Zdravotné odvody z dividend sa majú zvýšiť o štyri percentá

Z dividend sa má od budúceho roka platiť vyšší zdravotný odvod. Sadzba sa má podľa návrhu novely zákona o zdravotnom poistení z dielne ministerstva zdravotníctva zvýšiť zo súčasných desať percent na 14 percent z vymeriavacieho základuToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/12736-zdravotne-odvody-z-dividend-sa-maju-zvysit-o-styri-percenta

To čo má byť za vtip? Znížte výdavky MZ SR, nenakupujte predražený zdravotnícky materiál, nerobte nevýhodné kšefty v nemocniciach a bude aj na platy lekárov, aj nebude treba žmýkať peniaze od ľudí.

Neviem za čo by ešte bolo potrebné platiť viac, to je jedna veľká čierna diera, ide tam takmer polovica toho, čo do dôchodkov a stále je málo. Služby otrasné, v nemocniciach a cítim ako v minulom storočí, lekári sú vo veľkej miere nevzdelaní a nezaškolení, na čo je potrebné ešte viacej peňazí? Na predražené nákupy? Na to, aby si kamaráti riaditeľov nemocníc a ministrov postavili nové domy a zrekonštruovali za babku kúpené súkromné ambulancie a nemocnice?