Zastavenie zvracania - súrne

Prosím, chcem sa spýtať, viete o niečom, čo dokáže zastaviť opakované zvracanie, dokonca aj vody, zrejme v dôsledku vírusového ochorenia? Niečo podobné ako napr. Smecta pri hnačke. Ide o 4 ročného chlapca, chcem sa vyhnúť hospitalizácii, ak sa bude dať a neohrozím ho dehydratáciou? Vopred obrovské ďakujem.

Mám syna, ktorý má 8 rokov. V sobotu začal vracať, boli sme aj na infúzii. V nedeľu mal diétu a celý deň bolo všetko v poriadku. V noci znovu zvracal. V pondelok sme boli na pozorovaní a všetko bolo znovu v poriadku. Dnes v utorok sme boli u obvodnej lekárky a pri odchode znovu zvracal, takže dostal injekciu Cerucal. Štyri hodiny po injekcii sme nedávali ani tekutiny. Po štyroch hodinách som mu dala čierny čaj po lyžičkách. Asi po ďalšej hodine znovu zvracal. Už som bezradná. Bruško ho pobolieva okolo pupčeka, ale pri tlaku naň. Skúsila som aj vybublinkovanú colu, ale nič nezaberá.

Ano, hlavne nie teply caj, musi byt chladny a po lyzickach.

Niekedy je nutne vysetrenie chirurgom, slepe crevo, pruh a ine ochorenia, nie vzdy je zvracanie vhodne zastavovat, lebo lieky mozu zastriet ine dolezite priznaky. Preto je dolezite aj vysetrenie lekarom, ktory moze posudit, ci ide o chripku, salmonelozu alebo nieco ine.

Dobrý večer. Chcela by som sa aj opýtať na tému zvracanie. Moja dcérka má 7 rokov, minulý víkend zvracala, držali sme diétu 4 dni. Včera večer zasa zvracala tak sme išli k lekárovi. Zasa to isté držať diétu. Od včera je pokoj snažíme sa to dodržiavať. Normálne sa aj bojím aby nedostala vredy s toľkej diéty. Sťažuje sa mi na bolesť v brušku. Podávam jej čierny čaj, tyčinky, rožok. S akou diétou môžem pokračovať.

Dyspepsia žalúdková – medzi symptomatické prejavy sa radia pocit plnosti, tlaku, nafúknutia žalúdka, grganie, nechuť do jedla, zvýšené slinenie, vracanie. Príčinou je porucha nervovej regulácie, hrubé chyby v stravovaní a životospráve, poruchy sekrécie tráviacich štiav, emociálne a stresové príčiny, neurovegetatívna labilita.

Balíček odporučených prípravkov na zmiernenie dyspepsie
liecba
Benedikt tinktúra
Žalúdočná zmes tinktúra
Čistiaca zmes (Čistící směs) tintúra
Poskalský BIO čaj
Žalúdočný BIO čaj
Digestive Enzymes doplnok zdravej výživy
Olivový olej panenský; lisovaný za studena, 1PL - v obchodnej sieti

Pouvazujte aj na alergiou na potraviny, pripadne psychicke problemy,
ak je to napr. viroza, je dietu dobre dodrziavat, aby sa traviace organy mohli zregenerovat… nepopisujete, ci mala napr. aj hnacku… a aku diagnozu stanovil lekar… viroza?
rita svihranova
psycholog, psychoteraput

Dobry, vecer. chcem sa poradit, co urobyt krd syn 7. rocny zacal dnes zvraciat, po 5. hodine trva to dopolnovi bola som aj na pohotovosty dali mu iniekciu a nic nrzabera.