Zastavenie krvácania pri holení - kamenec

(m) #1

Dobrý deň, kde sa dá zohnať kamenec na zastavenie krvácania pri holení, môj otec ho používal niekoľko rokov ho mal v poličke na holenie, no teraz keď som ho chcel kúpiť, tak akoby sa po tom zem prepadla. Kde sa to kupuje, ako sa to prípadne volá?

(Dana) #2

Tiež som to riešila a nezohnala. Kúpila som Gelaspon, to je obdĺžnik 8,5 x 4 x 1 cm, taká želatínová hubka (vyzerá ako jemný molitan), z toho si odstrihneš maličký kúsok a priložíš a to sa vstrebe. Skús sa informovať v lekárni alebo v zdrav. potrebách.

(Dana) #3

Tak som to presnorila na internete a najskôr sa k nemu dostaneš v zahraničí. Pridávajú ho napr. k luxusnej pánskej kazete Cartier (35gr. ) , takže predpokladám, že ho dostať normálne. V Anglicku pod názvom alum stone. Určite máš niekoho, kto Ti ho kúpi.

(m) #4

Dík za info, aj za ten anglický názov, ma to nenapadlo ani hľadať cez e-shopy, čo nie je zlý nápad.

(mikitriky) #5

Treba ísť do hociktorej lekárne a nechať si kamenec objednať, ak ho momentálne nemajú.

(Michal) #6

To fakt? Vyskúšam, ak je to takéto jednoduché, tak sa veru poteším, ale teda bol by som prekvapený, lebo zohnať som to doteraz nikde nezohnal.

(Martin) #7

Tema je stara, ale niekomu snad pomozem: dnes som ho zohnal v drogerii Teta - 50g za cca 4€.

(Michal) #8

Aj ja som to zohnal v drogérii Teta, stálo to 1, 2 euro za kus, volá sa to Zastavovač, výrobok je v obale ako rúž s modrým nápisom, ingrediencie sú síran hlinitý, voda a vyrába to DUBRAVA CHVD, Valašské Klobouky, Hřbitovní 97, ČR. Dúfam, že ten síran hlinitý nie je nejaké svinstvo.