvnútra a enzýmy zabránia aby sa ti to vrátilo.

Treby s tým ísť k lerákovi jednoznačne aby ti predpísal nejake lieky

emma to suhlasim, pretoze pri zapale je nutne aby sme dostali antibiotika to je proste zaklad :slight_smile:

Keď je zápal tak sa tomu nevyhneme, len horšie je, že v dnešnej dobe sa tomu vyhýbame aby sme vôbec k nejakému lekárovi išli, ale nemali by sme to odkladať, lebo zápal keď sa nelieči sa začne stupňovať a aj tie prejavy tým pádom budú horšie a teda nič príjemné to nie je ani len náhodou :confused:

najviac ma pomáha prevencie a to je veľa vitamínov a dodržiavať hygienu.