Zapal prinosnych dutin

Dobry den, chcem sa spytat, ci ma nejaky rodic pozitivne skusenosti s liecenim a prevenciou zapalu prinosnych dutin u malych deticiek. Nas syncek ma 28 mesiacov a akosi sa nam to v pravidelnych intervaloch vracia. Zaujimaju ma najma zarucene metody liecby a prevencie prirodnym sposobom. Moze sa to vraciat preto, ze je trebars prostredie zaprasene alebo nie je dezinfikovany vzduch? Alebo je vacsia pravdepodobnost, ze sa to siri kvapockovou infekciou? Snazime sa preventivne stale si umyvat ruky, cela rodina, davame do jedla vela cibule, cesnaku, zazvoru a pripravujeme jedla prirodzenym sposobom. Syncek chodi do skolky, tak verim, ze problem spociva aj v tom, ze nie vsetky deticky su stale 100% zdrave. Aj tak sa vsak chcem zamerat na prevenciu a naucit sa predchadzat vselijakym zapalom a neduhom. sme aktivna rodina a travime vela casu vonku. Dakujem za akekolvek osvedcene rady.

Vezmi synčeka k Čiernemu moru, do Bulharska, ráno na hodinku a poobede na hodinku ležte na slniečku, aby sa vyhriali dutiny a bude po probléme. S dezinfekciou nepreháňaj a už vôbec nie s chémiou. Po takejto dovolenke nebol môj syn chorý 8 mesiacov! Na ďalší rok sme šli znova a všetko sa upravilo. Zabudla som napísať, že z častých zápalov prínosových dutín ohluchol. Lieky nepomáhali, more pomohlo. Želám skoré uzdravenie.