Zdravotné odvody z dividend sa majú zvýšiť o štyri percentá


(Admin Zzz.sk) #1

Z dividend sa má od budúceho roka platiť vyšší zdravotný odvod. Sadzba sa má podľa návrhu novely zákona o zdravotnom poistení z dielne ministerstva zdravotníctva zvýšiť zo súčasných desať percent na 14 percent z vymeriavacieho základuToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/12736-zdravotne-odvody-z-dividend-sa-maju-zvysit-o-styri-percenta

(samo) #2

To čo má byť za vtip? Znížte výdavky MZ SR, nenakupujte predražený zdravotnícky materiál, nerobte nevýhodné kšefty v nemocniciach a bude aj na platy lekárov, aj nebude treba žmýkať peniaze od ľudí.


(Ingrid) #3

Neviem za čo by ešte bolo potrebné platiť viac, to je jedna veľká čierna diera, ide tam takmer polovica toho, čo do dôchodkov a stále je málo. Služby otrasné, v nemocniciach a cítim ako v minulom storočí, lekári sú vo veľkej miere nevzdelaní a nezaškolení, na čo je potrebné ešte viacej peňazí? Na predražené nákupy? Na to, aby si kamaráti riaditeľov nemocníc a ministrov postavili nové domy a zrekonštruovali za babku kúpené súkromné ambulancie a nemocnice?