Zápaly prínosových dutín

Vie mi niekto poradiť dobrého ORL doktora? Neustále trpím opakovanými zápalmi prínosových dutín. Pozná niekto recept, ako sa toho zbaviť raz a navždy? Doteraz sme to riešili vždy “prerazením” nosu a prepláchnutím dutín, čo nie je nič moc a ešte to aj bolí. Ďakujem.

Dobry den, mam tento problem uz treti mesiac, lezala som aj v nemocnici aj na akupunkturu som uz chodila aj 5 antibiotik som vybrala aj homopatika uz mam a este stale sa trapim, budem to mat po cely zivot? Idem spat do Irska a predpisali mi zase lieky, antibiotika aj homeopatika mam dostat, co mi poradite, co mam vonka radsej brat a nebrat a ako sa starat? Dakujem.

Ahojte! Ja som tiež mala tento problém. Odporúčala by som dodržiavať pitný režim - pomáha zrieďovať hlieny. Konzumovať vo zvýšenej miere cesnak, cibuľu, chreň - majú protizápalové účinky Očistiť mrkvu a pozdĺžne ju rozrezať na úzke dlhé, ale pevné rezance a tie si napchať do nosových dierok - údajne to vytiahne zápal. A ešte medový obklad na tvár - mne to pomohlo! Ja som všetko vyskúšala! Dúfam, že to zaberie každému, kto trpí zápalom dutín.

Ahoj! Viete mi niekto pomoct, mam uz rok chronicky zapal dutin. Velmi ma to obtazuje a unavuje. Lekar mi povedal, ze mam zhrubnute sliznice, tak ze mi na to ziaden liek nepomoze. Ale ja tak nechcem zit do konca zivota. Skusam solux, antibiotika uz neberem, a este k tomu mam stale zalahnute ucho, a zrnenie v uchu. Hlien nemam skoro ziaden ak je neda sa vysmrkat, lebo tlaci do ucha. Neda sa mi volne dychat a dokonca som bola aj na CT vysetreni a dutiny mam zevraj ciste. Naozaj neviem, co by ma vyliecilo. Prosim ak niekto viete poradit, budem vam velmi vdacna. Ahoj Anna.

Zdravím, ja mám tiež asi ten zápal prínosových dutín. Skúsim ten cesnak, cibuľu, chren, a nakrájať mrkvu na pozdĺžne rezance. Ja by som chcel napísať, ako som ho asi dostal. Možno aj to pomôže. Ja som chodil večer v kraťasoch a sedel dlho vonku, z čoho som nachladol, potom som nachladol asi aj na studených kovových sedačkách v jednom podniku, na ktorých som sedel dlho, dal som si aj dve studené pivá. Ja mávam prievany často a vždy mi prešli, tak som si nemyslel, že by z toho mohlo byť aj niečo horšie. Ešte k tomu mám aj deravý zub, cez ktorý mi prefukuje tiež dovnútra, už dávno som mal s tým ísť k zubárovi. Takže všetky tieto veci sa spojili a dnes ráno som sa čudoval, že prečo som vyfúkal z nosa hustý červený lepkavý hlien.

Ja uz mam toho dost! Uz treti rok za sebou presne v obdobi sept. -okt. najprv chytim nadchu alebo ma zacne boliet hrdlo. Momentalne to zacalo bolestou hrdla, kedze mam oslabenu imunitu z minulych rokov, nebolo tazke sa nakazit, pretoze okolo mna su chori skoro vsetci. Bolest hrdla sprevadzal kasel a hlieny, tak som pekne lezala doma, pila caje, brala homeopatika, popritom sa mi pustal z nosa sopel. Teraz mi bolest hrdla ustupila no hlieny zostali. Zrazu ma chytila silna nadcha, sprevadzana hustym zltym soplom z nosa, ktory ledva vysmrkam. Tak som zacala pouzivat sprej na nadchu do nosa, sopel mi sice uz tak netecie, ale v nose ma drazdi na kychanie. Uz uz citim, ako mi to chyta dutiny, preto chcem urobit vsetko preto, aby to nepostupovalo. Viete poradit co robit? Skusim sa nahrievat horskym slnkom, zevraj to pomaha, no problem je ten, ze momentalne sa nemozem liecit doma, pretoze si hladam zamestnanie a nemozem prepast ziadny pohovor, pretoze ako naschval ma volaju, ked som chora.

Ja som mala nieco podobne. Nic mi nezaberalo, ani sprey do nosa a hrdla, ani antibiotika. Bola som pri mori a tam asi na 5 den sa mi pustil z nosa silny zlty riedky hlien, velke mnozstvo toho z nosa vyslo, fukala som, vytahovala a to bol koniec mojej asi pol rocnej choroby. A teraz mam pokoj. Takze si myslim, ze na zapal prinosnych dutin pomoze len silne nahrievanie a podla moznosti more.

Ja som mala často tento problém, neviem koľko krát mi už prebíjali dutiny. Stále som sa toho bála, niekedy celkom zbytočne, lebo nič nevypláchli! Nevedeli zistiť, kde je ložisko zápalu. Až jedna pani doktorka na snímku zistila v ľavej lícnej dutine ložisko hnisu. Neviem, či niekto postúpil túto operáciu, bolo to strašné. Myslela som, že bude všetko O.K. a dnes zase ležím s bolesťami hlavy a zápalom dutín. Kde mám zase ísť? Ako sa mám podomácky liečiť? Poradíte? Ďakujem.

Ahojte, prave som si precitala vase rady, dnes som prisla od lekarky a zapal prinosovych dutin, trpim tym uz roky, ale dnes ma nalakala operaciou, mam tlak v usich a v slychoch po jedle, tak vraj to dutiny a nadchu mam stale, celorocne, no uvidim co bude dalej. Da este niekto radu?

Ahoj, ja cakam uz na tretiu operaciu dutin, pri prvej mi vyoperovali cystu, pri druhej vycistili dutiny aj od polypov a teraz mam opat polypy, cuch nemam asi 5 rokov, ale rozhodla som sa ist znova na operaciu, uvidim, dufam, ze bude lepsie. Neuzivam uz nic, neviem co by mi od radosti pomohlo, nos mam roztrapkany ako indiansku suknu, vdaka tolkemu prerazaniu dutin, neviem ti poradit v tvojej situacii, viem len, ze nosove kvapky su navykove, cim menej tym lepsie, pekny den vsetkym.

Ahojte vsetci. Ja by som vam odporucil precitat si knihu od Louise Hayovej Miluj Svoj Zivot. Urcite tam najdete radu a hlavne odpoved. Mne zmenila zivot, teda skusit sa to oplati. Pekny zajtrajsok bez zdr. problemov prajem.
Martin.

Vyskusajte platky nakrajaneho cesnaku vlozit pod jazyk a do licnych vackov. Bude to trochu neprijemne stipat, treba vydrzat. Po 20 min. vyplut. Podla potreby aplikujte niekolko krat.

Ahojte! Aj ja mám problémy z dutinami už od malička, stále mi to prepichovali, ale stále sa to vracalo na jar a na jeseň. Tiež som už vyskúšala všetko aj homeopatika, aj som pila Aloe Vera, ale nejako to nezabralo. Už som absolvovala dve operácie hňed po pol roku po sebe, mala som tam cysty, aj tukovú hrču našťastie nezhubného pôvodu, aj polypy. A po roku zas je tam cysta, práve teraz sa začína ozývať, normálne ma bolí ľavé líco aj ucho a niekedy cítim aj zuby, doslova si musím dať tabletku od bolesti. Asi by som mala navšťíviť lekára. Každý rok chodíme aj k moru normálene idú zo mňa von zelené sople, ale čo je to osem dní pri mori, asi by som sa tam mala presťahovať! Ozvite sa k to má takýto problém!

Ahojte, prosím, poraďte mi s kúpou inhalátora. Na trhu je toho toľko, že si nedokážem vybrať. Mama už 2x v priebehu 2 rokov prekonala 1x - zápal mozgových blán a 1x hnisavý zápal mozgových blán. Prospievajú jej nosové inhalácie u alergológa aj v kúpeľoch. Chcem to kúpiť ako darček. Viem, že inhal. vincetku a nejaký éterický olej. Ďakujem. Eva.

Ahoj, ja mám tiež problémy s PND, pred mesiacom som bola na operácií, tiež som tam mala cysty, dokonca 2, a lekár mi povedal, že musím byť na niečo alergická, tak som išla k imunológovi. Zatiaľ som iba alergická na vzdušnú pleseň, a vo štvrtok uvidím na čo ďalšie.

Ďakujem za skvelý tip. Naozaj to funguje. Štípkanie je nepríjemné, ale odopchá sa aspoň jedna dierka a uľahčil sa mi akútny stav. Ešte raz vďaka.

Tiez mam problem so zapalom vedlajších nosovychd dutin. Pomohlo mi uzivanie zeleneho jacmena a chlorely, po tyzdni uzivania sa mi velmi zhorsil stav, no treba vydrzat a vylieci sa to. Plus som si striekala este aloe vera emergenc spray dvakrat za den. Vela stastia!

Ahoj, mám presne taký istý problém a už som zúfala. Bola som napumpovaná imunitou, boli mi prebíjané dutiny a už mám za sebou aj operáciu. Mala som dve cysty a veľmi som dúfala, že po operácii to bude v poriadku a budem zdravá. Vydržalo to asi 8 mesiacov a odvtedy som opäť každý mesiac chorá. No nechcem si zvyknúť na to, že nemôžem dýchať nosom. Najnovšia doktorka mi zistila vírus, a bola som rada, že prišli na niečo nové, čo ma možno vylieči, avšak mesiac na to, ako som dobrala 3 antibiotiká som znova ochorela. Prosím napíšte niekto, komu sa podarilo túto chronickú chorobu prekonať. Aspoň niekto.

Ja mam presne ten isty problem, stale upchaty nos a bolesti v oblasti tvare, je to hrozne. Z nosa mi tečie len nejaka biela voda.

Cesnak ludia, cesnak je kral! Skuste si ho nakrajat na tensie platky, vlozit do nosa a nechat to tam chvilku vystipat (nos predtym aj potom odhlienit samozrejme). Okrem toho treba cesnak aplikovat aj do ust (ale nie ten, co ste mali v nose - treba si olupat novy :wink: Dobre to v ustach pozuvat, nechat to aj tam kustik vystipat a potom zajest medovym chlebom, zapit vodou (takto skonzumovat cca. 5 strucikov). To stipanie treba kustik vydrzat (myslite na to ako prave zabijate vsetko to bakterialne svinstvo, co mate v tele a sposobuje vam vsetky tieto problemy. Tak do toho, vyskusajte a mozte dat potom vediet, ci aj vam to pomohlo tak skvele ako teraz mne.