Zdravotné poisťovne

Skúsenosti, otázky, riešenie problémov týkajúcich sa ZP, ročné zúčtovanie, odvody, dátumy, prepoistenie, benefity …

Som detský neurológ. Z Brezna - stredné Slovensko. Môj všeobecný názor, asi aký kraj, taký mrav. Ja napr. nemôžem na ZP Dôvera a.s. t.č. napísať ani pol krivého slova, hoci čítam, že je “všeobecne obľúbená”, / podotýkam, nemá tam známych, komunikujem len písomne nie osobne. Už opakovane mám problém ale s Všeobecnou ZP a.s., ktorá nasľubovala hory - holy mne, poistencom a nakoniec je z toho veľká - nič. Takže niekoľko mesiacov so robila za ďakujem pekne, len sa tým nedá platiť v potravinách a ja iný príjem nemám! Štátom garantovaná / stále sa tým oháňajú /, ale môj názor, je, že “z cudzieho krv netečie”, a tak sa aj správajú, Spoločná ZP a.s. je síce tiež štátom garantovaná, ale mám pocit, že ja by som mala platiť im za to, že môžem vyšetrovať ich pacientov? Ešte, že ich mám tak “málo”. So zdravotnou poisťovňou Union a.s. som vlani nemala ani zmluvný vzťah, v obave, že dopadne ako Európska, ale tento rok som s ňou už zmluvu podpísala a nerobí problémy. Zaujímal by ma názor aj lekárov iných odborov a z iných miest.

Bola som poistena v EZP a teraz mi konecne prislo, ze ako trvalu poistvonu mam SZP. Chcela by som sa vsak spat preradit do svojej Vseobecnej. Mozte mi poradit, ci sa to da hned? Dakujem.

Všeobecná zdravotná poisťovňa nenápadne, ale zdatne, zvyšuje ceny liekov nevyhnutných práve pre nás - pacientov s epilepsiou. Môžem vás všetkých informovať napríklad o značnom zvýšení ceny Diazepamu, ktorý je pre nás nevyhnutný. Myslím si, že sa to určite týka aj ostatných liekov pre nás, epi. pacientov. Z toho usdzujem, že zamestnanci Všeobecnej zdravotnej poisťovne sú arogantní, drzí, bezohľadní, nekompetentní, nekvalifikovaní byrokrati, ktorým záleží akurát tak na výške odmien a mesačných prémií. Jediné, čo dokážu, je klamať, podvádzať a zavádzať. Proste je to banda slušne oblečených zločincov a mafiánov mysliacich len na seba.

Suhlasim zo vsetkym, a len dodam, ze Poistovna Dovera je taka ista banda ignorantskych hajzlov co sa staraju len o seba a na svojich poistencov z vysoka serie!

Bol som poistencom ZP Apollo (bez problémov). Teraz som poistený rok v ZP Dôvera a rozhodol som sa ukončiť spoluprácu s týmto podnikateľským subjektom. Dôvod je arogantné správanie sa ku klientovi a moje zistenie, že nemajú prehľad v evidencii a vo finančných tokoch. Nič horšie sa o finančnej inštitúcii zistiť nedá. Keďže štátnym inštitúciam nedôverujem, (VšZP, rovnako ako aj UDZS), zostáva mi posledný pokus, ZP Union. Táto ekonomická časť zdravotníctva je principiálny problém. Ministerstvo bezradné, odborná lekárska verejnosť dezorientovaná, ZP kdesi v civilizačnom “praveku”. Všetci remeselníci si dokážu vykalkulovať ceny len zdravotníctvo si vymyslí nejaký iracionálny finančný “paškvil”, ktorý v kombinácii s poistným systémom je neprehľadný, deformovaný až zvrátený. Máme v takom prostredí na výber?

Chcela by som sa opýtať, do ktorého termínu sa musím odhlásiť z terajšej zdravotnej poisťovne Dôvera a prihlásiť sa do novej.

Ahoj, všetky potrebné informácie nájdeš na http://www.zzz.sk/?content=zmena-zdravotnej-poistovne - tam sú informácie o zmene zdravotnej poisťovne.