Zdravotná poisťovňa

Zaujíma ma názor laikov aj odborníkov, ktorá zdravotná poisťovňa je “aká” z ich pohľadu a prečo. Ak to pisateľom nebude robiť problém, prosím uviesť aspoň okres svojho bydliska. Ďakujem.

Možno ešte žijete v dobe, keď “každý má niekde nejakého známeho” a vybaví s menšou alebo väčšou námahou všetko, ale verte mi nebude to tak vždy. Už teraz je veľmi dôležité, kto v akej zdravotnej poisťovni je, alebo nie?

Nemozem suhlasit s vasim nazorom. Od nepamäti platilo - plati a bude platit : Ruka ruku myje.
A kym sa nezmeni system zdravotnych poisteni a nasledne vyplacanie odmien pre lekarov -su vsetky poistovne na Slovensku na jedno kopyto.

Tak toto mi prosím vysvetlite bližšie, asi máme iné skúsenosti.

Mňa by skôr zaujímal Váš názor, podľa titulu ste lekár, ktorú poisťovňu si mám dať, aby mi v prípade núdze, operácie, hospitalizácie zaplatila tú najlepšiu možnú liečbu a preplatila poisťovni zákroky, ktoré sú často drahšie, ako jeden človek dokáže odviesť do systému zdravotníctva za celý život. Ktorá poisťovňa platí Vám za vašich pacientov najlepšie a na čas?

Michal, práve preto ma zaujímal, ktorý odkiaľ je, ale nedozvedela som sa ani z Vášho príspevku. Ja som detský lekár - ambulant - špecialista zo stredného Slovenska - okres Brezno a zatiaľ som nemala žiadne problémy so Zdravotnou poisťovňou Dôvera a.s., hoci v iných okresoch a krajoch údajne s ňou problémy majú. Mne platia načas a čokoľvek som potrebovala a aj moji kolegovia, bola ochotná diskutovať a pripúšťala aj iné argumenty ako tie svoje neomylné. Hoci údajne ekonomicky riadi tento subjekt ekonóm, neviem kto to je, ale ak je už prístupný argumentom, ktoré sú nie celkom obsahom jeho oboru, potom ho považujem za človeka na správnom mieste.

Dobrý deň, chcela by som si zmeniť ZP. Neviem, ktorá je lepšia? Union alebo Dôvera? Ak viete, poraďte mi! Ďakujem.