Zápaly prínosových dutín

Dobry de? zvitazili ste nad tou chrobou alebo ako? ja mam ten isty problem a aeste aj problemy s prehltanim… potravy najviac… a ine este tazkosti. poradte

1 Like

Pomaha cesnakovy, zazvorovy odvar. Na uvolnenie priedusiek precedena cista stava z porevarenych hrusiek. Na upchaty nos sprej olynth Ha, dostat v lekarni. Pri zvysenej teplote nasadit mokre ponozky vytiahnute z vlaznej vody. Podavat paralen a pitie vela zeleneho caju. Taktiez nadranom vypit pohar odstaveneho citrona s vodou a vypit. Stimuluje traviaci system, oslabeny chripkou. Vela stastia

Povar si chren s petrzelem. uvidis ten zazrak.

Dobrý den, môže mi niekto poskytnúť kontakt na Dr. v DS a v GYORI, vopred dakujem.

Ahoj ten odvar z chrenu sa ma vdychovat alebo pit?

Pit

Mal som podobný problém. Neznesiteľné štípanie v nose a opuchnuté uzliny. V mojom prípade išlo o akúsi alergiu na jedlo. Skoro všetko surové ovocie a zelenina. Takže dnes sa proste živím masom a mám pokoj. Hneď ako zjem niečo surové (paprika, cibuľa, rajčiny) , tak začnem kýchať, štípe ma v nose niekedy aj 4 hodiny. Neviwm či vám to pomôže, ale ja som na túto stránku natrafil práve keď som hľadal odpoveď na túto otázku a bol som zúfalý. Dnes som relatívne ok.

Tiež nemôžem súhlasiť s cesnakom. mne spôsobuje zvýšenú zápalovú aktivitu na miestach kontaktu so sliznicou. hlavne surový. nemám na neho alergiu, proste neprimerane dráždi…

Ja môžem prispieť tiež svojou skúsenosťou - s opakovaných zápalom dýchacích ciest sme zabojovali s wobenzymom - liek na enzymatickom základe. odporučil nám ho lekár, malá už mala imunitu totálne mimo… celkovo sa jej veľmi polepšilo.

Dobrý deň,
mohli by ste mi poslať adresu na Dr. z Maďarska? Ďakujem.
Eva

Ludia a zuby mate v poriadku ? Myslim ze to spolu suvisi… zial mam podobne problemy… a teraz aj pridudky chytene a stipanie nosa

Jedine Čierne more, to má špecifické zloženie (minerály) a nedám na neho dopustiť. Neskôr sme boli aj v Chorvátsku a deti boli sklamané, samé to okomentovali, že to more “necítiť”, že mohli sedieť aj pri Štrbskom plese :slight_smile: a nemuseli stovky km autobusom. Vyhrievať zarána (kým nie je horúco) a zhlboka dýchať.
Ospravedlňujem sa, že tak neskoro reagujem, ale snáď moja rada pomôže niekomu.

Zaujimave, ja som na imunologii a mam este trocha imunitu, Wobenzym vobec nepomaha jedinne vasej penazenke, je velmi propagovany ale…

Dat sa zaockovat proti pneumokokom. Mne to pomohlo. uz pred asi 15 rokmi som mala zapal dutin aj 3-4 x rocne. Dala som sa zaockovat a mam pokoj. Ani raz som nemala zapal duti. Ta vakcina je proti viacerym druhom streptokokov. Odporucam!!! Nechcem robit reklamu, nevysvetlujte si to zle, ale je to moja vlastna skusenost. A bolo to naozaj velmi neprijemne ist napr. v lete na dovolenku chora a s ATB.

Našla si nakoniec toho lekára? Fakt by ma zaujímalo ktorý je dobrý. Ja to riešim s physiomerom ale asi by to chcelo aj odbornejší prístup

Dobry den, mam uplne totozne problemi. Viete ma kontaktovat ci sa Vam vase problemi podarilo odstranit?

neodporucili ti vyskusat wobenzym? je na opakovane zapaly dych. ciest aj inych, mne tak vyriesil mandle a anginy

pisem co mne pomohlo.rano vstat vyvetrat miestnost a zacat dychove cvicenie …joga.hlboky nadych aby kyslik v com najvacsom objeme sa dostal do pluc.po nadychnuti dych zastavit na tak dlho ako len vladzete.ideal je 1 minuta.no 20 ty pokus by ste to mali zvladnut.pocitite zvysenu priechodnost cez nos. toto opakovat dost casto, aspon 10 krat.aj na obed aj vecer.akonahle sa znizi priechodnost cez nos znovu opakovat. dobre okyslicena krv sa dostane do miest zapalov a vie tam urobit poriadok.nepolavovat v tychto dychovych cvikoch…sami budete vidiet kedy staci prajem skore uzdravenie