Zápaly prínosových dutín

Jednoznačne Čierne more! Môj syn z toho ohluchol, tiež bral každý druhý týždeň ATB, vzala som ho do Bulharska a každé ráno, od 7:30 do 9:00 ležal na pláži a ohrieval sa. Tretí deň kýchol a všetko svinstvo z neho vyšlo. Bola som šokovaná, koľko tam toho mal. Vydržal bez liekov 9 mesiacov, išli sme znovu k moru (ale len do Bulharska) a je to už 27 rokov a problémy nemá. Teplý, mineralizovaný morský vzduch urobí svoje, skúste.

Ahoj Diana. Chcela by som sa ťa opýtať, ako si sa cítila po operácii, či si mala nejaké bolesti, ako dlho si bola v nemocnici a ako to prebiehalo po operácií. Prečo? Mám 9-ročnú dcéru, ktorej zistili veľkú cystu v čelustnej dutine. Doktorka povedala, že ak nezmizne, musí ísť von operačne. Preto sa pýtam. Ďakujem za odpoveď. Edit

Odporucam kazdemu, aby sa isiel aspon raz za zivot potapat. Staci 10 metrov. Pocas potapania sa ponorte a vynorte par krat, ale pozor samozrejme pod vedenim skuseneho potapaca a potom uvidite vysledok, kolko neuveritelneho bordelu sa vam uvolni z nosa a nosnych dutin. Mne uz hrozilo tiez prepichovanie dutin, no po potapani sa citim v pohode. Pocas zanorenia to trochu boli, ale potom je to pohoda. Skuseny potapac Vam ukaze spravnu cestu ako to urobit, aby Vas to nebolelo, ale efekt to ma perfektny. Poradte sa samozrejme najprv s lekarom, ale oni Vam to asi neodporucia. Skusit to vsak mozete, ale pomaly, nemusi to byt hned 10 metrov. Vela stastia.

Dobra rada nad zlato. Mam problem s dutinami. Operacia pylypov sa podarila, klud celu zimu aj vonku som citila v marci bolesti, zeleny vytok z nosa, antibiotika, nic nepomohlo. Vraj zub, dala som si resekcne odstranit koren zuba. Resekciu som prezila a dutina boli od 10 do 14 hod., potom je klud. Citim len opuch v nosnej dierke - tlak, ale vytok nemam. Som alergicka na palinu a zmes obilnin, uzivam histaminika. Ak ma niekto radu, tak poprosim. Lieky na bolest nezaberaju.

Skús 100% prírodné regenerečné sérum Cannadent, (je v každej lekárni) potrieť všetky ďasná z oboch strán, podnebie úst a cez nos prepážku. Po čase opakovane aplikovať. Držím palce aby ti to zabralo. Vyhýbaj sa prechladnutiu, pitiu studených nápojov, zmrzliny a stresu. Dopraj si všetko, čo ti robí dobre.

Ahojte, chcem sa opýtať, či má niekto taký problém ako ja, vrátila som s az dovolenky, kde sme mali celý čas nad posteľou klímu, od vtedy mám neskutočné bolesti temena a spánkov hlavy, teraz mi zistili cysty prínosových dutín, len problém je ten, že mne nič z nosa nejde ako tu píšete vy. Nasadila som si už aj tablety Sinupret. Nahrievam soluxom, teplým zrnom a čakám, čo bude, lebo hlava neskutočne bolí. Ďakujem

Mávam s tým problém aj ja (bolesti prínos kostí, hlavy, očí … ale vždy len na ľavej strane. Často mi robievali punkciu prín. dutín. Ak ma to chytí, nasadím si Clarinace a všetok ten bordel, čo mám v hlave, v dutinách mi výjde von asi tak do týždňa.

Ahoj, ja mam presne taky problem ako ty, v maji som mal cely mesiac zapal prinosovych dutin a doteraz ma kazdy den boli hlava v oblasti laveho temena a laveho spanku, ja uz to neviem vydrzat, som z toho zufaly a aj mne zistili cysty v dutinach v pondelok idem na operaciu, tak hadam to pomoze, lebo ja uz nevladzem s tymi bolestami zit.

Drzim palce. Potom sa ti ulavi, hoci tie bolesti budes po operacii citit. Po punkcii ma to bolievalo, ten vpich, ale bolesti a zapal v dutinach zmizol, pretoze ten bordel tam, mi vyplachli. Brala som aj Zinat 500 a Clarinase, aby zmiernil opuch sliznice a pomohlo. Mne naparovanie a solux vobec nepomohol. Tak, ak dnes prechladnem, viem, ze mi to vrazi do prinosnych dutin a hned si nasadim Clarinase. Pri dutinach nevies, ci bolia oci, usi, hlava, kosti a ked sa zohnes, ide Ti mozog vypadnut.

A tebe robili tu puknciu v celkovej anesteze? Lebo mna idu uspat, idu mi robit aj nejaku turboplastiku, cize odstranovanie zhrubnutej sliznice, mna ked sa zohnem nic neboli, to je taky neustaly tlak na temene a v spankoch, malokedy to prestane boliet, este rozmyslam, ze to moze byt z krcnej chrbtice alebo ja uz neviem, ale asi skor z tych dutin, no uvidime.

Ak možem odporučiť na dutinyv - v Maďarskom Gyori je Dr., ktorá robí ultrazvuk dutín, a následne nasadí lieky na ich uvoľňovanie a postupné vyťahovanie soplov (asi každý týždeň). Sesternicin malý nepočul na 90% na jedno ucho kvôli opakovanej nádche, liečili sa u nej trištvrte roka a chalan následne 4 roky nebol chorý a počuje perfektne doteraz. Momentálne tam chodím ja aj s mojím synom. Ale u teba by som naozaj zašla za Dr. a dala sa poriadne vyšetriť.

Ešte by som sa vrátila k môjmu predošlému príspevku vyššie, pre istotu ho skopírujem “Ak možem odporučiť na dutiny - v Maďarskom Gyori je Dr., ktorá robí ultrazvuk dutín, a následne nasadí lieky na ich uvoľňovanie a postupné vyťahovanie soplov (asi každý týždeň). Sesternicin malý nepočul na 90% na jedno ucho kvôli opakovanej nádche, liečili sa u nej trištvrte roka a chalan následne 4 roky nebol chorý a počuje perfektne doteraz. Momentálne tam chodím ja aj s mojím synom.”

Je ORL v Dunajskej Strede, kde tiež jedna Dr. vyťahuje sople, ale bez ultrazvuku a nasadenia liekov, preto sme toto absolvovali zbytočne. Naozaj odporúčam hore uvedenú možnosť na dutiny deťom aj dospelým.

Môžem potvrdiť, v Chorvátsku som si tento rok špáral vatovou tyčinkou v uchu a zapchal som si ho, nešlo to ničím odopchať, v lekárni mi predali tri rôzne vodičky, dokopy to vyšlo na 50 eur a nič, nakoniec som pri potápaní zišiel trocha nižšie a zrazu to všetko povolilo, odvtedy mám pokoj.

Dobrý deň, v júni som prekonala akútny zápal dutín na pravej strane tváre, po liečbe antibiotikami mi zápal prešiel. V pravom uchu mi hučalo ešte 2 mesiace. Od toho zápalu som sa prestala potiť na celej pravej polovici hlavy. Obvodná lekárka ma poslala na neurológiu, kde som dostala liek Rudotel (na 2 týždne) , no nič sa nezmenilo. Stále cítim nepríjemný tlak na pravej strane zátylku. Má niekto podobné skúsenosti? Na nete som sa dočítala, že by to mohlo byť “hemihidrosis”. Ďakujem.

Prečítaj si môj príspevok z 2.4.2011 o 8:36 a k tomu dodávam: je potrebné naučiť deti správne smrkať, t.j. zapchať jednu dierku a vysmrkať a potom druhú a vysmrkať. To ma učila MUDr. Bordášová a vysvetľovala, že ak to tak nerobíte, prenáša sa to aj na nezapálenú stranu a roznesiete si to po dutinách. Jedine čierne more ťa z toho dostane. Môj syn odvtedy ani nevie, čo je to bolesť ucha, o dutinách ani nehovorím. Ja som vyskúšala všetko a Bulharsko pomohlo.

Ahojte, ten cesnak aj ja prave skusam, dufam, ze zaberie, lebo uz dlho mam problemy na lavej strane dutin a dost to boli.

Dobrý deň, mohli by ste mi poslať adresu na toho lekára? Ďakujem.

Kto mi poradí, mám 8 ročného vnuka, ktorý od malička trpí zápalom nosných dutín. Pred tým mu zaberali antibiotika, ale teraz už mu nezaberá nič a tie berie niekedy aj dva krát do mesiaca. V lete sme boli aj pri Čiernom mori, ale chorý bol aj tam. Pri kúpaní sa mu dutiny poriadne prečistili, ale večer zas nemohol dýchať. V septembri sme nastúpili do školy, ale sme chorí stále. Aj teraz, už 6 deň berieme lieky ATB a stav sa vôbec nezmenil. Nos má plný bieložltých hlienov, hoci používame morskú vodu na vyplachovanie, aj otrivin, aj kortikoídne spreje. Z výterov z nosa sa zistilo, že má akési baktérie - koky, ktoré sú veľmi odolné aj na antibiotika. Naozaj už neviem čo robiť. Mohol by mi niekto poradiť?

Dobrý deň, veľmi ma zaujal Váš príspevok, nakoľko mám podobné problémy s dutinami už mnoho rokov. Samozrejme som absolvoval aj prepichovania aj operáciu bez výsledku. Veľmi by som uvítal, keby ste mi poskytli adresu Dr. v Gyori. Za porozumenie ďakujem.

Možno si daj urobiť krvné testy na pľúcne chlamýdie a mykoplazmy. Ak máš dlhodobý, chronický problém.