Zapálená šľacha na ruke

Mam na lavom ukazovaku na spodnom clanku zapalenu slachu. Hravam na gitare v kapele. Problem som mal uz v novembri, hral som s tym dalej lebo som si myslel, ze to mam len udrete alebo nieco take. Bolelo to dalej, tak som bol u doktora, tam sme zistili tuto diagnozu -> pichol mi do prsta injekciu a bolest presla po par dnoch a hral som dalej viac menej v pohode. V obdobi februar a marec sme hravali castejsie a problem sa vyskytol znova, isiel som inemu doktorovi, kedze som sa dozvedel, ze tie injekcie su nebezpecne (udajne sa mozu pichnut maximalne 3k rat, bolest sice prejde, ale je to len docasne riesenie). Riziko je v tom, ze ked ich pichne len troska nepresne, tak mi to polepta zdrave slachy, ten druhy doktor mi predpisal vselijake maste od Liotonu, cez Voltaren a Fastumgel, nepomaha ani stara receptura s kostihojom, dokonca aj biolampou mi bolo odporucane to ozarovat, nic nepomohlo. Tak sme dali ruku do dlahy, ktoru tam mam uz 10 dni a stav sa vobec nezlepsuje, naopak mam pocit, ze to bude horsie este. Nenamaham to ani trosku, davam si pozor. Myslim si, ze to nie je ani pretazenim alebo tak nieco, lebo prsty si vzdy riadne precvicim pred hranim a ani nehravam nejako krcovite a nasilu, na gitare hram 7 rokov a nikdy som nemal ani len najmensi problem s prstom. Nemal som ani ziaden uraz, ktory by to mohol sposobit. Preto Vas prosim o pomoc ako a pripadne kde by som to vyriesil, dakujem.

Poradiť asi neviem, ale mám podobný problém, od 1/2007 na ľavom malíčku. Doktor pichol injekciu, 2-3 mesiace som mal pokoj, ale už 4 mesiace to zase bolí a skáče. U mňa sa to vraj volá skákajúci prst a vraj sa to aj operuje, pokiaľ nezaberú lieky a injekcie. Ak zistíš niečo viac, daj aj mne vedieť. Ďakujem

Ja mám zapálené šľachy na pravej ruke, ťahám to už 4 roky, ortopéd mi dal len gély a obstrek čo chvíľu pomohlo, ale vrátilo sa to späť ešte v horšom stave, poslal ma na rehabilitáciu, ktorá pomohla tiež len chvíľu. Celkový stav to nerieši, až neurologička mi zistila zapálenie šľachy od ukazováka až po lakeť s opuchaním po námahe, pracujem ako účtovníčka a je to choroba pisárok. Hľadám ortopéda v Žiline, ktorý mi pomôže, ak viete o dobrom ortopédovi, napíšte, ďakujem.

Ja som mala tiez zapalene slachy na lavej ruke. Mala som 10 dni sadru az nad laktovy klb a od vtedy mam pokoj.

Ja mam podobny problem, ale u mna ide zrejme o slachu na chodidle[clenku], ani neviem, lebo uz 3 den nemozem chodit a v noci vobec kvoli strasnej bolesti nespim. Cele chodidlo mam opuchnute a strnule. Ako diettu mi pri narodeni zistili tzv. konsku nohu, chodidlo vybocene do vnutra a tym padom aj skratene skachy. Vzdy, ked si nohu pretazim, zacne ma boliet, ale teraz je to uz asi vazne. Susedka mi na to dala aj nejaky akupunkturny pristroj zo Zepteru, funguje to na baze vysielania elektrickych vln na postihnute miesto a neviem, ci aj toto mi do toho este viac nepokaslalo.

Citam vasu prihodu o zapalenej slache na ruke, ja mam podobny problam, som profesionalna klaviristka, hravam a studujem na vysokej skole klavir. Bolesti mi velmi zneprijemnuju moju hru. Mala som ruky este v marci 2 tyzdne v dlahe, potom som si natierala s Visnevskeho mastou, ktora mi docasne zabrala. V momente, ked som zacala znovu viacej cvicit sa mi to vratilo, nezabera ani Voltaren, Veral ci Fastum gel. Som bezradna, tak by ma zaujimalo ci odstupom casu ste na nieco prisli, alebo ci mi neviete cosi poradit, prip. dobreho lekara. Vopred dakujem velmi pekne.

Takze s odstupom riadneho casu (2,5 roka) sa mozem podelit o dalsie informacie, takze poslednou staciou, ktorou som presiel bol uz vyssie odporucany pan Dr. Kostal z oddelenia chirurgie ruky v Ruzinovskej nemocnici v BA. Robili mi tam nejake testy a povedali mi, ze na moju boleste neexistuje klinicka pricina s tym, ze ani operaciu neodporuca, pretoze nikto sa mi nebude vruke hrabat, ked nevie co tam hlada, potom uz obligatna otazka lekara, ze ci sa zivim hudbou (nie) a tym to skoncilo. Prestal som hrat, s rukou som takmer nic nerobil a po cca. 3 mesiacoch bolest ustupovala az napokon zmizla. Casom som trocha upravil techniku hrania, aby som co najmenej zatazoval dane miesto na ruke, ale aj tak zhruba pred mesiacom sa mi to odvtedy prvykrat znova objavilo, ale len na kratky cas (cca. tyzden) o kusok vedla, nie presne na tom istom mieste. Takze moj zaver aspon z mojej ruky je taky, ze pri akomkolvek naznaku bolesti davam pauzu s hocicim, cim by som mohol zatazit ruku.

Rada by som vedela, či ste niečo poriešili, či vám niečo pomohlo, tiež týmto trpím, na obidvoch rukách a všetkých prstoch mám zápal šliach až po lakte. Mám to pol roka, nič nezaberá, nehýbem, iba minimálne, asi 3-4cm s prstami aj so zápästím. A opuchy. Som úplne bezradná, Ak viete poradiť, budem rada.

Janka rad by som Vam poradil, ale myslim, ze Vas problem je ovela vacsi ako som mal ja. U mna islo skutocne len o jedno miesto na ukazovaku, bolest v okruhu + / - 2cm. Mne osobne zabralo len to co som uz spominal, klud a ciastocna zmena techniky hrania (resp. nedrilujem x hodin denne).

Ďakujem za odpoveď, ale užsom skusala aj dlahy, lieky ako NS A, maste, gely a nič nepomohloA niekto vie dobrú radu, alebo dobrého DOKTORA, nech mi prosim odpise. Dakujem velmi pekne. Jana

Viem, ze na prispevok reagujem s dost velkym odstupom, ale je mam tento problem skakajuceho prsta teraz. Tak som zasla na net, nie je tam toho vela. Na lavom palci uz nenarovnam, a na pravom este skace. Ako sa to u teba vyriesilo?

Mňa začal z ničoho nič bolieť prsteník na pravej ruke, ráno som sa zobudila, bol mierne opuchnutý a nevedela som ho vystrieť. Cez deň pri práci to povolilo, ale v noci strašne bolel. Neudrela som sa, nepresilila. Odvtedy už prešiel mesiac, prst je stále mierne opuchnutý, zohnutý, ale veľmi nebolí. Bola som u ortopéda, vraj opotrebovaný, alebo zápal, bola som na rádiológii, kt. zaberie vraj za mesiac. Skúšam rôzne masti, teraz s ho snažím držať v teple, uvidíme. Naozaj neviem čo to je, mám zvýšené aslo, lekár mi dal penbene-antibiotiká. Ak sa niečo dozviete, píšte, informujte.

Anita, mám podobný prolém, ale také bolesti sa začali na kolenách, a minule tak isto prsteník na ruke. Nechcem sa napachávať liekmi, mne osobne pomáha masť voltarén, natieram si post. miesto 3x denne a asi po dvoch dňoch to povolí. Ale všimla som si, že to začalo, keď sa vonku ochladilo

Ahoj,
mal som podobné problémy, hlavne z tenisu. Lieky som nechcel brať, kvôli vedlajším účinkom. Lekár mi teda odporučil BioAstin, čo je prírodný Astaxanthín z riasy pestovanej na Havaji. Po 3 týždňoch denného užívania mi bolesti ustúpili a zápal sa preliečil. Beriem ho odvtedy pravidelne. Skús, uškodiť ti nemôže. Na zápal šliach fakt funguje. Pozri viac tu: www.bioastin.sk

Zdravím, ja som mala tiež podobný problém. Od 2. septembra 2014 som mala takisto bolesti na lavej ruke v oblasti od palca po zápästie, ak som palec nakolonila smerom do prava mala som ťahavý pocit od palca až po zapästie a klb na zapästí ma bolel. Bola som s tým u lekára a tiež mi pichol injekciu do klbika na zápästí. Pichol mi to v týždnových rozdieloch teda som dostala dve injekcie, bolesti ustupili a teraz po mesiaci mam pocit akoby som to zápästie mala chudšie, vytrča mi klbik viac ako na pravej ruke a mam pocit tŕpnutia často večer. Tak neviem čo s tým dálej. Tiež mam voltaren na to ale pocit trpnutia mam čím dalej tým viac a sa mi zdá že mi to prechádza aj na chodidlo takisto na lavej nohe.

Ahoj! Viem kde by ti mohli pomôcť. V Trnave dotykovou kyslíkovou infúziou... kyslík utlmuje zápal, odstraňuje bolesť a zmierňuje bolesť :) www.4pmedical.sk