Zapal stredneho ucha?

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci sa niekto stretol s tymto:

Zacala postupnym zalahnutim ucha (stretavam sa s tym tak 1-2x do roka, hlavne v zime, ked nachladnem, mam plny nos, zduria sa mi dutiny a zalahne mi v usiach).

Ale teraz mi len zacalo zalahavat v uchu (taky tlak) a postupne som na to prave ucho prestala pocut, nie uplne ale pocujem teraz nan len asi na 40%.

Sla som na pohotovost, odtial ma rovno poslali na ORL. Lekar ma vysetril a povedal, ze to ucho vyzera dobre, nic tam nevidi, co by svedcilo zalahnutiu, aj nos som mala v poriadku, aj hrdlo. ale do spravy mi napisal : otitis catharalis (zapal stredneho ucha? ) dal mi otobacid. Uzivat ho mam 5dni 3x denne, uzivam ho necely 3. den ale nevidim nejake extra polepsenie.

Mozno trosku sa mi zmensil ten tlak v uchu (mala som taky pocit, ako keby tam mam stenu) ale piskanie mi neprestava. Bolest v uchu nepocitujem.

Do toho mam pocit, ze mi asi zacina nadcha, lebo ma boli hlava, celo (vzdy pred nadchou mam taketo priznaky).

Vo stvrtok mam kontrolu a obavam sa velmi, co so mnou bude dalej robit. Citala som aj o prepichavani, z toho mi az zle ostalo.