Zastavenie krvácania pri holení - kamenec

Dobrý deň, kde sa dá zohnať kamenec na zastavenie krvácania pri holení, môj otec ho používal niekoľko rokov ho mal v poličke na holenie, no teraz keď som ho chcel kúpiť, tak akoby sa po tom zem prepadla. Kde sa to kupuje, ako sa to prípadne volá?

Tiež som to riešila a nezohnala. Kúpila som Gelaspon, to je obdĺžnik 8,5 x 4 x 1 cm, taká želatínová hubka (vyzerá ako jemný molitan), z toho si odstrihneš maličký kúsok a priložíš a to sa vstrebe. Skús sa informovať v lekárni alebo v zdrav. potrebách.

Tak som to presnorila na internete a najskôr sa k nemu dostaneš v zahraničí. Pridávajú ho napr. k luxusnej pánskej kazete Cartier (35gr. ) , takže predpokladám, že ho dostať normálne. V Anglicku pod názvom alum stone. Určite máš niekoho, kto Ti ho kúpi.

Dík za info, aj za ten anglický názov, ma to nenapadlo ani hľadať cez e-shopy, čo nie je zlý nápad.

Treba ísť do hociktorej lekárne a nechať si kamenec objednať, ak ho momentálne nemajú.

To fakt? Vyskúšam, ak je to takéto jednoduché, tak sa veru poteším, ale teda bol by som prekvapený, lebo zohnať som to doteraz nikde nezohnal.

Tema je stara, ale niekomu snad pomozem: dnes som ho zohnal v drogerii Teta - 50g za cca 4€.

Aj ja som to zohnal v drogérii Teta, stálo to 1, 2 euro za kus, volá sa to Zastavovač, výrobok je v obale ako rúž s modrým nápisom, ingrediencie sú síran hlinitý, voda a vyrába to DUBRAVA CHVD, Valašské Klobouky, Hřbitovní 97, ČR. Dúfam, že ten síran hlinitý nie je nejaké svinstvo.